Praga
Wallenstein Palace Gardens
Ogród

Piękne ogrody gdzie można trochę się odprężyć od zgiełku miejskiego. Na terenie ogrodu można... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 19 czerwca 2019
t0mac3
Kraków, Polska
Polecam

Zrecenzowano: 2 czerwca 2019
Anna B
Dąbrowa Górnicza, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (1 385)

Zrecenzowano: 19 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Piękne ogrody gdzie można trochę się odprężyć od zgiełku miejskiego. Na terenie ogrodu można spotkać pawie.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, t0mac3
Zrecenzowano: 2 czerwca 2019

Cudowny ogród, można odpocząć, warto naplanować sobie tu postój podczas zwiedzania. Poza roślinnością oczy nacieszyć można spacerującymi pawiami

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
Dziękujemy, Anna B
Zrecenzowano: 26 maja 2019

Ogrody Wallensteina

Ogrody Wallensteina odkryliśmy przypadkiem wędrując po Małej Stranie u podnóża zamku na Hradczanach. Nie liczyliśmy specjalnie na wejście ponieważ jest to jednocześnie teren Senatu ale jak się okazało jest on dostępny dla turystów i to bez żadnych opłat.

Spacer po ogrodach to był dla mnie totalny chillout mimo, że tuż za murem miasto tętniło życiem. Nieopodal wejścia znajduje się stacja metra „Malostranská” i przystanek tramwajowy więc łatwo tam trafić. To naprawdę piękny i zadbany ogród po którym wędrują pawie a w oczkach wodnych pływają złote ryby i ptaki. Utworzone przez przystrzyżone wysokie krzewy zielone korytarze trochę przypominają ogrody pałacu Schönbrunn w Wiedniu. Poza tym wszystkim mogliśmy tu podziwiać rzeźby z brązu, autorstwa Adriana de Vries, moich ulubionych mitologicznych postaci: Apolla, Neptuna, Bachusa, czy też Laakona.

Pałac Wallensteina stanowiący siedzibę Senatu był dla nas niedostępny ale wystarczającym był sam spacer. Warto też wspomnieć, że był to pierwszy i chyba najstarszy w Pradze pałac barokowy. Nieopodal można też było zobaczyć sztuczną grotę ze sztucznymi naciekami podobnymi do stalaktytów i innych form co nadawało całości nieco tajemniczości.

Krzysztof

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2018
Dziękujemy, krzysztofk890
Zrecenzowano: 11 sierpnia 2018

Konicznie trzeba zobaczyć ten zaciszny i piękny park. Zobaczyć malowidła ze sceny oraz stawy z rybami.

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2018
Dziękujemy, Jolanta K
Zrecenzowano: 12 czerwca 2018

Cudowne miejsce, w pobliżu głównych atrakcji Pragi. Wspaniałe ogrody, rzeźby, pałac gdzie można odpocząć po intensywnym zwiedzaniu. Pawie przechadzają się wsród odwiedzających ;)

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2018
Dziękujemy, AnnaP4457