“Tradycyjna kuchnia czeska nie za miliony monet”

Restaurant Havelska Koruna
Nr 778 wśród 6 572 Restauracje (Praga)
Kuchnie: Europejska, Czeska
Polecane, biorąc pod uwagę: Kuchnia miejscowa
Opcje wyżywienia: Śniadanie
Okolica: Staré Město (Stare Miasto)
Zrecenzowano 6 września 2019 z urządzeń przenośnych

Dobre jedzenie, zimne piwo, oryginalny klimat, można się najeść.
Miejsce polecone przez miejscową przewodniczkę wycieczki. Zjedliśmy czeskie specjały jednego dnia za ok.60 zł (2 osoby, z piwem), następnego już na wypasie z sałatką i zupą za 80. W okolicach g.15 raczej godziny szczytu, ciężko z miejscami siedzącymi, ale można się do kogoś dosiąść lub zjeść przy stołach "stojących". Klimat stołówki/baru mlecznego. Na wejściu dostajesz kartę zamówień, bierzesz tacę i przesuwasz się przez stoiska z sałatkami, zupami, daniami głównymi, napojami i piwem. Zamawiając podaj kartę obsłudze, wpisze Twoje zamówienie. Za zgubienie karty kara w wysokości 500kč (kombinowałam jak wynieść na pamiątkę). Toaleta bez limitu w cenie. Płatność gotówką lub kartą przy wyjściu. Z obsługą można się porozumieć jako tako po polsku i po angielsku również. Faktycznie czasem są burkliwi, ale zauważyłam, że wtedy, gdy ktoś nie wie jak to działa albo zastanawia się co chce zamówić (np.ja pierwszego dnia).

1  Dziękujemy, Tomaszewska-89

Zrecenzowano 26 sierpnia 2019

To nie restauracja. To bar mleczny. Po przeczytaniu masy pozytywnych opinii zdecydowałam się odwiedzić to miejsce. Po pierwsze nie ma tam wystarczającej ilości miejsc siedzących i byliśmy zmuszeni jeść na stojąco. Obsługa jest bardzo nieuprzejma. Pewna kobieta wydająca jedzenie zapytała mnie CO TU podczas mojej kolejki na wybór posiłku. Mój znajomy nie usłyszał nazwy sosu (nie znamy czeskiego) i ta sama kobieta krzyknęła na niego GŁUCHYŚ PAN?! Kaputa kiszona była posłodzona! Mój sos koperkowy również! Radzę unikać tego miejsca by uniknąć bólu brzucha.

Restaurant selling cheap food. After so many positive recommendations I decided to go to this place. First of all there is a lack of sitting places and we were forced to eat standing. Secondly the service is so so rude and impolite. One lady from the service asked me WHAT HERE during my turn to pick up my meal. A friend of mine didn't hear the sauce's name (we don't speak Czech) and the same lady asked him ARE U DEAF?! Sauerkraut was full of sugar!! And my dill sauce also!! Avoid this place if you don't want to have stomachache.

Dziękujemy, Agentmerix
Zrecenzowano 19 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Wybraliśmy się tam z polecenia z różnych stron internetowych. Bo niby smacznie i tanio. Jedzenie w smaku nie było jakieś nie do zniesienia,ale też nie powalalo. Wszystko mało wyraziste, jak na taniej stołówce. Szoku doznaliśmy przy kasie po jedzeniu, bo okazało się że za obiad dla dwóch osób wyszło prawie 600 koron!!! Po przeanalizowaniu rachunku doszliśmy do wniosku że trochę oszukują z tymi cenami. Tzn na tablicy jest podana cena za smażony ser, prosisz smażony ser, dostajesz 2, nikt cię nie pyta ile chcesz to stwierdzasz że taka jest porcja. Tak samo z knedlikami, kładą 4 i tyle. Później po zsumowaniu wychodzi wielka cena, za którą już spokojnie można by się najeść w dobrej restauracji. Zamówiliśmy 2 knedliki z owocami, knedliki z sosem grzybowym i smażony ser, mały barszczyk i schabowy z ziemniakami i sosem pomidorowym i do tego 2 piwa i wyszło ponad 100 zł... Wyszliśmy stamtąd trochę nie w sosie. Inni Polacy też wychodzili z knajpy patrząc na rachunek z niedowierzaniem. Ogólnie klimat całkiem fajny, ale nie jest to tania knajpa.

Dziękujemy, kamab2018
Zrecenzowano 2 lipca 2019

Miejsce gdzie zjesz typowo czeskie dania a przy tym tanio i smacznie, boskie knedliki w sosie pikantnym, zapiekany ser i piwko, wszystko doskonałe, polecam!

Dziękujemy, goha200
Zrecenzowano 6 maja 2019

Bardzo dobre opinie, tłok w środku restauracji więc spodziewałam się na prawdę dobrego czeskiego jedzenia. Zawiodłam się i to bardzo, smażony ser niedobry, sos koperkowy tragedia do tego tarte ogórki też słabe w smaki. Nikt z naszej ekipy nie dokończył swojego obiadu. Wybrałam się tam pierwszy i ostatni raz, ceny też wcale nie są jakieś bardzo niskie. Nie polecam

Dziękujemy, pannafikcyjna

Restaurant Havelska Koruna — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Restaurant Havelska Koruna? Podziel się wrażeniami!