Zachwycająca budowla

Ciekawy zabytek architektoniczny. Must see każdej pierwszej wizyty w Pradze. Budowany 600 lat wciąż... Przeczytaj więcej

kubasadlowski
Warszawa, Polska
Zachwycająca budowla

Katedra zachwyca mnie swoim widokiem ilekroć jestem w Pradze. Piękna i monumentalna urzeka swoją... Przeczytaj więcej

Dariusz K
Łódź, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (22 658)

Zrecenzowano: 27 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Miejsce godne odwiedzenia. Robi wrażenie zarówno zewnątrz jak i wewnątrz. Aby obejść katedrę dookoła wewnątrz należy wykupić bilet wstępu. Cena biletu rodzinnego to około 120 zł.

Dziękujemy, basia804
Zrecenzowano: 25 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Piękne miejsce wieczorem, niesamowity klimat w zimie, bardzo spodobały mi się gargulce na bokach katedry. Naprawdę warto przyjść przy okazji odwiedzin Pragi.

Termin skorzystania z atrakcji: grudzień 2018
Dziękujemy, jptnc
Zrecenzowano: 25 sierpnia 2019

Katedra św. Wita naprawdę robi wrażenie, w szczególności architektura zewnętrzna. Jej fasadę widać z daleka już od tego momentu robi wrażenie, a po wejściu na dziedziniec wrażenie robi się podwójne. Jak opowiadał nasz przewodnik że po wejście na dziedziniec powiemy "ach" każdy się śmiał, a potem każdy dokładnie to powiedział. Wewnątrz architektura z wieków od XIV do XX. O historii katedry najlepiej poczytać. Z punktu widzenia turystycznego, miejsce które trzeba zobaczyć w Pradze ale też trzeba uzbroić się w cierpliwość bo jest tam multum turystów.

Dziękujemy, Jasiek717
Zrecenzowano: 24 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Piękna,robiąca wrazenie monumentalna budowla.Obowiązkowy punkt wycieczki do zamku. Byla miejscem koronacji krolow czeskich. Niesamowite witraże, piekne rzeźby, przepych na kazdym kroku i w srodku i na zewnatrz. Mozna wejsc za.darmo do przedsionka dalej z biletem.

Dziękujemy, Marta W
Zrecenzowano: 19 sierpnia 2019

Katedra św. Wita jest zabytkiem robiącym ogromne wrażenie. Wielkość obiektu, jego koronkowa architektura, to jest coś, co naprawdę warto zobaczyć, tym bardziej, że można tam robić zdjęcia bez dodatkowych opłat, co jest rzadkością w Pradze. Wspaniałe rzeźby, niesamowite witraże to naprawdę dzieła sztuki.
Zakup biletu odbywa się w pakietach. Najbardziej optymalny jest Okruh B, za 250 koron. Okruh A za 350 zawiera nieco więcej obiektów do zwiedzenia, ale nie są one warte dopłaty ani w w ogóle oglądania. Po katedrze wszystko inne na Hradczanach wysiada, zwłaszcza, że praskie muzea są ubogie w eksponaty w porównaniu z naszymi muzeami i drogie. Więcej o tym napisałem w recenzji Skrobanie Pragi ze złota.
Za darmo można katedrę zwiedzić zostając po porannej mszy, ale trzeba się zerwać bladym świtem. Msza jest chyba o 7 albo 8?

Dziękujemy, RemoDR