Fenomenalne miejsce

Centrum zwiedzaliśmy w towarzystwie 11-letniego syna i zarówno On, jak i my wróciliśmy zachwyceni... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 2 dni temu
Dommimmika
"...zobaczyć (...) nadzieję oraz niepokoje brata czy siostry - to odkryć sens solidarności" JPII

Wielkie uznanie dla twórców ECS. Doskonały projekt - nic nie jest przypadkowe, wszystko symboliczne... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 6 dni temu
mbryl
Piaski, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (3 286)

Zrecenzowano: 28 sierpnia 2019

Jestem pod ogromnym wrażeniem, bo mimo mojego braku szczególnej fascynacji tym okresem historycznym muzeum mnie bardzo wciągnęło. Wszystko jest zorganizowane w kreatywny i przemyślany sposób, audioprzewodnik ciekawie opowiada o rzeczach bezpośrednio dotyczących Solidarności i o wątkach pobocznych odnośnie życia z tego okresu. Trzeba zarezerwować sobie 2 - 3 godzinki, ale zdecydowanie warto, nawet jak kogoś sama tematyka bardzo nie interesuje. Sam budynek też jest świetny, więc dla osób zainteresowanych architekturą będzie to dodatkowy plus. Dla mnie ECS to pozycja obowiązkowa przy zwiedzaniu Gdańska.

Dziękujemy, olgalipowska
Zrecenzowano: 28 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Miejsce warte odwiedzenia, kawałek historii. Miejsce przyjazne dla odwiedzających z wózkami. Dla małych dzieci również coś miłego. Polecamy

Dziękujemy, 617sylwiac
Zrecenzowano: 28 sierpnia 2019

Bardzo dobrze zorganizowane muzeum które zrobiło na nas pozytywne wrażenie. Dużo interaktywnych eksponatów oraz sale z wyświetlanymi krótkimi ciekawymi filmami. Bardzo interesujące wnętrze a do tego przewodnik w formie słuchawek to idealne rozwiązanie :) Polecam !

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2018
Dziękujemy, MariaB6187
Zrecenzowano: 27 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Punkt obowiązkowy w czasie wizyty w Trójmieście. Historia Solidarności i drogi do wolności pokazana w nowoczesny sposób. W cenie biletu dostajemy audiobook, który prowadzi Nas po wszystkich instalacjach ECSu. Bardzo dużo multimediów, eksponatów, filmów wywiadów z ludźmi, którzy tworzyli historię. Audioprzewodnik prowadzi na taras ECSu, gdzie widać panoramę Gdańska, a przewodnik opowiada historię stoczni. W ECS jest restauracja i kawiarnia. Obok ECSu znajduje się Sala BHP. Warto zarezerwować sobie więcej czasu na zwiedzenie tego miejsca - nam zajęło 3.5 godziny. Warto.

Dziękujemy, MAGDALENA S
Zrecenzowano: 26 sierpnia 2019

Pojechaliśmy tam z dziećmi ( nastolatkami ) My przypomnieliśmy sobie jak to było , a dzieci mogły poznać najnowszą historię Polski z zupełnie innej perspektywy. Słuchali jak zaczarowani, mam nadzieję że zrozumieli jak wyglądała droga do wolności i jakie to cudowne że mogą żyć w wolnym kraju. Karzdy powinien odwiedzić To wspaniałe miejsce. Warto też wspomnieć o nowoczesnej formie budynku i o tym że każdy detal ma swoje znaczenie i niesie jakieś przesłanie...

Dziękujemy, AleksandraMariusz75