“Nie jedź głodny”

Folwark Księżnej Anny
Nr 1 wśród 6 Restauracje (Siemiatycze)
Opis: Wśród malowniczych ziem doliny Bugu, w okolicach Siemiatycz, powstał Folwark Księżnej Anny, nawiązujący w swym architektonicznym kształcie do zabudowań dworskich z XVIII wieku. Usytuowany na dawnym miejscu owczarni – folwarku Księżnej Anny Jabłonowskiej, swą nazwą, wnętrzem i polską kuchnią hołduje tradycji i pamięci czasów dawnych. Przy czym nowocześni właściciele i współcześni kucharze tę myśl dawną doskonalą, o czym przekonają Gości zarówno niezwykle urocze wnętrza, urządzone na wzór dawnych sal dworskich, z nutą nowoczesności jak i suto zastawione stoły i domowe zapachy przywołujące na myśl obfite biesiady szlacheckie lat dawnych. Folwark Księżnej Anny, położony przy głównej drodze powiatowej, wśród zielonych łąk, to miejsce, w którym zaczerpniesz świeżego powietrza, odpoczniesz wraz z rodziną od zgiełku miasta, spróbujesz polskiego żuru i tradycyjnie przygotowanej kaczki. Mamy dwie sale restauracyjne: “Księżnej Anny” (ok. 25 osób) i “Siemiatycze z początków XX wieku” (ok. 60 osób) oraz Salę Bankietową, w której przygotowujemy wesela, konferencje, spotkania rodzinne i inne imprezy okolicznościowe (nawet dla 300 osób). Dysponujemy monitorowanym, dużym, utwardzonym parkingiem i pokojami gościnnymi. Wkrótce powstanie tu też plac zabaw dla najmłodszych. Pomyśleliśmy też o komfortowych, uwodzących nie tylko czystością, ale też niepowtarzalnym klimatem toaletach, gdzie nowoczesność puszcza oko tradycji, Panie mają wygodny szezlong na pogaduchy, panów wita Ojciec Chrzestny, a dzieci wygodnie się przewija. Po przekroczeniu progu Folwarku naszym oczom ukazuje się sala, na której końcu znajduje się stylowy Bar. Wykończyliśmy go drewnem i cegłą rozbiórkową nadającą stylu i czaru. Wzrok przykuwa starodawny kominek wyłożony pięknymi zielonymi kaflami, które nawiązują do długoletniej tradycji produkcji kafli w Siemiatyczach. Nad kominkiem powiesiliśmy zdjęcie pracowników siemiatyckiej fabryki kafli zrobione przez Jankiela Tykockiego, które nawiązuje do historii miejskich początku XX wieku. Rustykalne wnętrza, które charakteryzuje przetarte drewno, kamień, elementy metalowe, surowe kinkiety, z pieczołowitością wieszane koronkowe zasłony, grube kotary krzyżują się z ciepłem domu rodzinnego, paterami z domowymi ciastami, ręcznie dzierganymi koronkami i ciepłem świec. Posiadamy 60 m2 powierzchni kuchennej, co sprawia, że jesteśmy w stanie bardzo sprawnie serwować dania dla naprawdę licznych grup Gości. Całość lokalu jest całkowicie bezpieczna dla najmłodszych. Planujemy wybudowanie Letniego Ogrodu na tarasie z widokiem na plac zabaw. Budynek jest parterowy bez schodów i utrudnień dla niepełnosprawnych Z całą pewnością polecamy się do organizacji wszelkiego rodzaju konferencji. Posiadamy wysokiej klasy Rzutnik Multimedialny, ekran do projekcji, nagłośnienie z panelem umożliwiającym sterowanie natężenia dźwięku osobno na każdą salę, możliwość podłączenia profesjonalnych urządzeń i sprzętów grających, zwiększoną ilość punktów przyłącza prądu i Wifi.

Nie należę do dużych kobiet raczej przeciętnej w przewadze do drobnej ale jak już jem to lubie sie najeść. To raz. Dwa - przewodniki kłamią. Porcje raczej nie duże, ceny chyba przesadzone. Zamiwiłam kiszkę ziemniaczaną a dostałam kapustę z kiszka samo danie dobre ale nie najadłam sie. Ale na plus zasługuje obsługa, fajni, uczynni kelnerzy. Czekadełko - smaczny twarożek. Bardzo miłe było to, ze po obiedzie obsługa raczy naleweczką. Ups kierowcy - zamiecie kawę. Kolejny raz jeśli się zdarzy , to pewnie bedzie ale wtedy podwójna porcja

Dziękujemy, aschawi

Zrecenzowano 25 sierpnia 2019

Do restauracji zajechaliśmy wracając z Kazimierza Dolnego i jadąc tak sobie pomyślałem że kazimierz jest mekką dobrych restauracji , a ty niespodzianka najlepszy obiad na urlopie zjadłem pod siemiatyczami. Zamówiłem zeberka zona pyzy z poza karty dzieci zestaw dziecięcy dania bardzo smaczne porcje duże musieliśmy wziąśc reszte na wynos ceny adekwatne do porcji chyba 105 zł za obiad dla 4 osób. Chetnie tam wruce

Dziękujemy, Artur K
Zrecenzowano 18 sierpnia 2019

Zjedliśmy doskonały obiad - wszystkie dania bardzo smaczne (carpaccio, żurek, T-bone stek, żeberka, policzki wołowe), może najmniej udana babka ziemniaczana. Bardzo ładnie podane. Przemiła obsługa. I na zakończenie pyszna nalewka w prezencie. Polecam.

Dziękujemy, irmina1313
Zrecenzowano 6 lipca 2019

Restauracja blisko Góry Grabarki. Zahaczyliśmy po trasie w porze lunchu. Żurek bardzo smaczny. Chłodnik z ogórków również. Śledź z babką ziemniaczaną poniżej przeciętnej - szczególnie baka ziemniaczana, jadłem zdecydowanie smaczniejsze na Podlasiu. Marcinek na deser bardzo dobry. Obsługa sprawna i miła.

Dziękujemy, JACEK U
Zrecenzowano 24 czerwca 2019

Bardzo dobre jedzenie, lecz stosunek ceny do tego co się oferuje jest nieproporcjonalny. 4 bezy(nie jakieś duże kawałki) 3 kawy 1 herbata i mamy rachunek na ponad 100 zł ceny ala Warszawski Mokotów a gdzie jeszcze obiad

Dziękujemy, Toommyyy

Folwark Księżnej Anny — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Drohiczyn, Województwo podlaskie

Drohiczyn, Województwo podlaskie

Bielsk Podlaski, Województwo podlaskie
Siemiatycze, Województwo podlaskie

Byłeś(-aś) w Folwark Księżnej Anny? Podziel się wrażeniami!