Pierwszy raz byłem w odnowionym świeżo hotelu. Bardzo nowoczesny i przytulny. Po pobycie w nim aż prosiło się by ponownie w nim pobyć. Urokliwe miejsce, hotel czyściutki, obsługa bardzo miła i troskliwa. Wspominam bardzo miło i tęsknie już za ponownym pobytem. Polecam.

Dziękujemy, robson52
Zrecenzowano: 18 sierpnia 2019

Czystość i utrzymanie pomieszczeń nie budzą zastrzeżeń. Ręczniki są wymieniane codziennie, ale pościel jeden raz w czasie tygodniowego pobytu. Słabo jak na 4 gwiazdki. Pokój jest ciasny, brak szafy, szuflad jest dosyć uciążliwy.Byłam zmuszona trzymać ubrania w walizce. O rozłożoną walizkę potykałam się kilka razy dziennie. Mocno rozczarowują posiłki. Kuchnia pokazuje jak można zmarnować dobry produkt. Jedzenie to bemarowe odgrzewańce. Nie ma co marzyć o daniach przygotowanych na bieżąco. Dania na gorąco są zimne, dania z grila odparowane w bemarach. O świeżych rybach i owocach morza nie ma mowy. Ryba to odmrażany filet. Owoce to gruszki i jabłka, ewentualnie arbuz. Nic ciekawszego. Jeden raz podano dania kuchni greckiej. Kawa koszmarna. Ciut lepsza dostępna w płatnym barze.
Słabą stroną hotelu jest plaża. Wąska, zaniedbana, nie sprzątana. Leżaki przybrudzone. Jedyny plus za to, że leżaków jest dużo i serwis plażowy jest bezpłatny. W hotelu za zwrotną kaucją dostępne są plażowe ręczniki. Przeszkadza głośna muzyka szczególnie w weekendy.
Serwis uprzejmy, sprawny, przeważnie młodzi ludzie. Bardzo się starają.
Hotel w dziwnym miejscu. W okolicy dostępnej na pieszo nie ma gdzie pójść na spacer. Do miasteczka można wygodnie dostać się taksówką.
Duży plus za muzykę na żywo co wieczór. Najlepsze wspomnienie z pobytu.
Ogólnie hotel przyzwoity, ale jednak nie do polecenia. Więcej minusów niż plusów.

Dziękujemy, jokaba70
Zrecenzowano: 15 sierpnia 2019

Byliśmy z biurem Itaka. Bardzo solidny hotel 4-gwiazdkowy. Ogólnie nie ma się do czego przyczepić, za to można chwalić. Głównie za jakość obsługi, wszyscy mili, uczynni, barmani i barmanki starają się nawet mówić po polsku i to nie tylko "dziękuję". Pierwszy raz w życiu czuliśmy, że polscy turyści nie są w hotelu dodatkiem do zamożniejszych gości z Niemiec, Francji, czy Wielkiej Brytanii! Hotel mimo, że stoi pośrodku 'niczego', jest dobrze położony nad samym morzem. Z plaży jest przepiękny widok na górzyste wybrzeże kontynentalnej Grecji, co robi wrażenie i w dzień i w nocy. Ogólnie ilość leżaków jest wystarczająca, ale tylko na plaży. Przy basenie, gdzie leżaki są bardziej komfortowe po późnym śniadaniu są już trudno dostępne, szczególnie, że turyści je sobie w drodze na śniadanie rezerwują ręcznikami. Itaka nie zapewnia Polakom animacji, czego my absolutnie nie wymagaliśmy, ale za to biuro francuskie oferuje ich swoim turystom tyle, że leżąc na plaży człowiek czuje się jak pośrodku sportowej kolonii, w której nie bierze udziału, co nam osobiście odebrało ochotę do plażowania przy morzu. Naokoło obywa się gra w piłkę na trawniku, siatkówkę na plaży, joga, tańce i aerobik w wodzie, był nawet DJ ze sprzętem, rywalizacja młodzieży jak na wuefie, głośna muzyka i zachowanie, itd. czyli miszmasz. Dla miłośników plaży i morza polecamy buty do pływania, gdyż co prawda zejście do morza jest bardzo łagodne, ale pod wodą są i kamienie, a sam żwirek potrafi się nagrzać tak, że parzy gołe stopy. Przy basenie jest spokój. Basen duży, czysty, głęboki, ale z wygodnym wejściem. Niestety dosyć późno otwierany, czasem nawet po 11:00.
Pokój dość mały, ale dla dwóch osób wystarczający, żadnych problemów z łazienką, czysto, świetnie działająca klimatyzacja, darmowy sejf, piękny widok na morze.
Bardzo dobrze rozwiązane jest all inclusive w dwóch barach na terenie hotelu. Mimo, że turystów jest sporo, to nie trzeba czekać w długich kolejkach przy barze po napój, czy drinka, ani w dzień, ani wieczorami, co jest częstą zmorą w hotelach z tą opcją. Zapewnione to zostało dwoma prostymi sposobami, po pierwsze kubki są bardzo duże, po drugie drinki są mocne. Menu w barach AI jest także po polsku.
Do jedzenia nie mamy większych zastrzeżeń, więc je pominiemy, kucharze są poprawni, wybór potraw zawsze był spory. Wino do posiłków zadziwiająco klasowe, choć w środku naszego pobytu wino czerwone straciło "jakość", ale później zastąpiono je porządnym. Za to cukiernik w tym hotelu to prawdziwy artysta, nie przepadam za słodyczami, ale trudno było sobie odmówić skosztowania serwowanych tam specjałów.
W hotelu przyjemnie jest także wieczorami, które można spędzać na kilka sposobów. Przy basenie na leżaku bądź przy stoliku słuchając pani śpiewającej i grającej standardy na fortepianie w hotelowej restauracji, przy plaży sącząc drinki i podziwiając piękne zachody słońca, lub na organizowanych przez francuskie biuro codziennych imprezach, typu kino, teatr, czy plażowe kasyno.
Z informacji praktycznych: przed hotelem jest przystanek autobusowy, co jest tanią i wygodną formą podróżowania. Radzimy najpierw podjechać do Eretrii (rano godz. 7:20, 9:50), tam na przystanku wziąć rozkład jazdy i pojeździć po okolicy samodzielnie. Bilet autobusowy do Eretrii, czy Chalkidy to 1,80€, do Aten 9,30€, autobusy punktualne, wysokiej klasy turystycznej z klimatyzacją, itp. Jak wracacie, to kupujcie bilet do Malaconda, kierowcy lub konduktorowi mówicie, że chcecie do Hotelu Amaronda. Dojazd do Aten jest bardzo wygodny, wyjazd np. po śniadaniu 8:15, autobusy powrotne 17:00, ostatni 19:00 czyli jesteście na kolację.
Za okolicę hotelu uważam nie tylko to, co za płotem, ale to, co można zobaczyć w pobliżu, a w pobliżu w Eretrii jest muzeum archeologiczne i duże wykopaliska, prom (2€ warto się przepłynąć) do Oropesy, w drugą stronę w Chalkidzie są dwa muzea archeologiczne, zamek z pięknym widokiem, stary most, zabytkowy meczet, piękna cerkiew, itd.
Ogólnie z wakacji jesteśmy bardzo zadowoleni. Hotel Amaronda będzie nam się kojarzył z pięknymi widokami, bezstresowym pobytem, dźwiękiem cykad, miłą obsługą i dobrym winem.

