“Małe porcje, bez szału ”
Tatarynka — recenzja

Tatarynka
Nr 8 wśród 12 Restauracje (Supraśl)

Spodziewaliśmy się jakichś fajnych doznań, niestety trochę zawiedliśmy się. Porcje bardzo małe, w 3 kibinach mało mięsa, nie jest możliwością się najeść, rosół pyszny. Ogólnie za te ceny porcje skąpe. Kibiny to jedno z moich ulubionych dań, jadłam niestety lepsze. Obsługa nie radzi sobie- mega wolna. Wystrój ok, karta menu to segregator z koszulkami z wydrukowanymi daniami ‍♀️ raczej już nie zawitamy w tych tatarskich progach

Dziękujemy, Mrs_Annja

Zrecenzowano 26 sierpnia 2019

Zajechałem do lokalu Tatarynka po przeczytaniu kilku pozytywnych opinii w internecie szukając czegoś innego w Supraślu niż kartacze, czy babka ziemniaczana. Zamówiłem rosół, pierogi tatarskie czyli Kibiny, porcję hałwy oraz napój na bazie cytryny i miodu. Rosół jak rosół, nie ma co się spodziewać rewelacji po cenie 4 zł, więc śmiało mogę polecić, bo był do tej ceny adekwatny (rosół bez makaronu). Zaś po podaniu pierogów (cena 20zł) mocno się zawiodłem. Na zdjęciu w menu widzimy 2 duże pierogi, a dostajemy 3 malutkie (z farszem z mięsa wołowego, którego jest mało i go nie czuć) i do tego sos czosnkowy. Żenada. Hałwa hmmm nic specjalnego, czuć w niej właściwie tylko miód i nic więcej. Napój na swój sposób dobry, chyba z dodatkiem mięty więc ok. Podsumowując za łączną cenę 32 zł można zjeść dobry obiad (bez napoju) w centrum Gdańska więc sorry, ale w takim miasteczku jak Supraśl? Biorąc pod uwagę lokalizację tego miejsca w Supraślu i brak możliwości zjedzenia posiłku na zewnątrz w ładną pogodę? NIE POLECAM. Drogo i małe porcje.

Dziękujemy, F15sebastian
Zrecenzowano 20 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Stara kamienica (dawne mieszkania robotnicze) w Supraślu obok jakiejś instytucji kultury, kraty w oknach ... Wnętrze dość proste z dużą ilością tatarskich artefaktów. Karta średniej długości ale absolutnie regionalna. Wszystko ma charakter raczej wnętrza barowego (menu w plastikowym segregatorze) ale autentyczna regionalność nie ulega wątpliwości. Dodajmy do tego właścicielkę, jakby z jurty dopiero co wyszła a i kelnerkująca niewiasta (córka?) o ewidentnie tatarskiej aparycji. Trudno o więcej tatarskości.
Zaczynamy od rosołu z domowym, prawdziwym, krojonym makaronem !!! Znakomity.
Potrawy na bazie ciasta przypominającego francuskie, ale nie tak tłustego, w które zawija się różności różne i potem po zapieczeniu kroi się na porcje. Ja jadłem jarsko (jeden taki zawijas z warzywami i drugi z twarogiem i pietruszką). Żona z córką mięśnie. Byliśmy zadowoleni. To nie jest jakieś wykwintne danie ale je się ze smakiem. Minus: małe porcje! Pewnie można zamówić większe (ceny w kacie za kawałek takiego rulonu circa 100g - demonstracja na zdjęciu) ale niezorientowanemu podadzą wersję podstawową i grozi to niedosytem.
Do tego napój: syta (miód i cytryna w naparze z mięty z ogródka) pycha!!!! tylko, że pije się tego b.dużo i w efekcie wyszła nam 1/3 rachunku na Sytę. Ceny dość barowe. Płacąc kartą zaokrąglono mi cenę do 5 w górę w porównaniu z paragonem, może przez pomyłkę. Drobiazg, ale ...
Obsługa mogłaby być sprawniejsza (szybsza).
Generalnie, osoba ciekawa tatarskości przy wizycie w Supraślu może spokojnie skierować tu swoje kroki.

Dziękujemy, ascot200575
Zrecenzowano 18 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Dobrze przygotowane tatarskie dania w rozsądnej cenie. Można tu także spróbować chałwy tatarskiej, która jest zupełnie inna niż znana chałwa turecka. Składa się z masła, mąki i miodu - wbrew pozorom nie jest diabelsko słodka. Mój osobisty nr 1 w Supraślu. :)

Dziękujemy, StacjaJarocin
Zrecenzowano 4 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Miła atmosfera smaczne świeże tatarskie jadło.Polecam osobom które chcą spróbować oryginalnej kuchni.

Dziękujemy, tomaszkB2246GP

Tatarynka — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Supraśl, Województwo podlaskie

Byłeś(-aś) w Tatarynka? Podziel się wrażeniami!