Trzeba zobaczyć

Jedna z większych atrakcji Podlasia. Barwnie przedstawione obyczaje i kultura tatarów... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano wczoraj
ataborski
Chrzanów, Polska
Ciekawa lekcja historii o polskim Islamie

Wspaniale, uduchowione miejsce. I świetny przewodnik Pan Dżemil, który bardzo ciekawie opowiada o... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
Ajryszka

Zrecenzowano: 23 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Polecam zatrzymanie się w tym miejscu i wykupić opowiadanie historii tatarskiej oraz wizytę na cmentarzu prowadzone przez przewodnika - opiekuna Meczetu. Dużo ciekawych opowiadań i możliwość wyciszenia.

Dziękujemy, MatKied
Zrecenzowano: 21 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Jeden z dwóch tego typu obiektów w Polsce. Ciekawie opowiadający przewodnik, warto zajrzeć będąc na Podlasiu

Dziękujemy, AgataD811
Zrecenzowano: 12 sierpnia 2019

To wyjątkowe miejsce trzeba koniecznie zobaczyć i to nie tylko z zewnątrz. Po wnętrzu oprowadza i opowiada b. ciekawie młody potomek polskich Tatarów. Nieopodal meczetu znajduje się cmentarz, który warto obejrzeć - to rzadkie miejsce. Gorąco polecam!

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
1  Dziękujemy, eliszkab
Zrecenzowano: 8 sierpnia 2019

Na pewno warto wstąpić. Dużą wartością jest opowieść przewodnika (trzeba poczekać aż zbierze się grupa) – opowieść dotyczy kultury i społeczności tatarskiej oraz islamu. Podstawowe informacje podane w przystępny sposób i z humorem. Ewidentnie przewodnik nauczył się każdego zdania na pamięć, ale jest otwarty na pytania :) Proszę pamiętać, że przed wejściem do meczetu trzeba zdjąć buty (jeśli ktoś nie lubi boso po nieznanych dywanach chodzić niech weźmie skarpetki :) Cena za wejście 5 zł.

Dziękujemy, Ewa P
Zrecenzowano: 26 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Jak przyjeżdżałam do Tatarskiej Jurty zawsze widziałam meczet z zewnątrz. Tym razem kolejka czekających przed nim turystów skusiła mnie od odwiedzin tego miejsca w środku. Wstęp płatny 5 zł. W srodku mozna kupić jakieś pamiątki. Bardzo miłe zaskoczenie, dużo informacji i ciekawostek o kulturze Tatarskiej, nie tylko samo zwiedzanie. Przewodnik z poczuciem humoru, bardzo ciekawie opowiada. Niedaleko meczetu jest cmentarz warto się przejść między grobami jako ciekawostka, żeby zobaczyć imiona, czy też tablice i porównać różnice jakie są na cmentarzach katolickich. Przyjazd do tych dwóch atrakcji koniecznie trzeba zakończyć pysznym jedzonkiem w pobliskiej Tatarskiej Juracie.

2  Dziękujemy, pyska06