Dziękujemy, _Marcin_Joanna_
Zrecenzowano: 25 lipca 2019

Niedawno wróciłem z pobytu w hotelu Amaronda i mogę powiedzieć jednym zdaniem: Warto Było!!! Dlaczego? Hotel nie jest wielkim "kombinatem", ma prywatną plażę, wiele miejsc gdzie można spokojnie spędzić wieczór. Posiłki są bardzo smaczne i jeżeli ktoś preferuje kuchnię śródziemnomorską będzie zadowolony. Wybór dań jest wystarczający, a smak i jakość naprawdę dobre. Tylko malkontenci będą niezadowoleni. Napoje alkoholowe, słodzone, woda, kawa, herbata - bez ograniczeń, czyli dobry standard.
Plaża jest mała, czysta i cicha (no, może poza weekendami - ale to też nie jest wielki problem). Na plaży odbywają się animacje w języku francuskim. Bariera językowa nie jest wielkim problemem dla chetnych do zabawy, tym bardziej, że animatorzy są sympatyczni i zawsze zachęcają wszystkich do siatkówki, jogi, ćwiczeń itp. Przy basenie jest wystarczająca liczba leżaków (ja preferowałem plażę dlatego o basenie niewele mogę powiedzieć). Teren wokół hotelu jest zielony, bardzo ładnie utrzymany. Sam hotel jest nowoczesny i funkcjonalny. Bardzo dobry jest zasięg bezpłatnej sieci WiFi. Wieczorami można posłuchać wykonywanych na żywo utworów w spokojnych, "okołojazzowych" aranżacjach. Pokoje są czyste, niezbyt duże. Jedyny drobny minus to koncepcja urządzenia pokoi - nie przewidziano szaf i jest niewielka liczba półek. Można się przyzwyczaić. W pokojach zamontowany jest bezpłatny sejf oraz indywidualnie sterowana klimatyzacja. Na terenie hotelu można wypożyczyć samochód (polecam). Samochody są nowe, a pracownicy wypożyczlni bardzo pomocni. Warto zapytać ich o miejsca, które polecają do zwiedzenia i ew. sprawy organizacyjne np. gdzie zaparkować w Atenach itp. Polecam ten hotel i sam biorę pod uwagę kolejną wizyte w tym miejscu. To był udany urlop.

Wskazówka dotycząca pokoi: Pytać o pokoje na najwyższym pietrze - ładny widok na morze.
Dziękujemy, Lukasz1932
Zrecenzowano: 21 września 2018 z urządzeń przenośnych

Hotel Amaronda Resort & Spa jest hotelem jak najbardziej godnym polecenia. Spedzilam w tym miejscu wspaniałe wakacje. Pokoje byly czyste, zadbane, codziennie sprzątane. Teren Hotelu jest dokładnie taki jak na folderach reklamowych. Serwowane posiłki były przepyszne każdy znalazł coś dla siebie. Smaki dań - greckie, a posiłki przygotowywane z bardzo dobrej jakości lokalnych produktów. Obługa hotelowa zarówno w recepcji, restauracji i barach na najwyższym poziomie.
Animacje w języku francuskim, ale jeżeli zna się angielski nie jest to żadnym problemem, często są tlumaczone. Goście w większości są z Francji i Grecji ale są to ludzie tak sympatyczni i wyluzowani, że można spędzić miło czas w ich towarzystwie. Co do plaży to pomijając piękne widoki zasięg WiFi jest nawet w morzu. Moim zdaniem Hotel spełni oczekiwania wymagających.
Best regards to all of the hotel Staff!!!!! Especially greetings for Christos from the beach bar. Thank You You are nice guy and always friendly !!!!

Termin pobytu: wrzesień 2018
Dziękujemy, adamczykizabela123