Katedra św. Piotra i Pawła

Wybudowana w stylu neogotyckim. Dostępna dla publiczności bezpłatnie. Żeby ją zwiedzić Trzeba się... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
tur07_13
Łódź, Polska
Dla fanów zabytków architektury

Zrecenzowano: 28 maja 2019
Patito_Frito
Grudziądz, Polska

Zrecenzowano: 28 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Obowiązkowy punkt do zaliczenia dla tych, którzy lubują się w zwiedzaniu zabytków architektury. Jego podziwianie wiąże się jednak z mozolnym podejściem w górę. Przy upale może być to męczące. Ale wnętrze wynagrodzi. Widoki na miasto z położonego ogrodu poniżej także.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
Dziękujemy, Patito_Frito
Zrecenzowano: 11 maja 2019

Warty zobaczenia gotycki kościół. Za niewielką dopłatą z katedralnej wieży rozpościerają się wspaniałe widoki miasta i okolic.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
Dziękujemy, Jerzy J
Zrecenzowano: 7 kwietnia 2019

Nie będę się mądrzył na temat tej katedry, jej stylu itp. Kto potrzebuje, to wygoogla.
Ja miałem ochotę zobaczyć ją z bliska, bo zdobi ona monetę 10KC, a dla mnie to już wystarczający powód ;]

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2018
Dziękujemy, Jarosław C
Zrecenzowano: 6 lipca 2018

Katedra wybudowana w XIII wieku w stylu gotyckim, de facto jest neogotycką; modyfikacje w końcu XiX wieku znacznie wyczyściły barokowy wystrój, łącznie z ołtarzem. Wieże zbudowano na początku XX wieku. Na pewno warto wejść do tego ogromnego kościoła, dominującego w sylwecie miasta, aby zwiedzić wnętrze, wieżę i kryptę.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2018
Dziękujemy, mbryl
Zrecenzowano: 1 lipca 2018

Monumentalna budowla królująca nad miastem, widać ją chyba z każdego miejsca w Brnie, podobnie jak z wieży, na którą warto wejść za drobną opłatą, widać panoramę (czy podziwiać, tu bym polemizował). Wnętrze nie zrobiło na mnie wrażenia w ogóle, może dlatego, że wcześniej zwiedziłem Kościół Św. Jana...

Termin skorzystania z atrakcji: marzec 2018
Dziękujemy, Ryszard_Ochodzki