“szkoda, że już nawet pieniądze się tu nie mielą”
Wielki Młyn — recenzja

Wielki Młyn

Mizerny nurt kanału Raduni pewnie w tych czasach nie pokręciłby już żadnym kołem młyńskim (dawno, dawno temu było ich ponoć aż 18), ale rzeczywiście bardzo żal że tak świetny historycznie budynek nie żyje w ogóle, a już nie ma co marzyć żeby żył w sposób chociaż trochę przybliżający jego dawne przeznaczenie. Architektonicznie jest on niesamowity-wielki budynek przykryty potężnym siodłowym dachem, który ma na sobie sprytną dachówkę. Ale teraz i dach dziurawy i okna prawie wypadające-to aktualny obraz ponad 20-letniej eksploatacji jako domu handlowego, w którym minimalnym śladem przeszłości była archeologiczna ekspozycja w przyziemiu. Nie tylko turyści, ale pewnie i mieszkańcy chcieliby wreszcie zobaczyć jakieś nowe funkcje tego obiektu, ale takie które nawiązywałyby do jednej z największych krzyżackich inwestycji przemysłowych średniowiecza. A na razie? Tylko pstryk i pamiątkowa fotka z młynem i mieniącą się obok kolorami od późnego wieczora fontanną.

2  Dziękujemy, Lucjan W
Napisz recenzję

Zrecenzowano 6 września 2017

Kiedy kilka lat temu zajrzałem do środka, byłem zaskoczony, że w takim zabytku funkcjonują byle jakie sklepiki. Teraz podziwiałem budynek z zewnątrz. Lepszym pomysłem byłoby stworzenie tam może jakiegoś ciekawego muzeum. Naprzeciw Wielkiego Młyna znajduje się kościół św Katarzyny.

Dziękujemy, Marek B
Zrecenzowano 16 czerwca 2017

Budynek bardzo ładny, ale źle wykorzystany. Kiedyś pełen sklepów w środku, teraz zamknięty. Szkoda. Ma potencjał na coś ciekawszego. Oby nie doprowadzili go do totalnej ruiny.

Dziękujemy, Monika C
Zrecenzowano 23 maja 2017

Kiedyś wewnątrz mieściły się sklepy, a teraz można podziwiać tylko z zewnątrz. I tak robi duże wrażenie. Wielkością imponuje, dach już lekko się chyli ale widać kto to budował i dlaczego jeszcze tak dobrze stoi :) Budowle z cegły robią wrażenie, staranności i dokładności.

Dziękujemy, lolka x
Zrecenzowano 16 kwietnia 2017

Moóna podziwiać tylko z zewnątrz. bo Młyn został zamknięty na czas nieokreślony. Budynek ciekawy architektonicznie.

Dziękujemy, Mariusz M

Wielki Młyn — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Gdańsk, Pomorskie
Gdańsk, Pomorskie

Byłeś(-aś) w Wielki Młyn? Podziel się wrażeniami!