Negroponte Resort Eretria
Avantis Suites Hotel(Eretria)(Świetna cena!)
278 USD
  • Basen
Eviana Beach(Eretria)
  • Śniadanie w cenie
Zrecenzowano 18 sierpnia 2016

Hotel bardzo ladny, zadbany,otoczony zielenia. Okna wiekszosci pokoi oraz restauracji wychodza na ogrod i basen z widokiem na morze. W restauracji ogromny taras i posilki mozna jesc patrzac na piekny widok: morze i krajobraz wyspy na horyzoncie. Jedzenie bardzo dobre. Za basenem rosnie linia niewysokich drzewek przed bardzo krotka kamienista plaza, co pozwala odpoczywac pod drzewami na lezakach, a nie caly czas w sloncu. Ogrodzony bojkami duzy obszar morza do plywania. Wiekszosc gosci to Francuzi. Caly personel mowi bardzo dobrze po francusku i wiekszosc animacji jest prowadzona w jezyku francuskim (ale takze mowia po angielsku). Zawsze byla wystarczajaca ilosc lezakow wolnych. Sniadania i kolacje w restauracji obslugiwane bardzo dobrze i zwykle nie ma na raz duzo ludzi. Pokojne czyste schludne, sprzatane codziennie. Hotel posiada dodatkowy bar przy basenie, pokoje do zabaw dla dzieci, maly sklepik z pamiatkami, slodyczami, srodkami higienicznymi itp. Blisko basenu dodatkowe duze toalety. Obok hotelu jest przystanek autobusowy, ale rozklad trzeba wziac z recepcji i tak jak w wiekszoci miejsc w Grecji godziny sa przyblizonym czasem przyjazdu. Obok hotelu nie ma promenady, ani infrastruktury innej niz sasiednie hotele, nie ma chodnika przy glownej drodze, ani nawet pobocza. Jest jeden maly sklep i stacja benzynowa. Do nijblizszej miejscowosci Eretrii dojezdza sie autobusem za 1,80€ lub taksowka za 6€, wybrzerzem nie da sie dojsc (ok 2,5 km), a droga jest niebezpiecznie. W calym hotelu bardzo dobrze dziala wifi. W Eretrii sa sklepy gdzie sprzedaja Polacy, polecamy Pania Gosie ze sklepu Zorba (zaraz obok przystanku autobusowego w Eretrii), ktora na wstepie poczestowala nas greckim ouzo i wytlumaczyla co zobaczyc na wyspie, wreczyla nam mapy i flagi grecji;)

Wskazówka dotycząca pokojów: jezeli ktos chce spokoju, pokoje nr 331, 332 itp maja widok na ogrod, i posesje na ktorej rosna drzewa
  • Data pobytu: sierpień 2016, podróż z ukochaną osobą
4  Dziękujemy, AniaMB
Zrecenzowano 14 sierpnia 2016

Hotel jest super, no ale w końcu to 5 *.

PLUSY +

Pokoje:
Pokoje super, dość spore ze znakomicie działającą klimatyzacją.
Wyciszenie OK, spore balkony lub tarasy. W pokoju lodówka, sejf, TV - jednym słowem to co trzeba. :D

Obsługa miła i sympatyczna. Sprzątają każdego dnia, pościel wymieniają co drugi dzień.

Wi-Fi bezpłatne chodzi dobrze i nie ma z nim problemu, nawet jeśli oglądasz filmy.

Baseny w sumie trzy. Jeden kryty z bąbelkami w osobnym plus dwa na powietrzu. Jeden z nich to płyciutki brodzik dla dzieci. Genialna sprawa.
Moja córka pływała i bawiła się w nim godzinami. :D
Wszystkie baseny mają słoną wodę.

Dodatkowo w hotelu jest bawialnia, plac zabaw, kilka boisk i kort ale odkryty co w tym klimacie generalnie jest słabym rozwiązaniem.

Jedzenie - doskonałe.

Animacje dla dzieci w całości prowadzi grupa z Francji. Grupa młodych i bardzo sympatycznych ludzi nie robi problemu gdy chcemy dołączyć do zajęć dzieci lub uczestniczyć w nich osobiście.

Większość gości to Francuzi. Mili, spokojni i komunikatywni ludzie. Dużo lepiej wypadają w zestawieniu z Anglikami lub Rosjanami... :D

MINUSY -

Nie dotyczą bezpośrednio samego hotelu a bardziej tego co może nas zdziwić lub co warto brać pod uwagę będąc w hotelu.

