Zapisz
Największy skarb Pragi

Najważniejszy budynek Pragi, nic nie robi takiego wrażenia. Ogromna, przepiękna, górująca nad... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 19 września 2020
Magda D
Obowiązkowo podczas wizyty na zamku

Katedry raczej nie sposób pominąć podczas wizyty na zamku. Wrażenie robią witraże, kapliczki w... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 2 września 2020
Majk89
Warszawa, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (23 458)

Zrecenzowano: 24 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Piękna,robiąca wrazenie monumentalna budowla.Obowiązkowy punkt wycieczki do zamku. Byla miejscem koronacji krolow czeskich. Niesamowite witraże, piekne rzeźby, przepych na kazdym kroku i w srodku i na zewnatrz. Mozna wejsc za.darmo do przedsionka dalej z biletem.

Dziękujemy, Marta W
Zrecenzowano: 19 sierpnia 2019

Katedra św. Wita jest zabytkiem robiącym ogromne wrażenie. Wielkość obiektu, jego koronkowa architektura, to jest coś, co naprawdę warto zobaczyć, tym bardziej, że można tam robić zdjęcia bez dodatkowych opłat, co jest rzadkością w Pradze. Wspaniałe rzeźby, niesamowite witraże to naprawdę dzieła sztuki.
Zakup biletu odbywa się w pakietach. Najbardziej optymalny jest Okruh B, za 250 koron. Okruh A za 350 zawiera nieco więcej obiektów do zwiedzenia, ale nie są one warte dopłaty ani w w ogóle oglądania. Po katedrze wszystko inne na Hradczanach wysiada, zwłaszcza, że praskie muzea są ubogie w eksponaty w porównaniu z naszymi muzeami i drogie. Więcej o tym napisałem w recenzji Skrobanie Pragi ze złota.
Za darmo można katedrę zwiedzić zostając po porannej mszy, ale trzeba się zerwać bladym świtem. Msza jest chyba o 7 albo 8?

Dziękujemy, RemoDR
Zrecenzowano: 13 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Katedra robi wrażenie. Cud architektury. Szkoda, że nie można było wejść do środka po 17.00 - zamknięta (niedziela!). Zastanawia mnie fakt, iż żeby się pomodlić, to trzeba wykupić bilet wstępu!!!

Dziękujemy, Maria Danuta K
Zrecenzowano: 29 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Piękna wielka katedra ikona pragi, na pewno bardzo warto ją zobaczyć będąc na wycieczce w centrum :)

Dziękujemy, PeleePL
Zrecenzowano: 28 lipca 2019

Polecam zwiedzać to miejsce w godzinach wieczornych, po 20:00. Mało ludzi (przy kontroli było nas aż 5 osób). Katedra jest majestatyczna i bardzo malownicza. Warto odwiedzić to miejsce będąc w Pradze.

Dziękujemy, mothcik