“Niezmienne wielka przyjemność ”
Fellini — recenzja

Fellini
Nr 16 wśród 545 Restauracje (Gdańsk)
Kuchnie: Włoska
Opcje wyżywienia: Po godzinach, Śniadanie, Dostawa, Rezerwacje
Opcje wyżywienia: Po godzinach, Śniadanie, Dostawa, Rezerwacje
Gdańsk, Polska
Kontrybutor: poziom 4
Liczba recenzji: 38
28 recenzje(-i) restauracji
common_n_restaurant_reviews_1bd8 Podziękowania: 23
“Niezmienne wielka przyjemność ”
Zrecenzowano: 23 października 2016 z urządzeń przenośnych

Fellini to restauracja od dawna wpisana
w krajobraz Starego Miasta. Wybierana przez wiele osób na specjalne okazje
i oczywiście spotkania biznesowe. Dlatego na tę restauracje padł mój wybór w październikową sobotę. Godziny naszej kolacji nie były typowe /17/ i było jeszcze dość pusto, dlatego można było spokojnie porozmawiać i popatrzeć na wnętrza. Dawno tam nie byłam i
z przyjemnością odkrywałam na nowo urok tego miejsca.
Wielką zaletą tej restauracji jest obsługa.
Kelnerzy w bardzo miły i dyskretny sposób opiekują się klientami dając uczucie wyjątkowości ,co jest wielką sztuką. Trochę byliśmy zawiedzeni niewielkim dodatkowym menu umieszczanym na tablicy ale to tylko świadczy o świeżości dań i dużej ilości gości przed nami.
Kuchnia w Fellinim jak zawsze nie zawiodła, szczególnie smaczna była dorada z pieca z dodatkiem kaparów i gałązkami rozmarynu.Wspaniale upieczona z chrupiącą skórką, bardzo delikatnym i wilgotnym mięsem w środku.
Wybór win jest tam oczywiście duży ale nawet wino domowe podawane na kieliszki smakuje wybornie.

Data wizyty: październiku 2016

Kontrybutor: poziom 3
Liczba recenzji: 19
15 recenzje(-i) restauracji
common_n_restaurant_reviews_1bd8 Podziękowania: 6
“Smacznie, ale oczekiwania były większe”
Zrecenzowano: 16 października 2016

Do restauracji trafiliśmy przypadkiem, bo większość lokali, w których chcieliśmy zjeść nie miała wolnych stolików. Zachęciło nas miejsce restauracji w rankingu Tripadvisor. Wnętrze bardzo przyjemne, eleganckie, obsługa profesjonalna (nie licząc małej wpadki z niemal rozlaną zupą) i nienarzucająca się. Jeżeli chodzi o zamówione potrawy - były naprawdę smaczne, ale było kilka niedociągnięć. Może wynikało to z tego, że tylko zupę z owocami morzami zamówiliśmy z regularnej karty, a reszta to były dania dnia. Zupa z owocami morza była wyśmienita. Krem z borowików smaczny, ale zdarzało nam się jeść lepsze. Drugie dania były również smaczne, ale od restauracji serwującej dania w takich przedziałach cenowych oczekiwalibyśmy jakiegoś elementu zaskoczenia (tego brakowało) i perfekcyjnego wykonania dania bez szkolnych błędów. Na pewno do poprawy była rozgotowana brukselka i rozgotowana fasolka w jednym z dań. Pojawiły się jakieś pudry, musy (bez smaku i tylko w ramach dekoracji), ale w sumie nie pasowały one do tak skomponowanych dań. W drugim daniu sałatka była rzucona na talerz zbyt niedbale, w zbyt dużej ilości i zbyt małym dodatkiem dressingu. Ogólnie nasze wrażenie było takie, że było to domowe (choć bardzo smaczne) jedzenie, jakiego pełno w restauracjach dookoła, ale w niższych cenach. Dodatkowo pieczywo wyglądało jak gotowe i jedynie odpiekane w restauracji. Fajniejsza byłaby jakaś domowa ciabatta lub chleb na zakwasie. Podsumowując: bardzo smaczne dania w cenach nieadekwatnych do otrzymanej jakości. Mimo dobrego smaku oczekiwaliśmy trochę więcej.

• Data wizyty: październiku 2016
7 recenzje(-i) restauracji
common_n_restaurant_reviews_1bd8 Podziękowania: 12
“Wyjątkowe miejsce”
Zrecenzowano: 12 września 2016

Obsługa idealna .. Jedzenie poezja smaków .. Tiramisu najlepsze jakie jadłam .. Świeże owoce morza.. Pyszny stek wysmażony w punkt... Nic dodać nic ująć

• Data wizyty: czerwcu 2016
28 recenzje(-i) restauracji
common_n_restaurant_reviews_1bd8 Podziękowania: 27
“Miejsce z aspiracjami”
Zrecenzowano: 4 września 2016

Niezbyt rozbudowana ale bardzo dobrze skomponowana karta. Dania bardzo dobre - ciekawe smaki.
Profesjonalna obsługa otwarta na życzenia klientów to niewątpliwy i spory atut.
Ceny dosyć wysokie jak na okolice ( obsługa doliczana do ceny )
Na trasie zewnętrznym jest wywiew z kuchni co możne przeszkadzać.
Generalnie obiad byłby bardzo udany gdyby nie właścicielka która usiadła przy sąsiednim stoliku i przecz cały czas obiadu opowiadała głośno o swoich wojażach , wydatkach , psie itp.

Data wizyty: sierpniu 2016
5 recenzje(-i) restauracji
common_n_restaurant_reviews_1bd8 1 podziękowanie
“wykwintne smaki”
Zrecenzowano: 26 sierpnia 2016

Dobra obsluga, jednakze nieprofesjonalna o tyle, ze nawet jesli pylo pusto to rozmowy nie powinny byc prowadzone tak abysmy to wszystko slyszeli. Smaki wykwintne, najlepsze z pierwszej 10 na Tripadviserze w Gdansku. co ciekawe numer 1 na liscie byl stale zamkniety. Bardzo dobra wloska kuchnia. Rachunek slony, ale albo dobrze albo tanio.

• Data wizyty: sierpniu 2016
Dziękujemy, Med-tourist

Fellini — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Gdańsk, Pomorskie

Byłeś(-aś) w Fellini? Podziel się wrażeniami!