1. Śniadania mimo bogatej oferty około 15 - 20 dań przez cały nasz pobyt były identyczne. Przy dwóch tygodniach pobytu może to denerwować.
2. Reszta posiłków bez uwag, choć lekko "krojona" pod Francuzów. Omlety znajdziecie każdego dnia. :D
3. Plaża - no w sumie to jej nie ma. :D Jeśli chcecie zaznać wypoczynku na plaży to musicie ruszyć się z hotelu. Ale o tym za kilka chwil.
4. Zwiedzanie - hotel jest w czarnej d.... i na piechotę nie ma mowy byście dali radę dojść do najbliższej miejscowości. Plaża również jest "zamknięta" jest jedynie możliwości przejścia do sąsiedniego hotelu. Na ulicach brak poboczy, chodników itp. Spacer to wielkie ryzyko zwłaszcza z dziećmi.
5. Autobusy - przystanki są przed hotelem, jednak nie i nie spotkacie nigdzie na przystankach rozkładów jazdy, co jak łatwo się domyśleć znacznie utrudnia poruszanie się. Za to na recepcji dostaniecie rozkład jazdy z przystanków przed hotelem. :D Przejazd do Eretria kosztuje 1,80 E od osoby a tam już macie kilka wypożyczalni aut. W mieście są również lokale prowadzone przez Polonię. Sympatyczni i pomocni bardzo ludzie. W razie problemów można na Nich liczyć.
6. Woda od strony hotelu i generalnie tej strony wyspy przypomina jezioro. Jeśli chcecie poczuć prawdziwe morze musicie jechać na północ. Wypożyczenie auta na dobę to koszt od 40 - 70 EURO w zależności od dostępności i rodzaju samochodu.
Grecy to marni kierowcy, mają również fatalne drogi, jednak jeśli dojedziecie na północne wybrzeże to widoki i doznania zrekompensują Wam wszystkie bolączki pokonanej drogi. Aby zwiedzić wyspę potrzebować będzie minimum 2 dni.
Benzyna 95 - kosztuje około 1,4 EURO za litr.

Dobra już nie marudzę.
Mam nadzieję że choć jednej osobie pomogę lepiej przygotować się do wyjazdu.

Pozdrawiam
Piotr

Wskazówka dotycząca pokojów: W pokojach Budynku z boku kompleksu jest zdecydowanie ciszej.
  • Data pobytu: sierpień 2016, podróż z rodziną
3  Dziękujemy, prien1
Zrecenzowano 8 sierpnia 2016

Absolutnie nie ma się do czego przyczepić. Obsługa na najwyższym poziomie. Dla chcących odpocząć, pokoje dobrze wyciszone, klimatyzacja efektywna, towarzystwo bardzo międzynarodowe, mało Polaków, chillout lub Frank Sinatra przy basenie. Świetna oferta dla rodzin z dziećmi i rzeczywiście sporo dużych rodzin, co nie zmienia faktu, że jest cicho, spokojnie i przytulnie, choć hotel jest duży i wszystkie pokoje zajęte. Kuchnia rzeczywiście genialna. Polecam wynajęcie autka i zjeżdżenie wyspy wzdłuż i wszerz (niesamowite plaże i wysokie góry). W pobliskim miasteczku życzliwa Polonia. Ujęła mnie troska o przyrodę - w pięknym atrium rośnie drzewo wiele lat starsze od hotelu, gniazda ptaków w budynku tak zabezpieczone, by nie przeszkadzały przechodzącym gościom, sam hotel skąpany w zieleni.

Wskazówka dotycząca pokojów: Im dalej od basenu i restauracji z tarasem, jest ciszej. Jednak parter nad basenem też okazał się stosunkowo cichy.
  • Data pobytu: lipiec 2016, podróż z rodziną
2  Dziękujemy, Anita K
Zrecenzowano 30 czerwca 2016

Mega zajefajny Hotel. Trochę z przypadku tam trafiliśmy bo pierwotnie był Miramare 4* ale Grecos z jakiegoś powodu zrobił nam upgrade do Negroponte 5*. Obsługa Genialna, szczególnie EDI, koleś od noszenia walizek a zajmował się gośćmi jak prawdziwy concierge. Nasz Alek go uwielbiał, bardzo życzliwy i uczynny. Pokoje bardzo fajne, mieliśmy superior z widokiem na basen i częściowo na morze. w nocy fajny widok na kontynent, oświetlony. Basen czysty, jedzenie GENIALNE! Piwo nie chrzczone, dobre, drinki bardzo smaczne. przekąski ok. brak animacji dla Polaków wynikał z terminu (przed sezonem) i tym że Evia była dziewicza dla nas od 2010 roku. Dużo udogodnień dla dzieci. oczywiście mały basenik, krzesełka w restauracji, pokój do zabaw. Ja jestem mega zadowolony, żona też podobno wypoczęła, młody (niecałe 2 lata) budził się z bananem na twarzy dzień w dzień :D
Komary to zmora ale w recepcji macie za darmo urządzenie do kontaktu na płytki/płyn, od razu o to poproście. w weekend dużo Greków, świnie i buraki, głośne i niewychowane ale to tylko 2 dni. Evia jest blisko kontynentu więc przyjeżdżają samochodami. w eretrii są sklepy z Pamiątkami, my kupiliśmy to u Edyty w Eretria Shop, polka ożeniona z grekiem, wynajmują też auta (yariska z pełnym ubezp 57 euro)
Generalnie: POLECAM!!!

• Data pobytu: czerwiec 2016, podróż z rodziną
1  Dziękujemy, Adrian M
Zrecenzowano 24 września 2014

Piękny hotel, fajne położenie, super jedzonko.
Z minusów - daleko do jakiejś alternatywy typu knajpa czy klub, kiepsko działający internet wifi.
W sumie za cztery czy pięć gwiazdek wolałbym mieć dobry dostęp bez stresów.

Wskazówka dotycząca pokojów: Blisko recepcji, jeśli potrzebny jest dobry zasięg wifi
  • Data pobytu: wrzesień 2014, podróż służbowa
2  Dziękujemy, Andy B