Zapisz
Nieoszlifowany diament

Przez wiele lat obiekt niedostępny, zaniedbany i zapomniany. W otoczeniu terenów przemysłowych stąd... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 11 czerwca 2020
Astka
Gdynia, Polska
Ciekawe miejsce

Polecam dla sympatyków historii Gdańska, pani przewodnik bardzo rzeczowo opowiada i odpowie na... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 1 marca 2020
w3drownik

Zrecenzowano: 23 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Że taki obiekt zamykany jest w sezonie o tak wczesnej porze. I od strony lądu i o rzeki robi wrażenie. Niestety os środka nie udało się zobaczyć. 17.10 ostatnie wejście. :-(

Dziękujemy, xgrigorij
Zrecenzowano: 18 sierpnia 2019

Przyjechaliśmy z rodziną pozwiedzać Gdańsk.
Do twierdzy trafiliśmy jak się okazało godzinę wcześniej, czego nie byliśmy świadomi. Twierdza była otwarta więc weszliśmy ją zwiedzać w między czasie jeszcze poszliśmy psa do samochodu odprowadzić gdyż nie można jej zwiedzać z pupilami. Po ponownym wejściu zostaliśmy wyproszeni obraźliwymi słowami przez ciecia, który nagle pojawił się. Przeszła nam chęć na zwiedzanie jej i pojechaliśmy dalej.
Obsługa poniżej jakiejkolwiek normy, a godziny otwarcia wpisane drobnym maczkiem w tablicę znalezisk archeologicznych prawie niezaóważalne.

Dziękujemy, Piotr T
Zrecenzowano: 1 sierpnia 2019

Kawał ciekawej historii naszego państwa. Twierdza przechodziła różne losy dobrze że stała się zabytkiem. Zwiedzanie tylko z przewodnikiem ale trzeba przyznać posiadającym dużą wiedzę o tym miejscu. Dużym minusem jest brak możliwości kupienia pamiątek tego miejsca (plany, mapy czy zdjęcia) za to w kiosku można kupić kawę, batoniki i pseudo pamiątki takie jak np.topór drewniany. Dojazd praktycznie najlepszy samochodem.

Dziękujemy, Popowo
Zrecenzowano: 23 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo pożytecznie spędzony czas. Pięknie zachowane miejsce, które świadczy o Naszej historii. Warto, naprawdę warto. Duża wiedza przewodnika

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, przemys_awt2016
Zrecenzowano: 13 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Twierdza Wisloujscie jest chyba zapomniana przez większość turystów. Wielka szkoda. Faktycznie z centrum dojazd tam jest średni. My zdecydowaliśmy się skorzystać z Ubera. Szybko, tanio.
Zabudowania twierdzy dla kogoś kto nie interesuje się fortyfikacjami na pierwszy rzut oka wyda się mało interesująca. Na szczęście mamy przewodników, którzy świetnie nakreslaja nam historię Twierdzy oraz Gdańska. Nas oprowadzala cudowna pani Izabela, która jest chodzaca skarbnicą wiedzy! Dowiedzieliśmy się mnóstwo informacji, o których nie usłyszymy na lekcjach historii.
Serdecznie polecam to miejsce!

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
1  Dziękujemy, barbarapI9223CH