“Wspaniałe zbiory i taaki widok z wieży”

Gdansk History Museum (Muzeum Historyczne Gdanska)
Nr 42 wśród 159 atrakcji (Gdańsk)
Informacje o atrakcji
Zrecenzowano 21 czerwca 2016

Do tego czasu nigdy nie byłam w gdańskim Ratuszu, a czytałam i o wnętrzach, i malunki na ścianach znałam z licznych reprodukcji. Zawsze był zamknięty, albo w remoncie. Tym razem otwarty i dodatkowo zachęcały do wejścia prezentowane laleczki w strojach mieszczek gdańskich. Nie rozczarowałam się, są tu cudowne wnętrza - owe sale Rady, znany fresk - alegoria Gdańska i inne, piękne zbiory sreber. Wejście na wieżę jest wygodne i wyjątkowo szerokie )ważne dla osób z klaustrofobią),a z wieży fantastyczny widok, kamieniczki wyglądają stad jak makieta. Myślałam, że bardziej zobaczę słynny carillon, ale jakoś były wyznaczone godziny. A słyszałam i owszem. Bardzo mi się tam podobało i kiedyś jeszcze pójdę..

Dziękujemy, aleksandradudek
Napisz recenzję

Zrecenzowano 13 kwietnia 2016

Piekne barokowe wnętrze i rzeźbione schody. Miłośnicy baroku będą zachwyceni. Z zewn. również jest piękny.

Dziękujemy, restauracjewgdansku
Zrecenzowano 13 grudnia 2015

Muzeum mieści się w Ratuszu na Gdańskiej Starówce. Jest tu bardzo dużo ciekawych eksponatów. Szczególne wrażenie wywiera seria zdjęć przedstawiających Starówkę zniszczoną w wyniku działań wojennych.

Dziękujemy, jkusnierek
Zrecenzowano 18 października 2014

Polecam podczas pobytu w Gdansku odwiedzenie Muzeum Historyczne. Swietna ekzpozycja wszeliego rodzaju eksponatow i wyczerpujace ich opisy sprawiaja ze czas spedzony w muzeum plynie niezauwazenie.

Dziękujemy, franciszka0000
Zrecenzowano 7 września 2014 z urządzeń przenośnych

Budynek dawnego ratusza. Przepiękne sale ratuszowe oddające klimat poprzednich wieków. Sporo eksponatów nawiązujących do historii Polski.

1  Dziękujemy, Krzysztof M

Gdansk History Museum (Muzeum Historyczne Gdanska) — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Gdansk History Museum (Muzeum Historyczne Gdanska)? Podziel się wrażeniami!