Bardzo ciekawe

Ważny punkt na mapie, godny polecenia. Dla osóh interesujących się ikonoznawstwem zbyt mało... Przeczytaj więcej

358magdad
Polska Wschodnia, Polska
Obowiązkowo z wcześniejszą rezwrwacją biletów

Zrecenzowano: 18 sierpnia 2019
StacjaJarocin
Poznań, Polska

Zrecenzowano: 18 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Niepozorny z zewnątrz budynek kryje w swoich murach prawdziwe perełki. Świetnie wykończone sale i ciekawie przedstawione ekspozycje. Wizyta zawsze z przewodnikiem. Zaskakująco dużo zwiedzających jak na małe podlaskie miasteczko - bilety warto zarezerwować z jedno-, dwudniowym wyprzedzeniem. Czas zwiedzania: ok. godziny. Bilety: normalny 16 zł, ulgowy 8 zł. Sierpień 2019: wystawa czasowa ikon współczesnych.

Dziękujemy, StacjaJarocin
Zrecenzowano: 18 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Jeśli będziecie w Supraślu to koniecznie zarezerwujcie sobie wycieczkę z przewodnikiem po muzeum ikon. Miejsce ma bardzo bogate zbiory które są przedstawione w fenomenalny sposób. Po muzeum poruszamy sie z przewodnikiem który ma naprawdę dużą wiedzę. Generalnie to nie przepadam za muzeami poświeconymi ikonom / obrazom religijnym ale tutaj znajomi bardzo polecili miejsce i nie żałuje, że wszedłem. Cena ze wejscie przystępna - 16 zł bilet normalny i 8 zł bilet ulgowy. Muzeum zrobione w bardzo przemyślany sposób.

Dziękujemy, Shavi_pl
Zrecenzowano: 17 sierpnia 2019

Trzeba dzwonić żeby umówić wejście. Przyjechałem z Dolnego Śląska... I pocałowałem klamkę. Chcesz coś zobaczyć nie licz na spontan szkoda czasu i kolometrow.

1  Dziękujemy, Andrzej K
Zrecenzowano: 2 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Wspaniały zbiór ikon. Przewodniczka ma ogromną wiedzę o samym zbiorze, jak i ikonach w ogóle. Potrafi też świetnie o nich opowiadać. A same ikony... No cóż, dla mnie te obrazy mają niesamowitą wymowę.

Dziękujemy, skurek
Zrecenzowano: 12 lipca 2019

Byłam w tym miejscu 10 lat temu. Wtedy, wchodząc głównym wejściem, można było zwiedzić Monastyr oraz galerię ikon. Było to połączone z możliwością obserwowania mnicha piszącego ikonę. Przeżycie niesamowite. W tym roku będąc przejazdem na Podlasiu, bardzo mocno namawiałam znajomych do odwiedzenia tego miejsca. Okazało się, że Monastyr i muzeum ikon można zwiedzać osobno. Prawdopodobnie jest to podyktowane tym, że muzeum ikon powstało - albo zostało przejęte - w 2006 roku przez Muzeum Podlasia w Białymstoku. Wejście trudne do odnalezienia, na tyłach budynku. Sama ekspozycja ikon fascynująca, pani oprowadzająca bardzo ciekawie opowiadająca o historii i znaczeniu ikon. Ogromny minus za jakieś idiotyczne wręcz komputerowe przedstawienie procesu powstawania ikon, jak również przedstawienie historii Monastyru w Supraślu od momentu zburzenia w czasie II wojny światowej do jego odbudowy - forma kreskówki dla dzieci. Miejsce do którego tęskniłam, ale do którego już nie wrócę. I nikomu nie polecę.

Dziękujemy, Ania F