Zapisz
Nieoszlifowany diament

Przez wiele lat obiekt niedostępny, zaniedbany i zapomniany. W otoczeniu terenów przemysłowych stąd... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 11 czerwca 2020
Astka
Gdynia, Polska
Ciekawe miejsce

Polecam dla sympatyków historii Gdańska, pani przewodnik bardzo rzeczowo opowiada i odpowie na... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 1 marca 2020
w3drownik

Zrecenzowano: 31 sierpnia 2019

O tej twierdzy usłyszałam od koleżanki mieszkającej w Gdańsku. Obiekt raczej mało znany a szkoda. Miejsce jest świetne, przewodnicy mają niesamowitą wiedzę a atmosfera niesamowita. Twierdza widziała kawał historii- polecam pojechać, posłuchać, podziwiać

Dziękujemy, kkazamo
Zrecenzowano: 23 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Że taki obiekt zamykany jest w sezonie o tak wczesnej porze. I od strony lądu i o rzeki robi wrażenie. Niestety os środka nie udało się zobaczyć. 17.10 ostatnie wejście. :-(

Dziękujemy, xgrigorij
Zrecenzowano: 18 sierpnia 2019

Przyjechaliśmy z rodziną pozwiedzać Gdańsk.
Do twierdzy trafiliśmy jak się okazało godzinę wcześniej, czego nie byliśmy świadomi. Twierdza była otwarta więc weszliśmy ją zwiedzać w między czasie jeszcze poszliśmy psa do samochodu odprowadzić gdyż nie można jej zwiedzać z pupilami. Po ponownym wejściu zostaliśmy wyproszeni obraźliwymi słowami przez ciecia, który nagle pojawił się. Przeszła nam chęć na zwiedzanie jej i pojechaliśmy dalej.
Obsługa poniżej jakiejkolwiek normy, a godziny otwarcia wpisane drobnym maczkiem w tablicę znalezisk archeologicznych prawie niezaóważalne.

Dziękujemy, Piotr T
Zrecenzowano: 1 sierpnia 2019

Kawał ciekawej historii naszego państwa. Twierdza przechodziła różne losy dobrze że stała się zabytkiem. Zwiedzanie tylko z przewodnikiem ale trzeba przyznać posiadającym dużą wiedzę o tym miejscu. Dużym minusem jest brak możliwości kupienia pamiątek tego miejsca (plany, mapy czy zdjęcia) za to w kiosku można kupić kawę, batoniki i pseudo pamiątki takie jak np.topór drewniany. Dojazd praktycznie najlepszy samochodem.

Dziękujemy, Popowo
Zrecenzowano: 23 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo pożytecznie spędzony czas. Pięknie zachowane miejsce, które świadczy o Naszej historii. Warto, naprawdę warto. Duża wiedza przewodnika

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, przemys_awt2016