“Co się stało ?”
Tatarska Jurta — recenzja

Tatarska Jurta
Nr 1 wśród 2 Restauracje (Krynki)
Zrecenzowano 4 września 2019

Nadszedł długi weekend sierpniowy, jechaliśmy kilkaset km, żeby nacieszyć podniebienia pyszną kuchnią tatarską. Niestety pierwszy szok to skrócenie otwarcia restauracji, a wydawać się by mogło, że w takim czasie raczej będzie wydłużenie otwarcia restauracji, a nie skrócenie. Drugi szok połowy dań z karty nie było i to właśnie tych dla których jechaliśmy. Trzeci szok dania podane w plastikowych naczyniach, co przy ekologicznym zadęciu chyba nie przystoi. Czwarty szok zupa kurkowa niby podobna do tej , którą tu jadłem 5 lat temu tylko smak już nie ten sam. Wiem że był pożar, wiem że wszystko spłonęło ale czy naprawdę trzeba było klimatyczną restaurację zamieniać w bar szybkiej obsługi ? Właściciele chyba postanowili zmienić profil z regionalnego na komercyjny, szkoda.

Dziękujemy, Marek P

Zrecenzowano 23 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Zdecydowanie polecam odwiedzenie tego miejsca choćby dla poznania prawdziwej kuchni tatarskiej, która nam zdecydowanie posmakowała.

1  Dziękujemy, MatKied
Zrecenzowano 22 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Polecam gorąco...bardzo dobre jedzenie, tradycyjna tatarska kuchnia- warto popróbować różnych potraw a jest w czym wybierać... na ostro i na słodko...pyszna kawa i kompot..wszystko swieże i smaczne choc nie w pełni dostępne.Do potraw podawane są sałatki z których nie warto korzystać bo psują smak tradycyjnych tatarskich potraw.No i te plastikowe naczynia,sztućce...mam nadzieje ze wkrótce przejdą do historii....Miła gospodyni,sympatyczna obsługa...

1  Dziękujemy, Bożena Ł
Zrecenzowano 22 sierpnia 2019

Kilka lat już nie byłam w Tatarskiej Jurcie, jedzenie zapamiętałam jako wyjątkowo smaczne i świeże... Obecnie lokal mieści się tymczasowo w budynku obok. Widać, że radzą sobie jak mogą w takich warunkach - dużo obsługi, plastikowe talerze i sztućce. Obsługa przesympatyczna i naprawdę uwija się jak w ukropie, duży plus. Do restauracji kolejka, która dosyć szybko postępuje. Menu ciekawe, niestety kilka pozycji było niedostępnych, m.in. pierekarczewnik. Zamówione potrawy dostaliśmy bardzo szybko (widać, że wszystko czeka gotowe do podania), musieliśmy czekać jedynie na manty (pierogi gotują na bieżąco). Niestety jedzenie jest drogie w porównaniu do smaku i ilości. Jagnięcina z kaszą była bardzo słona, manty niedogotowane :( Niestety płatność tylko gotówką. Po wizycie pozostał lekki niesmak...

1  Dziękujemy, Faithless01
Zrecenzowano 21 sierpnia 2019

Po tragedii i pożarze , która spotkała właścicieli podziwiamy ich się i wolę odbudowy . Dla nas pomysł funkcjonowana restauracji w warunkach "polowych" tzn w Centrum Kultury Muzyłmańskiej jest dobry . Można wybaczyc czasowe zapewne korzystanie z plastików Dla nas decydująca była oferta gastronomiczna Kołduny tatarskie , zupa kurkowa , pierekaczewnik , czeburek były rewelacyjne . Oryginalna kawa tatarska z nutką cynamonu tez . Chociaz podana w dużym kubku tekturowym . Bardzo sprawna i sympatyczna obsługa radząca sobie z tłumem gości. Po posiłku warto zajrzeć do maleńkiego muzeum i - przede wszystkim - na zapleczu domu do autentycznej tatarskiej jurty prezentującej wyposażenie. Zyczymy wlaścicielce dużo sił dio odbudowy magicznego miejsca. Jedyny minus to brak możliwości zapłaty kartą kredytową .

2  Dziękujemy, Jolanta5

Tatarska Jurta — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Krynki, Województwo podlaskie

Sokółka, Województwo podlaskie

Byłeś(-aś) w Tatarska Jurta? Podziel się wrażeniami!