Gdańsk

“Małe porcje ”
Restauracja Ritz — recenzja

Restauracja Ritz
Nr 7 wśród 827 Restauracje (Gdańsk)
Opcje wyżywienia: Rezerwacje
Opcje wyżywienia: Rezerwacje

Odbyliśmy wraz z dziewczyną wizytę w restauracji w ostatnim tygodniu. Nastawiliśmy się na miły wieczór, pyszne jedzenie i cieszenie się wyjątkowymi smakami bez pośpiechu. Obsługa w wielkim skrócie rewelacyjna - wyczerpująco opowiadała o każdej pozycji z menu, dbała o nas od wejścia aż do opuszczenia lokalu i po każdym daniu upewniała się czy wszystko jest w porządku. Nie wiem czy jest sens opisywać dania, bo to po prostu trzeba spróbować. Menu degestacyjne ma nieco małe porcje, ale zostaliśmy o tym uprzedzeni i 5 dań było tak czy inaczej wystarczające żeby się najeść. Jednym słowem na pewno wrócimy przy najbliższej możliwej okazji.

3  Dziękujemy, 649pawe_b

Spacerując po starym mieście natrafilismy na to wspaniałe miejsce. Pomimo wczesnego lunchu restauracja była praktycznie pełna. Jednak przemiły kelner wskazal nam wolny stół. Polecono nam menu lunchowe. Strzał w 10! Okoń morski przeniósł nas do czasów dzieciństwa. Żona jako ogromna fanka słodyczy bardzo zachwalala palony krem z lodami z kaszy gryczanej. Pyszna kuchnia oraz wykwalifikowana i sympatyczna obsługa powodują że do tego miejsca chce się wrócić. Brawo!

1  Dziękujemy, 870mateuszz

Kulinarna podroz do krainy marzen! Cudowna atmosfera, wspaniala obsluga i Szef ,Basia Ritz’ z ktora mielismy osobiscie okazje porozmawiac - wszystko na najwyzszym poziomie. Na pewno wrocimy!

1  Dziękujemy, Tomasz D

Restaurację odwiedziliśmy w tygodniu. Obłożenie było dość spore ale na szczęście mimo braku rezerwacji dostaliśmy fajny stolik. Obsługa od samego wejścia była bardzo miła. Kelnerka po trochu opisała nam dania które nas interesowały i pomogła w wyborze.
Jako miłośnicy kozich serów zamówiliśmy torciki z buraka z kozim serem, które nas oczarowały. Pyszne zasługują na wyróżnienie.
Tatar z śledzia z lodami wasabi dobry.
Zupa krem z pomidorów oraz krem z selera również dobre.
Kolejnym daniem które zasługuje na wyróżnienie jest kotlet z wieprzowiny nie pamiętam dokładnej nazwy. Słuszny kawałek mięsa z kością był wyśmienity. Gdyby nie fakt, że od kelnerki dowiedzieliśmy się o tym, że jest to wieprzowina można by się pomylić. Mięso było mięciutkie, soczyste i delikatne.
Rybka- chyba filety z flądry na tłuczonym groszku z sosem i zielonymi warzywami bardzo smaczna.
Wisienką na torcie przysmaków były lody koziego sera na truskawkach. Niesamowite, nigdy jeszcze się z takimi nie spotkałam.
Jedynym smutnym akcentem w trakcie kolacji była kawa.
Niestety ale w restauracji podawana jest tylko kawa Nespresso, której nie jesteśmy w stanie pić ze względu na jej okropny smak i chemiczne dodatki.
Mimo tej niedogodności uważam, że kolacja była udana i na pewno odwiedzimy jeszcze tą restaurację.

1  Dziękujemy, Emi91_pl
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: RestaurantRitz, Właściciel, Restauracja RitzOdpowiedź udzielona 4 tygodnie(-i) temu

Szanowni Państwo,

bardzo dziękujemy za odwiedziny w naszej restauracji i poświęcenie czasu na napisanie opinii o pobycie u nas.
Cieszymy się niezmiernie, że zarówno nasza kuchnia, jak i serwis Państwu odpowiadały.

