Zrecenzowano: 9 września 2018

Po wieloletnich wakacyjnych wyjazdach nad Bałtyk i nie zawsze miłych po nich wspomnieniach , szczególnie związanych z pogodą , postanowiliśmy jechać nad ciepłe morze z bardziej przyjazną pogodą . Po wnikliwych poszukiwaniach ofert różnych biur podróży i czytaniu opinii i recenzji osób , które były tam wcześniej , wybór padł na ofertę Tui w Bella Napa Bay Hotel . Okazało się , że był to na tyle niezwykle trafny i doskonały wybór , że tydzień tam spędzony okazał się dla nas , jak dotychczas - WAKACJAMI ŻYCIA !
Mógłbym tu opisywać w szczegółach hotel , że jest świetny , że ma kapitalną obsługę na każdym szczeblu , że jedzenie jest bardzo dobre , że jest w nim czysto , że klimatyzacja się spisuje na medal , że to i tamto ....ale powtórzył bym tylko doskonałą recenzję , jaką napisały "Klapuszki" . Recenzja jest tak obszerna i tak bardzo dokładna z rzeczywistością jaką tam zastaliśmy , że może służyć za przewodnik na pobyt w Ayia Napie . Bardzo Państwu dziękuję za nią , bo to ona rozwiała wszelkie moje wątpliwości związane z wyjazdem . Ale nie tylko TA recenzja jest prawdziwa . Prawdziwe są recenzje Pana Jakuba J , xyz242 , nlh43 i pani Ewy N oraz WSZYSTKICH osób , które były w tym hotelu wcześniej . Ja tylko potwierdzam te wszystkie opinie z całą stanowczością i odpowiedzialnością .
Teraz jednak coś od siebie . Jak już napisałem wcześniej , mieliśmy z moją partnerką ogromną przyjemność przebywać w tym hotelu od 30 sierpnia do 06 września 2018 . Temperatura w cieniu wahała się między 35 a 37 stopni w cieniu , a wody ze 3-4 stopnie mniej !!!! Coś niesamowitego . Plaża ta najbliższa od hotelu super .Piaszczyste i łagodne zejście do wody o cudnej barwie i dobrej czystości . Po 10 tej piasek tak ciepły , że bosą nogą na nim nie staniesz . Parasole i leżaki (łóżka) płatne 7,50 E , ale bez nich nie da się wyleżeć . Przynajmniej my nie potrafiliśmy . Obłożenie parasoli było na poziomie 30-40% i to było piękne , o czym przekonaliśmy się po pobycie na Nissi Beach , gdzie były ogromne tłumy ludzi i prawie cudem znależliśmy leżaki z parasolem . Ale będąc tam trzeba coś zobaczyć , choć temperatura nie sprzyja zwiedzaniu i spacerowaniu . Tak więc "nasza" plaża okazała się najlepsza do wypoczynku . Na niej dostępne są także skutery i rowery wodne , banan , platformy no i parasailing ! Skorzystaliśmy z tego ostatniego . Wrażenia nie do opisania a kunszt obsługi nienaganny . Korzystając z parasailingu polecam zabrać ze sobą kogoś , kto zostaje na łodzi i robi dokumentację z lotu , bo obsługa nie ma na to czasu .
Będąc tam koniecznie trzeba odwiedzić Love Bridge ( ok 350 m w drugą stronę od plaży) , którego zdjęcie pojawia się bardzo często w folderach o Cyprze .
Co jeszcze ...? W pokojach są gniazdka angielskie , więc potrzebny adapter przejściowy , który można kupić w sklepach na górze od hotelu i są tańsze niż w Polsce . Telewizor owszem jest , ale w nim tylko kilka programów info po grecku i angielsku , 2 pr rosyjskie , kilka innych , których nie da się oglądać oraz 4 pr radiowe , na których więcej gadają , a jak już grają to muzę ludową lub poważną . To jedyny minus . W łóżkach nie ma małych poduszeczek , więc jak ktoś bez nich nie może , to zabrać ze sobą . Widok z balkonów od 2 piętra wzwyż przepiękny .
W hotelu jest większość Rosjan , ale niczemu to nie przeszkadza . Jeszcze jedno : Cypr to wyspa grecka , ale tam nikt oprócz wyjątkowych tubylców NIE mówi po grecku ! Wszyscy mówią po angielsku i po rosyjsku . Menu , opisy i informacje są w tych 2 językach .
Rezydent z Tui , Pani Agnieszka , to bardzo miła , sympatyczna i kompetentna osoba . Pozdrawiamy . Podróż samolotem z Katowic i z powrotem była ( odpukać ) bez zakłóceń z kilkuminutowymi tylko opóżnieniami . W sumie super .
Więcej już nie ma co pisać . Wszystko jest tak naprawdę , o czym przekonacie się Państwo jadąc tam . Hotel idealny do wypoczynku . Jest tam cisza i spokój . Jeśli ktoś chciałby poimprezować , to w centrum jest nieustająca impreza od 19-20 tej do 7mej rano . My szukaliśmy tam spokoju i wypoczynku i TO dostaliśmy . Na drugi rok jedziemy tam znowu , ale w czerwcu .
Pozdrawiamy wszystkich , którzy już TAM byli oraz tych , którzy TAM dopiero będą .

