Zachwycająca budowla

Ciekawy zabytek architektoniczny. Must see każdej pierwszej wizyty w Pradze. Budowany 600 lat wciąż... Przeczytaj więcej

kubasadlowski
Warszawa, Polska
Zachwycająca budowla

Katedra zachwyca mnie swoim widokiem ilekroć jestem w Pradze. Piękna i monumentalna urzeka swoją... Przeczytaj więcej

Dariusz K
Łódź, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (22 664)

Zrecenzowano: 19 sierpnia 2019

Katedra św. Wita jest zabytkiem robiącym ogromne wrażenie. Wielkość obiektu, jego koronkowa architektura, to jest coś, co naprawdę warto zobaczyć, tym bardziej, że można tam robić zdjęcia bez dodatkowych opłat, co jest rzadkością w Pradze. Wspaniałe rzeźby, niesamowite witraże to naprawdę dzieła sztuki.
Zakup biletu odbywa się w pakietach. Najbardziej optymalny jest Okruh B, za 250 koron. Okruh A za 350 zawiera nieco więcej obiektów do zwiedzenia, ale nie są one warte dopłaty ani w w ogóle oglądania. Po katedrze wszystko inne na Hradczanach wysiada, zwłaszcza, że praskie muzea są ubogie w eksponaty w porównaniu z naszymi muzeami i drogie. Więcej o tym napisałem w recenzji Skrobanie Pragi ze złota.
Za darmo można katedrę zwiedzić zostając po porannej mszy, ale trzeba się zerwać bladym świtem. Msza jest chyba o 7 albo 8?

Dziękujemy, RemoDR
Zrecenzowano: 13 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Katedra robi wrażenie. Cud architektury. Szkoda, że nie można było wejść do środka po 17.00 - zamknięta (niedziela!). Zastanawia mnie fakt, iż żeby się pomodlić, to trzeba wykupić bilet wstępu!!!

Dziękujemy, Maria Danuta K
Zrecenzowano: 29 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Piękna wielka katedra ikona pragi, na pewno bardzo warto ją zobaczyć będąc na wycieczce w centrum :)

Dziękujemy, PeleePL
Zrecenzowano: 28 lipca 2019

Polecam zwiedzać to miejsce w godzinach wieczornych, po 20:00. Mało ludzi (przy kontroli było nas aż 5 osób). Katedra jest majestatyczna i bardzo malownicza. Warto odwiedzić to miejsce będąc w Pradze.

Dziękujemy, mothcik
Zrecenzowano: 12 lipca 2019

Piękne miejsce ale swoje trzeba odstać w kolejce (dokładna kontrola). Na miejscu sporo turystów więc zdjęcia rzadko kiedy wychodzą dobrze.

1  Dziękujemy, klient_nasz_pan