“Wybitna kuchnia ”
Stara Kuźnia — recenzja

Stara Kuźnia
Nr 1 wśród 1 Restauracje (Miłki)
Zrecenzowano 25 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Niesamowita restauracja i wybitna mazurska kuchnia.
Miejsce w starej stodole z niezwykłym klimatem.
Wysokiej jakości produkty w większości pochodzące z Mazur.
Kocham to miejsce i uwielbiam tam wracać.
Z całego serca polecam

1  Dziękujemy, radekrocinski

Zrecenzowano 7 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Będąc w okolicy postanowiliśmy wpaść i zobaczyć jak to miejsce zmieniło się przez ostatnie trzy lata . Samo jedzenie nadal na przyzwoicie wysokim poziome , sandacz świeży bez ości aromatyczny z fajnie zrobiona kasza i kurkami . Przystawka z szczupaka smakowała trochę jak ryba po grecku i była chyba najsłabszym elementem obiadu . Zupa chłodnik bardzo dobra a deser w postaci sernika świetny . Co się zmieniło ? Liczba gości na parkingu nie było miejsca praz wielkości porcji które są mniejsze . To akurat nie było złe bo można zjeść deser bez poczucia ze się zaraz pęknie . Nadal polecam to miejsce .

Dziękujemy, rados_awg893
Zrecenzowano 17 lipca 2019

Zupa "jagnięca" bez smaku,w bulionie rybnym ości,w sandaczu ości..W środku unosi się zapach dymu,nie da się wysiedziec.Ogólnie bardzo słabo.Nie polecam

Dziękujemy, Anita P
Zrecenzowano 16 lipca 2019

Przyjechaliśmy z narzeczoną na poniedziałkowy obiad. Trafiliśmy tam z powodu recenzji w przewodniku kulinarnym jako "najlepsza restauracja w regionie". Tak więc z jadąc 200 km na obiad oczekuje się czegoś niezwykle dobrego.
W pierwszej kolejności zamówiłem Tatar z koźlęciny i szczerze mówiąc smakiem się bronił, lecz nic nie było czuć oprócz kolendry, później było już tylko gorzej.
"Słynna pikantna zupa rybna", mimo to, że w/w przewodniku było napisane,że pływa tam rozdrobniona ryba, to nie było napisane, że pływają tam ości ( mniejsze, większe - na zwrócona uwagę kelner stwierdził, że z ryb gotuje się zupę następnie się tę rybę obiera i mieli. Moja narzeczona zamówiła zupę z jagnięciny we dwoje mieliśmy wizję aromatycznego consome z delikatnymi warzywami. I o zgrozo skończyło się na zupie al'a gulaszowej ze zmielonym mięsem, bez smaku zabitej papryką i ogromną ilością śmietany. I czas na dania główne. U mnie comber koźlęcy z grillowanymi warzywami,i o ile samo mięso przyrządzone świetnie to warzywa wołały o pomstę do nieba. Podano mi 2 ogromne kawałki cebuli cukrowej, twardej i ostrej, 2 nie poddane żadnej obróbce ząbki czosnku. Zieloną paprykę gorzką. Reszta warzyw bez szału ale zdatne do jedzenia wszytko zalane zieloną oliwą, w której składzie było bardzo dużo mięty,( ogólnie za mięso koźlece jed na ocena wyrzej), u narzeczonej specjalność sandacz z białą kaszą gryczaną, kurkami i groszkiem cukrowym. No i tu można by się rozpisywać godzinami, tak więc tylko wymienię , ryba pełna ości, ktoś zapewne zapomniał oczyścić, w kurkach piasek chrobotał pod zębami, w kasza miała bardzo rozwodniony smak. Groszek cukrowy twardy i to za bardzo.
Do tego dochodzi sprawa porcelany. Podczas jednego obiadu dostaliśmy 4 wyszczerbione talerze. Atmosfera fajna, ale w samej karczmie można się zatruć dymem z kuchni. Ogólnie wypad bardzo nie udany.

Dziękujemy, Greg O
Zrecenzowano 25 czerwca 2019

Gdyby nie znajomi to bym pewnie tam nie trafiła i nie spróbowała... Miejsce fajne, klimatyczne z miłą obsługą i cenami nie z kosmosu. Niestety czekaliśmy dość długo bo ok 45 minut chociaż zostaliśmy poinformowani na samym początku że tyle to będzie trwało. Niestety nie dostaliśmy żadnego czekadełka. Na stół wjechała lemoniada malinowa i barszcz czerwony z uszkami. I jedno i drugie rewelacja! Potem miałam okazję spróbować móżdżku na grzance.... broniłam się bardzo ale nie potrzebnie. Było to bardzo smaczne - grzanki z ciemnego chleba zapiekane w sianie cudowne a sam móżdżek delikatny i miękki. Miałam też okazję spróbować szaszłyka z jagnięciny pieczonego na palenisku znajdującym się po środku "sali". Danie powaliło mnie na kolana! Cudownie przyprawione, lekko pikantne i nie przesuszone mięso z dodatkiem boczku i cebuli zrobiło robotę! Do tego podano kartofelki z kozim serem. Porcja spora więc i facet będzie syty. Były też frytki, które są fantastyczne. po za tym mieliśmy szansę spróbować kotletów mielonych z koziny..., Szału nie było ale owszem smaczne. Niestety na deser miejsca nam zabrakło. Miinusy owszem są... mało miejsca, niewiele stolików, możliwość spróbowania tamtejszej kuchni graniczy z cudem takie tam tłumy. Duuużo much latających wszędzie co mnie osobiście przeszkadza podczas jedzenia i nie tylko :) No i to czekanie no ale to cena za świeżość na talerzu. Gorąco polecam bo jest tam pysznie!

Dziękujemy, V9173LWmartam

Stara Kuźnia — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Rydzewo, Warmińsko-Mazurskie
Rydzewo, Warmińsko-Mazurskie

Byłeś(-aś) w Stara Kuźnia? Podziel się wrażeniami!