Wskazówka dotycząca pokoi: Widoki z balkonów są podobne ,zarówno z bocznym jak i centralnym widokiem na morze , ale dopiero od 2 go piętra .
Termin pobytu: wrzesień 2018
Recenzja napisana w ramach programu partnerskiego z Tui.pl
Dziękujemy, marek4589
Zrecenzowano: 9 sierpnia 2018 z urządzeń przenośnych

W hotelu Bella Napa Bay w Ayia Napa spędziliśmy w drugiej połowie czerwca swoje tygodniowe wakacje. Oferta z biura podróży Exim Tours (ale hotel ten jest dostępny również w innych biurach w Polsce). Także poniższy komentarz można potraktować jako relację i ocenę (oczywiście z naszego punktu widzenia) samego hotelu jak i miejscowości. Mamy nadzieję, że będzie ona pomocna.

Sam hotel został wybudowany zapewne w latach siedemdziesiątych/osiemdziesiątych XX wieku. Architektonicznie odpowiada innym, zlokalizowanym w tym kurorcie. Widać również, że pewne elementy zostały jakiś czas temu odnowione (część basenowa, kuchnia/jadalnia), recepcja. Sam budynek hotelu i cały teren wokół jest zadbany i obiekt wygląda atrakcyjnie.

Hotel zlokalizowany jest na wzgórzu, około 1,5-2 km od centrum. Do najbliższej plaży dojdziemy w tak naprawdę 3-4 minuty, bowiem schody do zejścia na nią są tuż przy wyjściu z hotelu, po drugiej stronie ulicy. Do centrum idzie się pieszo dość swobodnie (o ile nie ma upałów), natomiast droga powrotna, ze względu na fakt, że musimy połowę trasy pokonać „pod górę” - jest dużo bardziej wymagająca. Od razu pragniemy tutaj zaznaczyć, że do Centrum można udać się autobusem, który co 10-15 minut kursuje w obu kierunkach. Przystanek jest około 300 metrów (ku górze) od hotelu. Cena za bilet wynosi 1,50 EUR i jest taka sama czy to jedziemy jeden przystanek, czy dziesięć. Autobusy kursują również w godzinach późno nocnych, tak naprawdę z małą różnicą (co 15-20 minut), ale koszt biletu wzrasta do 2,50 EUR. Można zatem skorzystać z tej opcji (czy to w każdą ze stron, czy np. z Centrum do hotelu). To jednak wakacje, inny klimat i jeżeli mówimy o pieszej wędrówce w godzinach wieczornych/nocnych to polecamy :)

