“Świetna obsługa”

Rada Miasta Food & Wine
Nr 26 wśród 827 Restauracje (Gdańsk)
Opis: RADA MIASTA - FOOD&WINE Zapraszamy Cię do wyjątkowego miejsca znajdującego się w sercu gdańskiego starego miasta. Bije tutaj niezwykła energia łącząca wyśmienitą kuchnię z niezwykłą historią tej jedynej w swoim rodzaju, dobrej restauracji 400 lat temu w podziemiach obecnego Ratusza Miejskiego w Gdańsku wielki uczony i astronom Jan Heweliusz składował swoje trunki. Heweliusz był właścicielem kilku browarów, a nawet starszym cechu browarników, ale również był zagorzałym pasjonatem szlachetnych gatunków wina. Jan Heweliusz dużo uwagi przykładał do produkcji tych trunków, a ich zapasy pozostawały pod jego ścisłą i osobista pieczą. Wyobraź sobie ten wyjątkowy nastrój, jaki daje klimat wspaniale odrestaurowanych, oryginalnych piwnic Jana Heweliusza - połączenie nowoczesności z tradycją i historią tego wyjątkowego miejsca. Poznaj wyjątkowy smak dań nawiązujących do XVII wiecznych tradycji połączony z aromatem wspaniałych win.

Byłem jakisz czas temu w tej pięknej restauracji. Zostałem obsłużony przez jednego z najlepszych kelnerów, których spotkałem w swoim życiu - Filipa (blondyna bo ponoć jest ich dwuch) co za poziom! Perfekcyjna znajomość karty i win. Genialny dorsz i wino zaproponowane przez Filipa będę wspominać bardzo długo...

Dziękujemy, Bartek H
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: radamiastaf, Właściciel, Rada Miasta Food & WineOdpowiedź udzielona 1 tydzień temu

Panie Bartku!

Dziękujemy za tak pozytywną opinię :)
Pozdrowienia od całego zespołu Rada Miasta Food & Wine!

Bartek

Szukaliśmy z chłopakiem miejsca w Gdańsku w którym moglibyśmy zjeść coś dobrego. Wertując kolejne strony internetu trafiliśmy na Radę Miasta i ich menu :) Postanowiliśmy spróbować i powiem tyle - NIE MOGLIŚMY TRAFIĆ LEPIEJ! Udało nam się zarezerwować ostatni stolik.

Na przystawki zamówiliśmy dwa tatary - jeden z matjasa, drugi klasyczny wołowy. Oba były PRZEPYSZNE. Jestem fanką tatara wołowego, jadłam wiele różnych, ale ten bije na kolana wszystkie, które do tej pory miałam okazję próbować. Poezja. Na dania główne zamówiliśmy polędwicę z dorsza z soczewicą, mulami i chorizo oraz policzki wieprzowe. Policzków nie jadłam, więc się nie wypowiem (chłopak mówi, że bardzo dobre), ale dorsz był ZNAKOMITY. Bałam się trochę, że jak ryba, to może byś mdło, bez wyrazu i sucho, ale było IDEALNIE. Połączenie ryby, pikantnego chorizo, muli i soczewicy zaczarowało moje kubki smakowe :) Chłopak domówił jeszcze barszcz ukraiński z żeberkiem i może będę monotonna, ale znowu była PETARDA.

Piliśmy też drinki - zupełnie klasyczne Mojito i Long Island. Tu również byliśmy pozytywnie zaskoczeni. Mojito było nieprzesłodzone, bardzo smaczne, a barmani zdecydowanie nie oszczędzali alkoholu, jak to często przy drinkach bywa, gdzie więcej jest lodu niż czegokolwiek innego :)

Całość oprawiona naprawdę profesjonalną i sympatyczną obsługą, także naprawdę wyszliśmy najedzeni i bardzo zadowoleni. Udało się nawet naładować telefon dzięki uprzejmości kelnera :)

Dziękujemy! Na pewno wrócimy do Was przy kolejnych wizytach w Gdańsku :)

1  Dziękujemy, paulinaanana
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: radamiastaf, Właściciel, Rada Miasta Food & WineOdpowiedź udzielona 2 tygodnie(-i) temu

Pani Paulino!

Uwielbiamy czytać takie recenzje - wyczerpujące, opisujące potrawy i doznania kulinarne !!
Dziękujemy za taką cudowną opinię.
Państwu życzymy szybkiego powrotu do Gdańska a nam więcej takich gości ;)

Z pozdrowieniami od całego zespołu Rada Miasta Food & Wine

Zrecenzowano 4 sierpnia 2019

Przepyszne jedzenie. Polecam pierogi z cielęciną i kurkami. Bardzo miła obsługa. Polecam serdecznie .

Dziękujemy, Mateusz987
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: radamiastaf, Owner, Rada Miasta Food & WineOdpowiedź udzielona 5 sierpnia 2019

Panie Mateuszu!
Dziękujemy za Pana opinię i polecenie. Cieszymy się, że nasze pierogi zdobyły Pana serce :)
Pozdrowienia od całego zespołu,

Zrecenzowano 29 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Przede wszystkim smacznie, tatar wyśmienity, pierożki z mięsem również - delikatne i rozpływający się w ustach. Okolica bardziej spokojna a to przecież tuż obok głównej ulicy. Można usiąść w ogródku i korzystać z pogody :) Polecamy dla rodziny i nie tylko.

Dziękujemy, beatamio
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: radamiastaf, Owner, Rada Miasta Food & WineOdpowiedź udzielona 31 lipca 2019

Pani Beato,

Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i tak pozytywną opinię :)

Pozdrawiamy serdecznie,

Zrecenzowano 22 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Świetne miejsce do spędzenia czasu miło i w przytulnej atmosferze w towarzystwie dobrego jedzenia. Nawet bardzo dobrego. Przebogaty wybór win. W sam raz na spokojny i relaksujący wieczór dla dwojga.

1  Dziękujemy, 44piotr44
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: radamiastaf, Owner, Rada Miasta Food & WineOdpowiedź udzielona 26 lipca 2019

P. Piotrze,
Dziękujemy za tak przychylną opinię!
Szczególnie cieszą nas odwiedziny rodaków :)
Liczymy na powtórną wizytę.
Pozdrowienia!

Rada Miasta Food & Wine — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Rada Miasta Food & Wine? Podziel się wrażeniami!