“Jak to obiekt sakralny”

Konkatedralna Bazylika Wniebowzięcia NMP (Kościół Mariacki)
Nr 9 wśród 176 atrakcji (Gdańsk)
Zrecenzowano 18 września 2017

Nie miałem okazji wejść na wieżę, ale obiekt sakralny jak wszystkie zabytki tego typu bardzo ładny. Trochę dziwne, że płaci się za wejście, ale jeżeli idzie się na mszę, to potem można zrobić sobie darmowe zwiedzanie ;)

Dziękujemy, Michał D

Zrecenzowano 6 września 2017

Bazylika robi wrażenie swoim ogromem. Wspinaczka na wieżę warta jest zachodu. Widoki ekstra. Wieża ma 82 m wysokości od poziomu ulicy do kalenicy. Prowadzi na nią ok 410 schodów (różne źródła podają różne ilości 409 lu 412). Ja zgubiłem rachubę zaraz na początku. Tak czy inaczej warto się tam wdrapać.

Dziękujemy, Piotr C
Zrecenzowano 2 września 2017

Jako, że gdziekolwiek jestem, lubię wejść na najwyższe punkty widokowe, a takim jest wieża widokowa w Bazylice. Widać stąd cały Gdańsk oraz sporą część całego Trójmiasta . Widok po wejściu na szczyt jest niesamowity, warto na spokojnie oglądać rozległe miasto z góry, bo jest co oglądać :)

1  Dziękujemy, Michal86PL
Zrecenzowano 28 sierpnia 2017 z urządzeń przenośnych

To podobno największy w Europie kościół wybudowany z cegły. Jego początki sięgają XIV wieku. Oparte na 27 filarach sklepienie gwiaździste i kryształowe robi niesamowite wrażenie. A gdy stoi się wewnątrz ma się wrażenie ogromu (ponad 105 m długości i ponad 60 m szerokości) i przepychu. Masywna wieża zachodnia jest charakterystycznym elementem panoramy Gdańska.

Dziękujemy, Zbyszek_z_rodzinka
Zrecenzowano 27 sierpnia 2017 z urządzeń przenośnych

O Bazylice Mariackiej napisano różne recenzje. My skupiliśmy się na wieży. Do pokonania 409 schodków. Pierwsze 150 kręte, niebezpieczne, podnoszące ciśnienie. Nie jest to wycieczka dla osób bez kondycji. Za to na szczycie wspaniały widok. Warto, bo panorama Gdanska wynagradza wysiłek.

Dziękujemy, Maciej J

Konkatedralna Bazylika Wniebowzięcia NMP (Kościół Mariacki) — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Konkatedralna Bazylika Wniebowzięcia NMP (Kościół Mariacki)? Podziel się wrażeniami!