“Oui oui!”
La Bagatela — recenzja

La Bagatela
Nr 442 wśród 827 Restauracje (Gdańsk)
Zrecenzowano 24 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

La bagatella jest absolutnie niebagatelnym miejscem śniadaniowym. Śniadanie to często niedoceniany posiłek, a warto czasem delektować porannym posiłkiem. Do wyboru mamy pyszności bez liku. Croissant z malinami smakował wyśmienicie i co najważniejsze był z malinami, a nie jedynie nimi okraszony. Tost po francusku również spełnił nasze oczekiwania. A dodatkowo można też zrobić zakupy na wynos. Pozwólmy sobie na odrobinę przyjemności i pędźmy na francuskie śniadanie!

Dziękujemy, SilesianGirl

Zrecenzowano 7 maja 2019

Pyszne, przepyszne tartaletki: z białą czekoladą i żurawiną, z kremem pistacjowym, orzechowe -petrada; eklerki i inne cuda. Żytni chleb najlepszy na świecie. No i te bagietki z musztardą. Polecam.

Dziękujemy, Ela U
Zrecenzowano 14 marca 2019

Podczas pobytu w hotelu Szydłowski natrafiłem na czarujące miejsce pod nazwą LaBAgatela - przepyszne specjały kuchni francuskiej, piekarz wyrabia ciasto na Twoich oczach, Gorąco polecam.

Termin wizyty: marzec 2019
Dziękujemy, mieszkaniegdynia
Zrecenzowano 16 stycznia 2019

W tym miejscu była kiedyś kawiarnia Pastelowa, teraz powstało sympatyczne miejsce o szerszym profilu - będące jednocześnie piekarnią, restauracyjką i kawiarnią. Wnętrze jest bardzo przestronne, jasne i świetliste - zimą, aż się cieplej robi już od wejścia. Miejsca jest sporo, można usiąść w głębi, albo tuż przy dużych oknach wychodzących na ul. Grunwaldzką - idealne miejsce do obserwowania przechodniów przy filiżance kawy. Karta będąca ukłonem w stronę kuchni francuskiej - zupa cebulowa, quiche, croissanty, tartaletki.

Termin wizyty: styczeń 2019
Dziękujemy, jardin_et_la_pluie
Zrecenzowano 9 stycznia 2019 z urządzeń przenośnych

Generalnie bardzo fajne miejsce w dobrej lokalizacji. Wnętrze bez przepychu, ładne, kojarzące się klimatem z Francją. Jest to w zasadzie piekarnio-cukiernia z elementami restauracji i kawiarni. Zakupimy tutaj zarówno chleb, bułki, bagietki, tarty na słodko i słono czy inne słodkie wypieki jak i gotowe kanapki, które można wziąć na wynos lub zjeść na miejscu (kanapkę można zamówić na ciepło) popijając kawę czy wino. Oferują również śniadania w formie bufetu oraz serwowane pozycje śniadaniowe jak i obiadowi-kolacyjne. Menu nie jest specjalnie rozbudowane ale myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Pieczywo generalnie jest ok, choć nie powala na nogi. Polecam croissanty, mi najbardziej smakuje klasyczne ale dostępne są również z malinami, pieczarkami oraz serem i szynką. Tary na słodko i słono są ok. Kilkukrotnie jadłem serwowane kanapki, przygotowywane na miejscu. Osobiście jadłem: z wołowiną (przygotowana bardzo dobrze, średnio wysmażona), piklami i musztardą, kaczką i mango, indykiem i awokado, wegetariańska wersja z pieczonymi warzywami i kozim serem oraz dzisiaj z kurczakiem (lub indykiem) i bekonem. Widziałem również pozycje z salami. Właściwie do wszystkich kanapek mam ta samą uwagę (z wykluczeniem kurczaka z bekonem, która była bardzo dobra) za mało składników lub za grube pieczywo, ponieważ głównie czuć smak bagietki. Jednak jeden duży minus dla chleba. Kupiliśmy raz ciemny, równoziarnisty chleb. Cena dosyć wysoka o ile dobrze pamiętam około 7zł za niezbyt duży bochenek. Na zewnątrz wyglądał bardzo dobrze. Duże rozczarowanie czekało po rozkrojeniu. Na spodzie zakalec, a pozostałą cześć to jedna wielka dziura... Smak całkiem ok, ale wpadka duża. Ceny są akceptowalne choć wyższe niż w przeciętnej piekarni.

Termin wizyty: styczeń 2019
Dziękujemy, 646maciejm

La Bagatela — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w La Bagatela? Podziel się wrażeniami!