Jednak jeżeli chodzi o kawę, nie będę się co prawda spierała na temat jej smaku, który najwyraźniej nie przypadł Państwu do gustu – jak wiadomo na temat smaku, czy też gustów się nie dyskutuje. Jednak z całą stanowczością odpieram zarzut, jakoby kawa Nespresso, którą w naszej restauracji serwujemy, zawierała jakiekolwiek „chemiczne dodatki”. Zapewniam Państwa, że to w 100% palona kawa mielona bez żadnych chemicznych dodatków! Jest to kawa stworzona z ziaren Arabiki lub mieszanki Arabiki i Robusty. Na stronie internetowej producenta mają Państwo możliwość zweryfikowania swoich wiadomości i przekazywanych przeze mnie informacji na temat kawy Nespresso.

Dodatkowym punktem przemawiającym za tym, żebym serwowała w swojej restauracji kawę Nespresso jest fakt, że kapsułki są przez firmę poddawane recyklingowi (zarówno resztki kawy, jak i aluminiowe kapsułki).

Chciałabym Państwa również poinformować, że Nespresso posiada w swojej ofercie 13 mieszanek o różnych charakterach, teksturze i profilu aromatycznym. Zostały stworzone w takiej ilości wariantów po to, aby goście restauracyjni mogli wybrać profil kawy najbardziej odpowiadający jego upodobaniom. Wśród nich znajdują się mieszanki o różnej intensywności, balansie goryczki i kwaskowości, a także odmiennych teksturach.
Poniżej przesyłam 6 rodzajów, które mogą Państwo znaleźć w naszej ofercie. Jestem pewna, że gdyby nie byli Państwo w jakiś sposób uprzedzeni, na pewno znaleźlibyśmy dla Państwa odpowiednią kawę.
1. Czyste i mocno palone ziarna Arabiki rosnącej w Ameryce Południowej i Środkowej sprawiają, że Ristretto to gęsta kawa z wyczuwalną nutą kakao.
2. Espresso Forte to kawa stworzona wyłącznie z ziaren Arabiki pochodzącej z Ameryki Południowej i Środkowej. Wyszukany aromat intensywnie palonego espresso odzwierciedla harmonijne połączenie mocnego smaku i delikatnych nut owocowych.
3. Mieszanka Arabiki i Robusty z Ameryki Południowej odpowiada w Espresso Leggero za kakowe i zbożowe nuty w zbalansowanym body.
4. Kawę Lungo Forte tworzą odmiany Arabiki uprawiane w Ameryce Południowej i Środkowej. Mieszankę tę charakteryzuje intensywny smak palonych ziaren i delikatne nuty owocowe.
5. Lungo Leggero, delikatne połączenie lekko palonych ziaren Arabiki z Afryki Wschodniej oraz Ameryki Południowej i Środkowej, to aromatyczna kawa z łagodnymi nutami jaśminu.
6. Mocno palone odmiany Arabiki z Ameryki Południowej i Robusty wydobywają delikatne nuty kakaowe i zbożowe tego bezkofeinowego espresso o wyrazistym smaku. To w 100% palona bezkofeinowa kawa mielona

Mam nadzieję, że przy następnej wizycie dadzą się Państwo skusić i wspólnymi siłami znajdziemy odpowiednią dla Państwa kawę :)

Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia, Basia Ritz

pięknie podane dania,tatar za śledzia wybitny na przystawkę co wzmaga apetyt ale mule w sosie kokosowym to danie godne dworów królewskich.dziękujemy pani Basi Ritz za niespotykaną gościnność dzięki której czuliśmy się jak w domu.podziękowanie również dla panów kelnerów od których inni w tym zawodzie mogą pobierać nauki obsługi gości.polecamy serdecznie wszystkim goszczącym w Gdańsku turystom i oczywiście Gdańszczanom.

2  Dziękujemy, Tomasz K

Restauracja Ritz — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Restauracja Ritz? Podziel się wrażeniami!