Zapisz
Muzeum XXI wieku

Ciekawe i angażujące muzeum z nowocześnie zaaranżowaną ekspozycją. Audioguide ułatwia samodzielne... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 21 października 2020
eysturland
Klaksvik, Wyspy Owcze
Jedno z kultowych miejsc w Gdańsku

Gdy na miejscu głównej bramy wjazdowej do stoczni w latach 90-tych zaczął powstawać budynek ECS... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 21 października 2020
Miropress
Gdańsk, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (3 524)

Zrecenzowano: 2 września 2019 z urządzeń przenośnych

Punkt obowiązkowy. Interaktywne muzeum o historii przemiany ustrojowej w Polsce. Historia Polski i Gdańska fantastycznie podana.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2019
Dziękujemy, Lew2307
Zrecenzowano: 28 sierpnia 2019

Jestem pod ogromnym wrażeniem, bo mimo mojego braku szczególnej fascynacji tym okresem historycznym muzeum mnie bardzo wciągnęło. Wszystko jest zorganizowane w kreatywny i przemyślany sposób, audioprzewodnik ciekawie opowiada o rzeczach bezpośrednio dotyczących Solidarności i o wątkach pobocznych odnośnie życia z tego okresu. Trzeba zarezerwować sobie 2 - 3 godzinki, ale zdecydowanie warto, nawet jak kogoś sama tematyka bardzo nie interesuje. Sam budynek też jest świetny, więc dla osób zainteresowanych architekturą będzie to dodatkowy plus. Dla mnie ECS to pozycja obowiązkowa przy zwiedzaniu Gdańska.

Dziękujemy, olgalipowska
Zrecenzowano: 28 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Miejsce warte odwiedzenia, kawałek historii. Miejsce przyjazne dla odwiedzających z wózkami. Dla małych dzieci również coś miłego. Polecamy

Dziękujemy, 617sylwiac
Zrecenzowano: 28 sierpnia 2019

Bardzo dobrze zorganizowane muzeum które zrobiło na nas pozytywne wrażenie. Dużo interaktywnych eksponatów oraz sale z wyświetlanymi krótkimi ciekawymi filmami. Bardzo interesujące wnętrze a do tego przewodnik w formie słuchawek to idealne rozwiązanie :) Polecam !

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2018
Dziękujemy, MariaB6187
Zrecenzowano: 27 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Punkt obowiązkowy w czasie wizyty w Trójmieście. Historia Solidarności i drogi do wolności pokazana w nowoczesny sposób. W cenie biletu dostajemy audiobook, który prowadzi Nas po wszystkich instalacjach ECSu. Bardzo dużo multimediów, eksponatów, filmów wywiadów z ludźmi, którzy tworzyli historię. Audioprzewodnik prowadzi na taras ECSu, gdzie widać panoramę Gdańska, a przewodnik opowiada historię stoczni. W ECS jest restauracja i kawiarnia. Obok ECSu znajduje się Sala BHP. Warto zarezerwować sobie więcej czasu na zwiedzenie tego miejsca - nam zajęło 3.5 godziny. Warto.

Dziękujemy, MAGDALENA S