Hotel (budynek) jest duży, lobby w hotelu również. Pokoje: my korzystaliśmy z pokoju z widokiem na morze (wysokie piętro) i rzeczywiście: widok jest naprawdę zapierający dech w piersiach. Sam pokój jest wystarczający powierzchniowo dla 2 osób, lub 2+1 (2 osoby dorosłe + dziecko). Mamy miejsce na walizkę, jest biurko. Lodówka (nowa), szafki nocne. Na ścianie prezentuje się duży (40’ calowy) telewizor LED. Łazienka jest również OK. Mamy do dyspozycji wannę z materiałową kurtyną (my akurat nie lubimy takiej opcji, jednakże nie było tutaj zastrzeżeń). Czystość samego pokoju jest bardzo dobra (obsługa działa w tym względzie codziennie rano). W łazience mamy do dyspozycji mydło oraz żel pod prysznic (uzupełniany). Sama łazienka (jej oświetlenie) jednak daje efekt negatywny - jest za ciemno.

Sam pokój nie był odnawiany już jakiś dłuuuższy czas (poza wymianą TV, lodówki) i drobnym odświeżeniem. Ale nie można mieć większych zastrzeżeń. Wiemy, że w hotelu były pokoje o standardzie Deluxe, które już były po remoncie, jednakże ich cena była dużo większa. Do pokoju przynależy balkon, gdzie możemy powiesić pranie (jest specjalna mini suszarka) oraz 2 krzesełka.

Jeżeli chodzi o część wypoczynkową w hotelu. Mamy do dyspozycji basen zewnętrzny z 2-3 poziomami głębokości (mały, średni, duży), a także brodzik dla dzieci. Leżaki oraz parasolki są już w nowoczesnym stylu. Sam basen zapewne też musiał być kilka lat temu odnawiany, bowiem prezentuje się naprawdę bardzo dobrze. Do dyspozycji Gości jest około 60 leżaków, ale jest to ilość w zupełności wystarczająca. Podczas naszego pobytu (nie wiemy jak jest w lipcu czy sierpniu) nigdy nie było problemu ze znalezieniem miejsca. Nie ważne czy przyszlibyśmy przed południem, w południe czy popołudniu. Zawsze można było znaleźć dla siebie miejsce. Być może jest to też zasługa faktu, że jest tak blisko do plaży i wiele osób decyduje się na spędzenie czasu właśnie tam. Teren wokół basenu zadbany, mamy też dość fajny widok na Ayia Napa, bowiem hotel jest na wzniesieniu. Przy basenie jest również tradycyjny bar i restauracja z przekąskami. Możemy wybrać różnego rodzaju napoje, a także dania typu burger, frytki, hot-dog etc. Jeżeli chodzi o ceny (korzystaliśmy tylko z oferty napojów) to są one „barowo-restauracyjne”. Ale musimy dodać również fakt, że obok hotelu (około 200 metrów) znajduje się miejscowy „Supermarket”, w którym możemy zaopatrzyć się w różnego rodzaju napoje, jedzenie, przekąski. Oferta jest bogata, jak i również ceny są OK (przykładowo: puszka Pepsi: 0,65 EUR, puszka Coca-Coli: 0,80 EUR, lokalne piwo KEO 0,33 l.: 0,95 EUR). Sklep ten jest najbliżej hotelu i z całą stanowczością możemy go polecić.

Posiłki. Jeżeli chodzi o ofertę dotyczącą jedzenia, to mieliśmy wykupioną opcję tzw. HB (śniadanie, obiadokolacja). Samo śniadanie: mamy dzień w dzień do wyboru te same rzeczy, tj. jajecznica, jajko sadzone, jajko gotowane, bekon, parówki, kiełbaski, kilka rodzajów bułek i chleba, ze słodkości croissanty, mini bułeczki). Szynki (2-3 rodzaje, ser żółty, warzywa typu pomidor, ogórek). Do picia: kawa, herbata, soki. Są także oferowane owoce. Brak większych urozmaiceń, jednakże jest to zwykłe śniadanie, gdzie każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Jeżeli chodzi o ofertę obiadokolacji. Każdego dnia są powtarzalne elementy, jednakże mamy również „dania dnia”, które są każdego dnia odmienne. Pieczona ryba lub mięso, makarony - to tylko niektóre z dań. Codziennie jest również do wyboru inna zupa (krem). Po kilku dniach możemy załapać tzw. monotonie, ale kuchnie można ocenić na 3,5/4 w skali do 5. Można na pewno pewne kwestie udoskonalić, ale potrawy były jadalne :) Do samej obiadokolacji możemy zamówić u kelnera napoje z karty: sok, napoje typu Cola, Sprite, piwo, wino (wszystko jest dodatkowo płatne). O oferowanych obiadach nie powiemy nic, bowiem nie skorzystaliśmy z nich nigdy lecz pewnie wyglądają bardzo podobnie do kolacji. Stolik w restauracji można wybrać wewnątrz, jak i również na ładnym tarasie z widokiem.

