Gdańsk

“Prawdziwie wlosko”
I Pazzi — recenzja

I Pazzi
Nr 42 wśród 827 Restauracje (Gdańsk)

Sam lokal wygląda jak typowa włoska restuaracyjka gdzies we Włoszech, szczególnie jeśli doda się gwar panujący, z powodu rozmów właścicieli po włosku to naprawdę ma się wrażenie jakby się zmieniło kraj.

Mi się to podoba bo kojarzy mi się z moimi pobrali we Włoszech ale uczciwie mówiąc ktoś może uznać że wystrój jest za mało elegancki

Co do najważniejszego czyli jedzenia jest bardzo dobrze. Tradycyjne włoskie makarony i pizze bez żadnych pizz hawajskich.

Jedliśmy pizze calabrese oraz pasta carbonare. Pizza na bardzo dobrym cieście, takim jakim jadłem we Włoszech w wielu miejscach (uczciwe trzeba zaznaczyć że co region we Włoszech to inne podejście do ciasta). Składniki dobre i rozłożone ładnie na całym cieście.

Makaron pycha w Polsce czasami ciężko dostać prawdziwa carbonare bez fantazji typu śmietana w sosie. Tutaj była taka jak powinna być (plus za prawidłowe podanie z widelcem i duża łyżka pomagając nawijac makaron).

Wino domowe dobre i tyle można napisać.

Ogółem polecam to miejsce

Dziękujemy, 354damianz

Zrecenzowano 15 września 2019

Miejsce wygląda mało zachęcająco ale trafiliśmy tam z polecenia znajomych wiec weszliśmy
Mała włoska trattoria typu „ basic „
Zupy poprawne . Pizza dobra ale bez rewelacji i lekko przypalona.
Makaron dobry ale można było popracować nad przyprawami.
Risotto bez wyrazu
Generalnie niezłe proste walskie jedynie i niewiele więcej
Mi zdecydowanie brakowało przypraw i „ wyrazu „ dan

Dziękujemy, Andrzej T
Zrecenzowano 17 sierpnia 2019

Bardzo dobra włoska pizza. Aromatyczna, na cienkim cieście i z chrupiacymi rantami. Lokal prowadzony przez Włochów co dodatkowo dodaje klimatu.

Dziękujemy, mak0007
Zrecenzowano 5 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Jedzenie było dobre. Lokal do poprawy troche niezadbany, ale fajnie bo z okna widać było rzekę i mostek co wchodziło powoli w dalsze części pięknego rynku Gdańska. Drugi raz bym nie poszedł Ale jedzenie dobre.

Dziękujemy, mateuszberlanka
Zrecenzowano 2 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Przepyszne jedzenie u prawdziwych Włochów. Bardzo miła i przyjazna obsługa. Polecamy bruschetta, spaghetti carbonara i oczywiście pizza w każdy wydaniu.

Dziękujemy, Anna D

I Pazzi — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w I Pazzi? Podziel się wrażeniami!