“Gdyby Picasso był kucharzem :)”
Restauracja Fino — recenzja

Restauracja Fino
Nr 2 wśród 827 Restauracje (Gdańsk)

Restauracja jak żadna inna. Malutka, przytulna, czarujący wystrój. Bardzo przyjemna. Przesympatyczna obsługa. To na początek. Po złożonym zamówieniu kelnerka przychodzi jeszcze kilka razy z poczęstunkami od szefa kuchni. Już na ty etapie znajduję się w niebie bo te malutkie porcyjki to artyzm w czystym wydaniu. Smaki cudowne, niebanalne i niespotykane. Widać, że zrobiła je osoba absolutnie zakochana w swojej pracy.
Danie główne DUET POLĘDWICY I POLICZKA WOŁOWEGO jest tak piękny, że aż żal jeść. Kolory i kompozycja zdradzają malarskie zapędy Szefa. Samo patrzenie wystarcza. Ale kiedy już zacznie się jeść, świat na chwilę znika, pozostaje tylko cudowne doświadczenie smakowe. Siedzieliśmy w ciszy, z uśmiechami na gębach, delektując się każdym kęsem. Każda kolejna część czy to ziemniak czy buraczek zachwyca. Nigdy nie jadłam tak niesamowicie przyrządzonej potrawy nie z braku starań ;) Zachwycające, nie do opisania, cudowne danie które polecam każdemu.
Miejsce jest cudowne, smaki powalają, obsługa jest przesympatyczna, a całości nie da się opisać słowami, mogę jedynie gorąco zachęcam każdego do przekonania się na własnej skórze :) Mam nadzieję, że uda mi się jeszcze zawitać w Waszych progach.

3  Dziękujemy, MartaSlis

Zrecenzowano 8 września 2019 z urządzeń przenośnych

Kolejna wizyta w ramach Fine Dining ....jak zwykle testowaliśmy 2 menu....klasyczne rybno-mięsne i weganskie. Bardziej smakowało mi wegańskie natomiast mój mąż wolał klasykę....podsumowując super wrażenia zarówno dla mięsożerców jak i wegan...specjalne wyróżnienie dla selera w 4 postaciach! Niezapomniane wrażenie smakowe!

1  Dziękujemy, Ewa2077
Zrecenzowano 5 września 2019

W Fino byliśmy już wiele razy i możemy z całą pewnością stwierdzić, że wszystkie dania, jakie dotąd jedliśmy były wręcz przepyszne. W daniach można odnaleźć niecodzienne zestawienia smaków, ciekawie wykorzystane składniki i pełen profesjonalizm szefa kuchni. Obsługa jest przemiła. Wnętrze dość surowe i niepozorne, lokalizacja nieoczywista (mimo wielu spacerów po centrum Gdańska ulicą Grząską po raz pierwszy szliśmy szukając restauracji Fino), ale zdecydowanie warto tam zajrzeć. Tak trzymać!

1  Dziękujemy, magdag2016
Zrecenzowano 1 września 2019 z urządzeń przenośnych

Jak szef kuchni pisze na stronie restauracji tak też jest, dosłownie !! Przystawki, dania główne przepyszne. Forma podania , kompozycja, smak , kazdy kęs to ciekawe doznanie. Co do deserów kompozycje smaków dość dziwne.. wytrawne, pikantne desery kompletnie nie mój klimat , ale nie wszystkie takie sa. Obsługa na plus -wiedza na temat dań - pełna profeska. Natomiast minus za skomentowanie faktu, że będąc w ciąży zamawiam wołowinę well done. Wiem, że to profanacja ale będąc w ciąży dyskusji na ten temat nie powinno być „ szef nie podaje takiego stopnia wysmażenia”.
Przy 30 stopniach bez klimatyzacji przy otwartych oknach i drzwiach cieżko sie do końca czuć komfortowo. No i brak możliwości zamowienia lemoniady w taki upał ( moze ten tajemniczy składnik warto , zwłaszcza w taki dzień zastąpić cytryna i mięta)
Na pewno jeszcze kiedyś wrócę.
Polecam !

Dziękujemy, sandrazC1871QA
Zrecenzowano 29 sierpnia 2019

Całkowicie szczerze, to była najlepsza kulinarna przygoda jaką do tej pory przeżyliśmy! Jedzenie po prostu przepyszne, pięknie podane, obsługa fantastyczna (chcielismy wyróżnić panią Martynę, która z klasą i uśmiechem opowiadała o każdym daniu, dziękujemy :)?
Pomiędzy festiwalowymi daniami, wstawki od kuchni, również o niepowtarzalnym smaku. Polecamy i na pewno wrócimy!

1  Dziękujemy, Agata O

Restauracja Fino — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Restauracja Fino? Podziel się wrażeniami!