Gdańsk
Mieszczańska tradycja

Piękna kamienica pokazująca mieszczańskie życie w dawnym Gdańsku. Doskonale pokazuje jak wielkie... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 17 czerwca 2018
Marta B
Żywiec, Polska
Warto :)

Jeśli interesuje Cię architektura, styl życia mieszczan gdanskich - odwiedż to miejsce. Nie ma... Przeczytaj więcej

Poszukiwawcze

Zrecenzowano: 31 lipca 2019

Warto zobaczyć. Wnętrze z XVIII w., nic nie zmienione zgodnie z zapisem w testamencie Jana Uphagena. Jest to jedyne takie miejsce w Polsce. Na poddaszu była wystawa rzeżb z bursztynu, rzeźbiarza Kusia. Przepiękne. Wrażenie zrobiła m.in.rzeźba przedstawiająca Stańczyka

Dziękujemy, lidia850
Zrecenzowano: 10 czerwca 2019

W niedzielny poranek udało nam się zwiedzić Dom Uphagena. Cudowne miejsce i piękny wystrój.To wspaniałe stylowe pomieszczenia i meble.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, Ludmiła D
Zrecenzowano: 23 lutego 2019 z urządzeń przenośnych

Warto obejrzeć Dom Uphagena w Gdańsku. Wędrując z jednego pomieszczenia do drugiego, przyjrzyjcie się pięknym meblom, piecom, obrazom. To rzeczywiście podróż do starego, mieszczańskiego Gdańska. Cudowny klimat!

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2018
Dziękujemy, Malina J
Zrecenzowano: 4 lutego 2019

Myślę, że warto odwiedzić Dom Uphagena. Zwiedzając przechodzimy przez kilka pokoi, korytarzy i różnych pomieszczeń - każdy inny, tematyczny, inaczej urządzony. Przepiękne malowidła ścienne, dekoracje, meble. Polecam

Termin skorzystania z atrakcji: styczeń 2019
Dziękujemy, KLilith
Zrecenzowano: 9 grudnia 2018

Uphagen zapisał kamienicę swoim krewnym z zapisem,że nie mogą tej kamienicy sprzedać.Dziś jest udostępniona zwiedzającym.Meble,obrazy,rzeczy codziennego użytku pokazują nam jak żyli mieszczanie w dawnym Gdańsku.Dla mnie niezwykle ciekawe doświadczenie.Była tu trzy razy i na pewno wrócę.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2018
Dziękujemy, Grażyna J