Ołomuniec

“solidne jedzenie”
Hanacka hospoda — recenzja

Hanacka hospoda
Nr 5 wśród 236 Restauracje (Ołomuniec)
Opcje wyżywienia: Rezerwacje
Opcje wyżywienia: Rezerwacje
Zrecenzowano 2 września 2019

Lokal położony na małym rynku , jest bardzo ciepło siadamy w ogródku bo w środku brak klimatyzacji. Miła obsługa bardzo szybko i sprawnie podaje menu, można porozumieć się po polsku bez żadnego problemu. Zamawiamy zupy czosnkowe , wyśmienite, intensywny smak i zapach czosnku tak jak lubię. Dania główne to wyśmienita jakościowo polędwica wołowa z frytkami. Mięso dobrej jakości, dobrze usmażone polecam. Mój kompan zamawia burgera też ponoć smaczny. Do tego dobre czeskie piwo i świat jest piękny. Przyjemny lokal w fajnym miasteczku. Warto zjechać z drogi na porządny posiłek a nie napychać się w przydrożnych barach.

Dziękujemy, mbm07

Zrecenzowano 10 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Hanacka Hospoda mieści się na dolni namesti, czyli małym rynku Ołomuńca. Restauracja podaje tradycyjne, czeskie dania, można się tu tez napić piwa Radegast. Polecam ołomuckie twarożky do piwa oraz gulasz z knedlikami. Smażeny syr również wyśmienity!

Dziękujemy, spokotea
Zrecenzowano 1 lipca 2019

Klimatyczna, ciekawie położona gospoda. Bardzo smaczna kuchnia. Ja jadłam knedliki z wołowym gulaszem (pyszny sos i bardzo dobre knedliki). Polecam zupę czosnkową. Duże porcje. Kolanko (golonka) pyszna, ale porcja przewyższa możliwości jednej osoby. Bardzo sprawna i miłą obsługa.

Dziękujemy, Q7747AGanitak
Zrecenzowano 22 maja 2019

We came to Olomouc for one day to rest during Easter. They do not want to waste time looking for a restaurant and we sat in Hanacka Hospoda. The waiter came quite quickly, we ordered a beer. However, to order food we had to wait about 15 minutes. The waiter did not come until we called him. We both ordered dumplings with goulash. The dish was brought after 5 minutes, but it was cold... We asked the waiter for heating. The dish did not come back after 30 minutes, and when I asked the waiter how long we have to wait, I heard that it not McDonald's restaurant... Therefore we left this charming place... I do not think I need to write anything more? I have not eaten any food and wasted about an hour sitting in the restaurant and looking straight ahead.

I do not recommend.

Do Ołomuńca przyjechaliśmy na jeden dzień odpocząć w czasie świąt. Nie chcą tracić czasu na szukanie restauracji usiedliśmy w Hanacka Hospoda. Kelner przyszedł dość szybko, zamówiliśmy piwo. Jednak żeby zamówić jedzenie musieliśmy czekać jakieś 15 minut. Kelner podszedł dopiero, gdy go zawołaliśmy. Oboje zamówiliśmy knedliki z gulaszem. Danie przyniesiono po 5 minutach, jednak był zimne... Poprosiliśmy, więc kelnera o podgrzanie. Danie nie wracało po 30 minutach, a kiedy zapytałam kelnera, jak długo jeszcze musimy czekać usłyszałam, że to nie McDonald tylko restaruacja.... W związku z tym opuściliśmy ten uroczy lokal... Chyba nie muszę nic więcej pisać? Jedzenia ostatecznie nie spróbowałam i zmarnowałam około godziny siedząc w restauracji i patrząc przed siebie.

Nie polecam.

Termin wizyty: kwiecień 2019
1  Dziękujemy, histravel89
Zrecenzowano 13 lutego 2019

Realizując plan poznawania ościennych miast zawitaliśmy do Olomouc'a. Samo miasto to temat na inny post ale głównym celem była również wizyta w regionalnej gospodzie. Samo miejsce ciekawe, usytuowane w centrum, klimat typowo biesiadny, mnóstwo gości, piwo leje się strumieniami. nasz wybór padł na typowe dania kuchni czeskiej czyli knedliki, gulasz, zupa czosnkowa. Zacznę od zupy. Podana bardzo szybko, nie zdążyłam jeszcze zdjąć kurtki kiedy na moim stole wylądowała miska czegoś szarego o mocnym zapachu czosnku. Uwielbiam czosnek, uwielbiam zupy czosnkowe ale ta mi po prostu nie smakowała. Podana była z dużą ilością roztopionego na dnie sera, który zastygł razem z kawałkami szynki. Zrobiła się z tego jednolita masa. Dodatkowo w zupie pływało surowe żółtko, które nie wiedzieć czemu zostało tam wrzucone. Być może zamiarem było stworzenie lanych klusek ale żółtko się nie ścinało. Zupa byłą rzadka, średnio ciepła i wygladała jak breja. Na szczęście równie szybko wjechały na stół główne dania więc siłą rzeczy zupka została odstawiona. Knedliki z gulaszem. Knedliki i sos przepyszne, mięso żylaste i twarde. Niestety musiałam wypluć kilka kawałków w serwetkę co mi się bardzo rzadko zdarza. Na pewno warto odwiedzić to miejsce dla samego klimatu, pysznego piwa ale jedzenie średnie na pewno nie dopieszczone, nie spełniające oczekiwań.

Termin wizyty: luty 2019
Dziękujemy, Justyna S

Hanacka hospoda — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Ołomuniec, Olomouc Region

Byłeś(-aś) w Hanacka hospoda? Podziel się wrażeniami!