“poczuj się jak Boryna”

Muzeum Wsi Mazowieckiej
Nr 1 wśród 4 atrakcji (Sierpc)
Więcej informacji o atrakcji
Informacje o atrakcji
Opis dostarczony przez właściciela obiektu: Powstałe w roku 1971 Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu jest swego rodzaju wehikułem czasu pozwalającym przenieść się na wieś polską z końca XIX i początku XX wieku. Odtworzone z dbałością o najdrobniejszy nawet szczegół zagrody, izby mieszkalne, przydomowe ogródki, zwierzęta hodowlane spacerujące po podwórzach sprawiają, że skansenowska wieś wciąż tętni życiem. Wygląd wnętrz zmienia się nieustannie po to, by pokazać obrzędowość charakterystyczną dla danego okresu w kalendarzu liturgicznym. Na zwiedzających czekają też pokazy codziennych zajęć gospodarskich oraz trzy stałe wystawy tematyczne: "Kolekcja rzeźby ze zbiorów Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu", "Transport dworski w zbiorach Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu", "Wnętrza dworskie z końca XIX i początku XX wieku". W skład ekspozycji wchodzi również zrekonstruowana kuźnia, młyn wiatrowy typu koźlak oraz XVIII-wieczny kościół drewniany. Muzeum oferuje także przejażdżki konne w siodle, bryczką i wozem, a zimą kuligi. W bogatej ofercie zajęć edukacyjnych, warsztatów i pokazów każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Do użytku turystów oddano też 10 luksusowo wyposażonych pokoi hotelowych.
Zrecenzowano 12 marca 2017

Muzeum w Sierpcu Wsi i Ziemi Mazowieckiej pozwala przybliżyć zwiedzającym życie i prace na wsi w okresie świątecznym, prac polowych ,czy zakończenia czyli dożynek. My byliśmy raz latem w lipcu kiedy na polach rosło zboże,kwitły kwiaty ,latały pszczoły wokół uli ,cudownie, mimo tego,że wieś nie jest mi obca czuje się bardzo szczególnie w takich miejscach,że wystroje chat, wszystko dopracowane tak,żeby zwiedzający mimo wszystko zapamiętali to na długi czas.Drugi raz byliśmy na Żniwach, warczące stodoły i praca mężczyzn przy młóceniu -świetnie pokazane, również na wielu stoiskach pracownicy którzy pokazują jak robić wieniec dożynkowy,czy kosz na ziemniaki, gdzieś można kupić miód, bochen chleba, oczywiście że można posilić się pajdą ze smalcem i kiszonym ogórkiem.Nie zapomnijcie o Dworku i wozowni ,wszystkie zakątki ,aż po młyn.Polecam

Dziękujemy, Anna G
Napisz recenzję
Muzeum Wsi Mazowieckiej — pojawiły się nowe recenzje!
Sprawdź najnowsze recenzje

Zrecenzowano 25 lutego 2017 z urządzeń przenośnych

Super miejsce na zapoznanie się z architektura i kulturą wsi oraz regionu. Wycieczka z przewodnikiem to najlepszy wybór nie tylko ze względu na fakt, że w okresie zimowym to jedyna opcja aby dużo zobaczyć ale także ze względu na fakt, że można się trochę dowiedzieć. Sam skansen to ciekawy koncept, mam nadzieję, że będzie rozwijamy o kolejne architektoniczne cacuszka. Kawał historii Polski w jednym miejscu. Warto odwiedzić właściwie o każdej porze roku, dlatego na pewno będziemy tutaj zaglądać.

Dziękujemy, Andrzej W
Zrecenzowano 15 listopada 2016

Polecam wszystkim , warto odbyć spacer pośród pól, domostw z przyległymi ogródkami .Czas tam się zatrzymał.

Dziękujemy, dorota k
Zrecenzowano 20 września 2016 z urządzeń przenośnych

Bardzo fajnie miejsce, gdzie można spędzić przyjemnie czas z rodzina w niedzielne popołudnie. Skansen pokazuje bardzo dobrze jak kiedyś wyglądała wieś z wieloma detalami. Plus zawierzenia które sobie chodzą króliki, kozy, owce, kury. Minus za nie miła Panią w Kasie.

Dziękujemy, Marcin D
Zrecenzowano 29 sierpnia 2016

Skansen bardzo pięknie przedstawiał odrestaurowane lub prawdziwe chaty wiejskie. Obecność zwierząt, osób wczuwających się w role młynarza, krawca, sołtysa itd. sprawia, że przenosisz się w czasie. Na terenie muzeum jadłodajnia z prawdziwie klasycznymi daniami pasującymi do charakteru obiektu. Polecam! Zwiedzanie na spokojnie to 3-4 h bez ogrodów z małymi dziećmi.

Dziękujemy, Dagmara K

Muzeum Wsi Mazowieckiej — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Płock, Mazowieckie
Płock, Mazowieckie

Byłeś(-aś) w Muzeum Wsi Mazowieckiej? Podziel się wrażeniami!