O samym mieście (Centrum i okolicach) można powiedzieć tyle, że budzi się do pełni życia w godzinach wieczornych. Baaardzo duże ilości turystów z Anglii, a także z Rosji. Są na każdym kroku. Anglicy – traktujący miasto jako jedną wielką imprezę natomiast turyści ze Wschodu, wypoczywają całymi rodzinami. Mimo to w mieście jest w pełni bezpiecznie. Bardzo duża ilość restauracji różnego typu (od lokalnych - grecko/cypryjskich tawern (kolacja dla 2 osób z napojami to wydatek około 25-30 EUR), kebabiarni (koszt kebabu 7-8 EUR), na japońskim sushi – kończąc). Mamy także w mieście MC Donald’s, KFC, PizzaHut (dla zainteresowanych: cheeseburger: 1,40 EUR, duże frytki: 2,30 EUR, duża Cola: 2,30 EUR). Każdy powinien znaleźć jakieś miejsce, gdzie mógłby coś zjeść. W Centrum jest głośno (zwłaszcza wieczorem), z jednego z klubów rozbrzmiewa z głośników klubowa muzyka, jest duży ruch samochodów: zarówno lokalny jak i turystów w wypożyczonych samochodach/quadach. Możemy bez problemu znaleźć miejsce, gdzie napijemy się drinka. Są bary mniejsze i większe: w pełni nowoczesne i trzymające światowy poziom: taki nowoczesny możemy polecić River Rock :) Warto go odwiedzić chociaż raz.

Przy głównej ulicy znajduje się również park rozrywki (tzw. wesołe miasteczko). Jest bogata oferta atrakcji i naprawdę duża ilość osób chętnych do skorzystania z nich. W samym Centrum liczne sklepy, punkty usługowe dla turystów.

Bliżej Centrum mamy zlokalizowany jeden z najtańszych marketów PLUS, gdzie można zaopatrzyć się w pamiątki, jedzenie, napoje, alkohol. Bardzo bogaty wybór i jedne z najlepszych cen w Ayia Napa.

Plaża. Bardzo duża ilość leżaków na samej plaży. Plaża ciągnie się naprawdę spory kawałek, każdy powinien znaleźć dla siebie miejsce do wypoczynku. Leżaki są dodatkowo płatne (2,50 EUR - leżak, 2,50 EUR - parasolka). Także 2 osoby korzystające z leżaków wraz z parasolką zapłacą 7,50 EUR za cały dzień wypoczynku. Plaża jest ładna, zadbana. Są punkty oferujące sporty wodne (parasailing, skutery wodne itp.), a także wycieczki łodziami po okolicy. Dla szukających chwili odprężenia polecamy namiot gdzie oferowane są masaże. Mamy na miejscu plażowy bar, gdzie można zaopatrzyć się w zimne napoje, przekąski.

Z oferty wycieczek proponowanych przez biuro podróży nie korzystaliśmy, także nie możemy się wypowiedzieć na ich temat. Na pewno jednak warto jest zobaczyć coś na wyspie więcej niż samo miasto, w którym jesteśmy ulokowani. My wypożyczyliśmy samochód i pozwiedzaliśmy wyspę na własną rękę.

