Gdańsk

“Złota kelnerka”
Szafarnia 10 — recenzja

Szafarnia 10
Nr 260 wśród 827 Restauracje (Gdańsk)
Opis: Szafarnia 10 to jednocześnie adres i nazwa nowej restauracji sąsiadującej z gdańską Mariną jachtową. Prezentuje ona dania z kuchni regionalnej pomorskiej i europejskiej, serwując świeże ryby, owoce morza oraz produkty z lokalnych gospodarstw. Restauracja urządzona w nowoczesnym stylu, posiadająca otwartą kuchnię, szerokie portfolio barowe oraz dwa zasiadane tarasy, ze spektakularnym widokiem na panoramę historycznego miasta Gdańska, umilą wieczorną kolację we dwoje, ważne spotkanie biznesowe czy też popołudniowy lunch. Doświadczony szef Kuchni Grzegorz Labuda oraz jego profesjonalni kucharze i sympatyczna obsługa sprawią, że poczujemy się tutaj komfortowo i elegancko.

Jedzenie było na bardzo wysokim poziomie, wyśmienite! Wystrój bardzo przyjemny, stwarza przytulną atmosferę. Jednak to wszystko byłoby niczym bez profesjonalnej obsługi. Pani Ania to złoty człowiek- ciepły, uśmiechnięty oraz pomocny. To wszystko tworzy razem miejsce idealne. Na pewno będę tam wracać z ogromną przyjemnością.

Dziękujemy, LaVendaKa

Każda droższa i lepsza restauracja, niezależnie od wystroju i kuchni, cierpi na silną zależność od swoich kelnerów. Szafarnia jednak ma szczęście zatrudniać najbardziej uśmiechnięte i pozytywne kelnerki w Gdańsku. Dzięki nim, zwłaszcza pani Ani która nas obsługiwała, atmosfera była luźna i przyjemna. Nikt nie udawał na siłę snobizmu i nadęcia (co się zdarza gdzie indziej). Szczególne brawa za poradzenie sobie z dziećmi jednej z klientek. Bardzo profesjonalnie i z uśmiechem, mimo, że chłopczyk był bardzo uciążliwy, a matka miała to gdzieś. Jedzenie oczywiście pierwsza klasa, stek z tuńczyka oraz stek wołowy były przepyszne. Na uwagę zasługują też dobrze skomponowane drinki i szeroki wybór dobrej jakości ginów. Tak! W restauracji można zamówić też coś innego do picia niż wino! Szok, nie?

Dziękujemy, Maciej K

Byliśmy na kolacji w 6 osób w środku tygodnia. Niestety - restauracja mocno ponizej oczekiwań, zwłaszca tak wysoka pozycja w rankingu Tripadvisor wydaje się niezrozumiała.
Obsługa - zdecydowania zbyt mało osób. Na kelnerkę czeka się bardzo długo, dodatkowo, pewnie z braku czasu, w ogóle nie podchodzi ona do stolika, żeby dolać gościom wina czy wody. Jedzenie podawane jest w temperaturze pokojowej. Zupa grzybowa staje się chłodnikiem - naprawdę niezrozumiała praktyka (znów - pewnie za mało ludzi, żeby na czas wydać dania).
Nie polecam ani na kolacje biznesową ani prywatną.
Na plus - jedzenie wydaje się być smaczne. Trudno to potwierdzić na 100%, bo jak się je zimną zupę czy zimną jagnięcinę, to doznania smakowe są inne od oczekiwań, ale gdyby to było ciepłe, chyba byłoby ok.

Dziękujemy, 377lukaszk
Zrecenzowano 16 września 2019

Szafarnię odwiedziliśmy przypadkowo, po prostu mieliśmy ochotę na romantyczą kolację. Zaskoczyliśmy się mile począwszy od wnętrza, poprzez obsługę, i finalnie samo danie. Po zamówieniu homara, ku naszej niespodziance, kelner poprosił nas do akwarium, abyśmy wybrali, którego dostojnika wybieramy. Samodzielnie wyławiany przez męża przysporzył nam niecodziennych emocji ;)
Bardzo dobra obsługa kelnerska - idealnie polecone wino oraz dbałość o komfort spożywania naszego okazu. Homar przepyszny, lekko słodki, świeży i pożywny.
Perfecto.

Termin wizyty: październik 2018
Dziękujemy, TamaraniD
Zrecenzowano 16 sierpnia 2019

W Gdańsku często spotykamy się ze stwierdzeniem, że nie zjesz dobrze w pobliżu „Starego Miasta”. Naszym zdaniem jest to zdanie od wielu lat bardzo nieaktualne, a potwierdza to znajdująca się przy Długim Pobrzeżu i Wyspie Spichrzu Szafarnia 10, którą ostatnio odwiedziliśmy.
Jako przystawki wzięliśmy zupę grzybową (grzyby leśne, cebula, kluseczki) oraz „fire fish” dorsz (tempura, dorsz, chili, owoce sezonowe). Zupa była mocno grzybowa, intensywna, kremowa, z bardzo smacznymi kluseczkami, krótko mówiąc-pyszna. W „Fire fish” bardzo smakowała nam ryba, mniej sos oraz owoce, z którymi była podana (ciepłe ugotowane owoce nie pasowały nam do całości, w sosie wybijało się chili, brakowało czegoś „na przełamanie”).
Dania główne, czyli łosoś (łosoś, ziemniaki, trufle, wino, groszek, grzyby) oraz pierś z kaczki (kaczka, krokiet ziemniaczany, czereśnie, migdały, demi glace) były bardzo dobre. Łosoś świeży, delikatny i soczysty, pięknie współgrał z pureé z zielonego groszku oraz grzybami. Równie dobrze oceniamy pierś z kaczki - dobrze zrobiona, miękka, „nieprzeciągnięta” kaczka, delikatne w środku i chrupiące na zewnątrz krokieciki, całość fajnie uzupełnił demi glace.
Kończąc - Szafarnia 10 to miejsce, które polecamy ze względu na bardzo dobrą kuchnię, miłą obsługę oraz fajną, niewymuszoną (lecz lekko elegancką) atmosferę

Dziękujemy, foodnest_review

Szafarnia 10 — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Szafarnia 10? Podziel się wrażeniami!