“Babka z nieba”
Familia Bistro Garbary — recenzja

Familia Bistro Garbary
Nr 34 wśród 826 Restauracje (Gdańsk)
Opis: Z miłości do Wilna i kuchni staropolskiej. To miejsce jest hołdem dla moich ukochanych Dziadków, którzy mieszkali w Wilnie. Spędziłem tam całe moje dzieciństwo i do dziś mam tam swoją RODZINĘ. Tradycyjne potrawy przygotowujemy przy użyciu starych receptur ze świeżych składników na miejscu. Nie używamy żadnej chemii, proszków. Robimy to tak, jakby to było zrobione w moim domu. Cepeliny, bliny zemaiciu, Kibiny, Manty. Kibiny to pieczone pierogi z kruchego ciasta (masło i tłusta śmietana). Zapewniamy różnego rodzaju nadzienia: mięsne, wegetariańskie lub słodkie. Możesz MIESZAĆ je tak, jak chcesz. Do zobaczenia wkrótce! Adam Mrozinski Właściciel

Ekstra kuchnia (zwłaszcza babka ziemniaczana, polecam na pierwszy raz), a do tego przemili ludzie (ukłony dla Pana Mateusza).

Dziękujemy, radarecki

Zrecenzowano 7 września 2019 z urządzeń przenośnych

Można posmakować raz dla odmiany. Obsługa miła. Klimat i wystrój w porządku. Jedzenie mnie nie zachwyciło. Mocno średnie. Rosół dobry, barszcz nie dobry za mało słodki za mało aromatyczny czuć sam pieprz. Bliny mi nie smakowały. Sosy i surówki do wszystkiego te same. Surówek zreszta mało i przesłodzone. Smażone pierogi (kiminy?)suche i takie sobie. Ryba z ziemniakami niesmaczna, zwłaszcza ziemniaki posypane przyprawami, które mi nie podchodzą. Babka ziemniaczana najlepsza z tego wszystkiego chociaż nie każdego wątroba wytrzyma tak obsmażone, tłuste jedzenie. Przydałoby się jakieś świeże, dobre domowe ciasto. Niestety te smaki nie wywołają po sobie tęsknoty. Szkoda.

Dziękujemy, prestidegustator
Zrecenzowano 23 sierpnia 2019

Po namowie Pani z bistro, postanowiliśmy spróbować polecanych dan. Jedzenie porostu pyszne, porcje wielkie!! Obsługa bardzo miła. Cenowo bardzo przystępnie. I można otrzymać urodzinowy kawałek ciasta. Wow!! Polecamy w 100%. Dziękujemy!

Dziękujemy, Mazze33
Zrecenzowano 19 sierpnia 2019

Zawsze będąc w Gdańsku odwiedzamy Familia Bistro. Jak dotąd była to jedna z moich ulubionych restauracji, godnych polecenia. Za każdym razem oceny piątkowe po każdej wizycie. Choć jesteśmy z Krakowa obsługa doskonale nas znała. Niestety coś się stało z Familią Bistro. Karta zupełnie się zmieniła - mniej czytelna w przeciwieństwie do poprzedniej. Manty zostały okrojone do trzech smaków, choć to one zawsze nas przyciągały w to miejsce. Poprosiliśmy obsługę czy byłaby możliwość przygotowania mant z farszem z kibinów, okazało się że tak. Jednak wcale nie były dobre. Manty z mięsem suche, z soczewicą bez smaku. Ciasto w niektórych miejscach popękane z wychodzącym farszem. Nie są to manty które pamiętam a tym bardziej te ze zdjęcia, które wisi w restauracji. Surówek do mant i kibin połowę mniej niż rok temu, a tym bardziej dwa lata temu. Kibiny mniejsze niż były. Chłodnik litewski z dziwnym posmakiem. Jedyne co dalej polecam to kołduny i rosół. Również spróbowaliśmy karkówki pieczonej do kruchości była wyśmienita. Piwa litewskie jak zawsze bardzo dobre. Jednak pomimo tych plusów kolejne odwiedzenie tej restauracji stoi pod znakiem zapytania.
Obsługa jak zawsze przemiła, choć chłopak odpowiadający za zapraszanie gości mijając nasz stolik sypał przekleństwami co raczej nie wprawiało w rodzinny klimat tej restauracji. Dodatkowo podłoga w łazience brudna z dziwną plamą wyglądającą jak krew. Mam niestety po raz pierwszy przykre wrażenie z tą restauracją, że cena była niewspółmierna do jakości i ogólnie do całokształtu. Niestety jako posiadacz karty stałego klienta czuje się mocno rozczarowana :(
Polecam właścicielom przeczytanie mojej recenzji z września 2016 roku.

1  Dziękujemy, Marta M
Zrecenzowano 16 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo dobre smaki bym powiedział najlepsze w Gdańsku i na talerzu dostaniesz tyle że można się najeść do syta.

Termin wizyty: styczeń 2019
Dziękujemy, 764patrykk

Familia Bistro Garbary — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Gdańsk, Pomorskie

Byłeś(-aś) w Familia Bistro Garbary? Podziel się wrażeniami!