Podsumowując: hotel można polecić dla osób, które chcą wypocząć (mała ilość dzieci, brak typowych atrakcji dla nich i hotel ten wydaje się nie kierować oferty dla najmłodszych). Jest zlokalizowany blisko plaży, w średniej odległości od centrum (ale to akurat może wydawać się za plus, ze względu na fakt tego jaki jest w samym centrum ruch).

Termin pobytu: czerwiec 2018
2  Dziękujemy, Klapuszki
Zrecenzowano: 5 czerwca 2018

Hotel bardzo przyjemny. Wszędzie czysto, może nie nowocześnie, ale schludnie. Widoki z hotelu w zależności od wybranego pokoju, myśmy mieli boczny widok na morze.
Jedzenie jak dla mnie naprawdę dobre, urozmaicone, ciepłe. Na śniadanie kilka rodzajów bułek, chleb wiejski, chleb tostowy , croissanty jakiś słodki placek kilka rodzajów płatków śniadaniowych, 2 rodzaje jogurtów owoce kiełbaski bekon fasolka jajka na twardo, sadzone, dodatkowo kilka rodzajów dobrych serów żółtych i wędlin no i oczywiście sporo warzyw do tego bezpłatne napoje do śniadania (kawa, kilka rodzajów herbaty, zioła, soki) dodatkowo stół z jakąś prawdopodobnie bezglutenową żywnością bo były tam jakieś płatki mace, mleko jakieś suszone owoce. Na kolacje codziennie było coś innego wszystko bardzo dobre świeże i super doprawione.
Hotel szczerze polecam codziennie sprzątany, zadbany ogród, basen wystarczający i czysty jeden na zewnątrz a drugi kryty w hotelu. Nie wiem czy to dlatego że byliśmy w maju ale zawsze było miejsce na leżakach a zazwyczaj to byliśmy sami w basenie a widok z basenu na morze :)
Odległość od morza to dosłownie 2 minuty drogi schodkami w dół przed hotelem, do miasta około 15 min pieszo. Można dojechać autobusem lub taxi, ale szczerze nie polecam bo warto się przejść ;) Minutkę drogi od hotelu znajduje się przystanek autobusowy, z którego można wszędzie dojechać za grosze i zwiedzić piękny Cypr.
Osobiście polecam wybrać się w Maju, ponieważ pogoda idealna 25-32 stopnie. Świetna lokalizacja + widoki i dobra cena. Polecam Serdecznie!

Dziękujemy, 149jakubj
Zrecenzowano: 3 czerwca 2018

O tym hotelu możemy mówić w samych superlatywach. Obiekt jest czysty, zadbany, to samo tyczy się restauracji. Jedzenie jest przepyszne, nie chciało się odchodzić od stołu. Hotel leży w dogodnej lokalizacji, nie mieliśmy problemów z tym, aby dostać się do jakichkolwiek atrakcji turystycznych. Obsługa jest przesympatyczna, szczególnie Pani Katarina (instruktorka fitnessu), którą serdecznie pozdrawiamy!
Jola i Andrzej

2  Dziękujemy, xyz242
Zrecenzowano: 8 maja 2018

Hotel nie za duży, dlatego nie ma w nim tłumów. Pokój fajny, klimatyzowany, oczywiście najlepiej brać z widokiem na morze, chociaż my zamawialiśmy z bocznym widokiem, a dostaliśmy ten główny. Super obsługa, wszyscy mili, pomocni. Dobre jedzenie, każdy znajdzie coś dla siebie. Dużo leżaków przy basenie, nikt o nie nie walczył. Trzeba jednak wziąć poprawkę, że byliśmy tam w maju. Ogólnie polecam ten hotel wszystkim, którzy chcą fajnie odpocząć i mieć blisko do plaży, gdzie jest lazurowa woda. Jeśli ktoś ma więcej pytań i jakieś wątpliwości, to śmiało pytać na nlh@o2.pl - chętnie rozwieję wszelkie rozterki. Thank You Bella Napa!

1  Dziękujemy, nlh43