“Smaczne pierogi w pięknym miejscu”

Pierogarnia Stary Młyn
Nr 171 wśród 827 Restauracje (Gdańsk)
Zrecenzowano 4 września 2019

Zwiedzając Gdańsk stwierdziliśmy, że dzisiejszy posiłek będzie bezrybny, więc wybór padł na pierogarnię Stary Młyn. Nie był to przypadkowy wybór, gdyż wcześniej nasi przyjaciele zjedli tu pyszny posiłek i szczerze nam polecili tę restaurację. Jako że wakacje w pełni, ludzi w lokalu było mnóstwo, na szczęście obsługa jest niesamowicie zorganizowana i już po kilku chwilach dostaliśmy stolik. Wybór padł na dwie małe porcje (po 3 szt.)pierogów piecuchów: diabelskie i hetmańskie. Niebo w gębie. Tylko tyle i aż tyle. Piecuchy są sporych rozmiarów (stąd małe porcje), doskonale upieczone i pełne smakowitego nadzienia. Po kilku dniach odwiedziliśmy pierogarnię ponownie, lecz tym razem zamówiliśmy pierogi lepiuchy: biesiadne i izbowe. Te pierogi są mniejsze, nadzienie jest soczyste i smaczne (biesiadne: kaczka z jabłkiem), ale ciasto pozostawia wiele do życzenia (dość grube i twarde). Na dania trzeba trochę poczekać (ok 45 min), ale w dobrym lokalu z tyloma klientami, tak właśnie jest. Spodziewałem się wysokiego rachunku (pierogarnia jest obok Kościoła Mariackiego), ale się miło rozczarowałem. Byłoby 5 gwiazdek, ale ciasto w lepiuchach do dopracowania, mimo to każdemu amatorowi pierogów polecam ten lokal.

Dziękujemy, bastus1972

Zrecenzowano 3 września 2019 z urządzeń przenośnych

Świetne polskie jedzenie w przyzwoitej cenie. Przemiła, profesjonalna obsługa, która na prawdę dba o klienta. Warto przyjść i spędzić świetny czas.

Dziękujemy, Lukasz_P93
Zrecenzowano 22 sierpnia 2019

Bardzo polecam to miejsce. Przyjazna atmosfera, kelnerzy dbają o swoich gości, a przede wszystkim ... Pyszne pierogi!

Dziękujemy, maniia97
Zrecenzowano 18 sierpnia 2019

Po dobrym wrażeniu jakie wywarła na nas pierogarnia w Toruniu postanowiliśmy odwiedzić lokal w Gdańsku. Dostaliśmy stolik na środku sali w widokiem na bar i jak się domyśliłam zmywak o czym mogłyby świadczyć resztki chleba czy kawałek pieroga pod szafkami. Czarę goryczy przelała kelnerka, która zainteresowała się nami wyłącznie w chwili składania zamówienia. Później praktycznie bez słów podała nam napoje i pierogi, nie interesując się zupełnie dlaczego na talerzach została praktycznie cała porcja zapiekanego pieroga ruskiego, w którym było więcej ciasta niż farszu, w farszu brakowało cebulki, a gdy poprosiłam o nią kelnerkę otrzymałam zimną cebulkę wcześniej utopioną w oleju. Po poproszeniu kelnerki o rachunek i zaznaczeniu, że płatność będzie kartą, otrzymaliśmy tylko i wyłącznie płatnik. Po poproszeniu menadżera/kierownika sali o terminal, otrzymaliśmy odpowiedź, że kelnerka go szuka(?) i do nas podejdzie, a po chwili podszedł z terminalem rzucając w naszą stronę „ile?” Bez żadnego przepraszam. O ile pierogi okazały się w porównaniu do Toruńskiej restauracji totalnym rozczarowaniem, o tyle obsługa, która w ogóle nie była zainteresowana klientem to drugie.

Dziękujemy, Dchm21
Zrecenzowano 17 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo dobre jedzenie. Pierogi Cioci, palce lizac. Wszyscy zadowoleni, problem jedynie ze znalezieniem wolnego stolika

Dziękujemy, 90macieja

Pierogarnia Stary Młyn — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Gdańsk, Pomorskie

Gdańsk, Pomorskie

Byłeś(-aś) w Pierogarnia Stary Młyn? Podziel się wrażeniami!