Proszę dalej, gasimy światło

Zrecenzowano: 11 września 2019
KatarzynaItalia
Poznań, Polska
Obowiązkowo z wcześniejszą rezwrwacją biletów

Zrecenzowano: 18 sierpnia 2019
StacjaJarocin
Poznań, Polska

Zrecenzowano: 11 września 2019

Po dwóch latach wrażenia takie same: mieszane. Fenomenalne zbiory, intrygująca aranżacja (już na poczatku trafiamy do katakumb, jest pomysł na prezentację kolekcji ikon), poglądowe filmiki nieco dyskusyjne co do stylu, choc niosą sporo informacji. Chciałoby się spokojnie popatrzeć na omawiane ikony, ale zwykle nie bardzo jest kiedy. Zwiedza się w grupie, korytarze są waskie, grupa się w naturalny sposób rozciąga, rzadko widzisz to, o czym mówi przewodniczka, ktoś musi być przecież na koncu grupy i gdy dociera do środka sali, pani jest jedna (oby tylko jedną) nogą w sali obok, a za moment światło Ci gaśnie. Ludzie, dajcie nam szansę!
Zbiory są arcyciekawe, pomysły niezłe, ale ten tryb zwiedzania - bez sensu.
Postanowiłam więc tym razem zignorować przewodniczke i patrzeć, póki mogę, na to, co sama wybiorę. I dowiedziałam sie, że Jan Chrzciciel na ikonach ma skrzydła...

Dziękujemy, KatarzynaItalia
Zrecenzowano: 18 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Niepozorny z zewnątrz budynek kryje w swoich murach prawdziwe perełki. Świetnie wykończone sale i ciekawie przedstawione ekspozycje. Wizyta zawsze z przewodnikiem. Zaskakująco dużo zwiedzających jak na małe podlaskie miasteczko - bilety warto zarezerwować z jedno-, dwudniowym wyprzedzeniem. Czas zwiedzania: ok. godziny. Bilety: normalny 16 zł, ulgowy 8 zł. Sierpień 2019: wystawa czasowa ikon współczesnych.

Dziękujemy, StacjaJarocin
Zrecenzowano: 18 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Jeśli będziecie w Supraślu to koniecznie zarezerwujcie sobie wycieczkę z przewodnikiem po muzeum ikon. Miejsce ma bardzo bogate zbiory które są przedstawione w fenomenalny sposób. Po muzeum poruszamy sie z przewodnikiem który ma naprawdę dużą wiedzę. Generalnie to nie przepadam za muzeami poświeconymi ikonom / obrazom religijnym ale tutaj znajomi bardzo polecili miejsce i nie żałuje, że wszedłem. Cena ze wejscie przystępna - 16 zł bilet normalny i 8 zł bilet ulgowy. Muzeum zrobione w bardzo przemyślany sposób.

Dziękujemy, Shavi_pl
Zrecenzowano: 17 sierpnia 2019

Trzeba dzwonić żeby umówić wejście. Przyjechałem z Dolnego Śląska... I pocałowałem klamkę. Chcesz coś zobaczyć nie licz na spontan szkoda czasu i kolometrow.

1  Dziękujemy, Andrzej K
Zrecenzowano: 2 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Wspaniały zbiór ikon. Przewodniczka ma ogromną wiedzę o samym zbiorze, jak i ikonach w ogóle. Potrafi też świetnie o nich opowiadać. A same ikony... No cóż, dla mnie te obrazy mają niesamowitą wymowę.

Dziękujemy, skurek