“Dla mnie średnio”

Europejskie Centrum Solidarności
Nr 2 wśród 159 atrakcji (Gdańsk)
Więcej informacji o atrakcji
Informacje o atrakcji
Zalecany czas pobytu: 2–3 godziny
Przydatne informacje: Możliwość zakupu żywności, Szafki/przechowalnie, Zajęcia dla małych dzieci, Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych, Zajęcia dla młodzieży

Zbyt mało rekwizytów, praktycznie głównie elektronika i wizualizacje. Kartki z własnymi opiniami w ostatniej sali nie są cenzurowane, obrażają innych.

Dziękujemy, Dariusz K
Napisz recenzję

Jest to wyjątkowe miejsce i polecam każdemu odwiedzić. Warto!!
Zdjęcia, dokumenty,historie ludzi..
Wszystko wyjątkowo przedstawione.

Dziękujemy, Daniel B

Pierwsze co robi piorunujące wrażenie to elewacja budynku. Na pewno to zamierzony efekt projektantów. Odnosi się wrażenie, że na naszych oczach, właśnie powstaje statek, budowany z blachy, która pokryła się już rdzą. Wspaniale to współbrzmi z otoczeniem starej stoczni, z dźwigami portowymi, dokami i nabrzeżem. Aranżacja wokół muzeum ECS , to fontanny, kaskady opadającej, spływającej (oczywiście pod kontrolą) wody, podświetlenia, iluminacje, ławeczki. W środku, dużo miejsca, przestrzennie, wiele sal wystawienniczych, ekspozycyjnych, konferencyjnych i audiowizualnych, na drugiej kondygnacji cała biblioteka poświęcona i związana z wydarzeniami tamtych lat. Wewnątrz zachwyca duża ilość zieleni (prawdziwej, żywej), która wyrasta prosto z posadzki. Zamiast przewodnika, można pobrać aplikacje na smartfona w dowolnym obcym języku.POLECAM

1  Dziękujemy, zygmuntowscy
Zrecenzowano 18 września 2017

Miejsce bardzo ciekawe historycznie. Superzorganizowana wystawa, tu każdy znajdzie coś dla siebie i czegoś nowego się dowie o trudnym okresie lat 80. w Polsce. Dobrze zaopatrzona biblioteka i księgarnia. Przyjazna obsługa. Obiekt dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dziękujemy, Katarzyna Z
Zrecenzowano 17 września 2017

Europejskie Centrum Solidarności to obiekt godny polecenia. Elewacja obiektu może rodzić kontrowersje, ale w tym wszystkim chyba najważniejszy jest środek i to w sensie naukowo-historyczno-poznawczym. Warto odwiedzić wszak to kawał naszej historii. Dla ludzi młodych, to obowiązkowe miejsce.

Dziękujemy, Agnieszka S

Europejskie Centrum Solidarności — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Europejskie Centrum Solidarności? Podziel się wrażeniami!