“Sobotnie popołudnie - podróż w czasie”

Muzeum Wsi Mazowieckiej
Nr 1 wśród 4 atrakcji (Sierpc)
Więcej informacji o atrakcji
Informacje o atrakcji
Opis dostarczony przez właściciela obiektu: Powstałe w roku 1971 Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu jest swego rodzaju wehikułem czasu pozwalającym przenieść się na wieś polską z końca XIX i początku XX wieku. Odtworzone z dbałością o najdrobniejszy nawet szczegół zagrody, izby mieszkalne, przydomowe ogródki, zwierzęta hodowlane spacerujące po podwórzach sprawiają, że skansenowska wieś wciąż tętni życiem. Wygląd wnętrz zmienia się nieustannie po to, by pokazać obrzędowość charakterystyczną dla danego okresu w kalendarzu liturgicznym. Na zwiedzających czekają też pokazy codziennych zajęć gospodarskich oraz trzy stałe wystawy tematyczne: "Kolekcja rzeźby ze zbiorów Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu", "Transport dworski w zbiorach Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu", "Wnętrza dworskie z końca XIX i początku XX wieku". W skład ekspozycji wchodzi również zrekonstruowana kuźnia, młyn wiatrowy typu koźlak oraz XVIII-wieczny kościół drewniany. Muzeum oferuje także przejażdżki konne w siodle, bryczką i wozem, a zimą kuligi. W bogatej ofercie zajęć edukacyjnych, warsztatów i pokazów każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Do użytku turystów oddano też 10 luksusowo wyposażonych pokoi hotelowych.
Zrecenzowano 22 maja 2016

150 km, ok 2.5h jazdy - tyle zajmuje dojazd do Skansenu z Łodzi. Warto. Na miejscu czeka na nas ok. 2h spacer i zwiedzanie wszystkich budynków - między innymi: dworek, kościół, kilka zagród, młyn - w otoczeniu żywej przyrody. Na każdym kroku w zasięgu wzroku kręcą się kury, kaczki i gęsi a i czasami na 4m podejdzie bociek. Na miejscu dostępne są punkty gastronomiczne z tradycyjnym jedzeniem. Przyjeżdżając autem warto mieć pod ręką 5 zł w drobnych - tyle kosztuje parking. Bilety w przystępnych cenach - 13 pl normalny i 8 zł ulgowy.

Dziękujemy, Michał K
Napisz recenzję
Muzeum Wsi Mazowieckiej — pojawiły się nowe recenzje!
Sprawdź najnowsze recenzje

Zrecenzowano 17 maja 2016

Wróciliśmy tu po trzech latach, muzemu rozwija się i zmienia w bardzo korzystny sposób. Nie tylko dzieci, ale i rodzice znajdą tu coś ciekawego dla siebie. Otaczające muzeum tereny leśne sprzyjają dodatkowo wycieczkom pieszym i rowerowym.

Dziękujemy, Agnieszki
Zrecenzowano 11 kwietnia 2016

Znaleźliśmy ten skansen zupełnie przypadkowo w drodze do Torunia. Gdyby nie mała tabliczka na głównej trasie, pewnie przejechalibyśmy nieświadomi takiego skarbu. Jako że sezon jeszcze się nie zaczął, mieliśmy Panią przewodnik tylko dla siebie. Oprowadziła nas i opowiadała ciekawie o najważniejszych miejscach: galerii ludowej rzeźby, dworku, powozowni, XVIII-wiecznym kościele i różnego rodzaju chatach wiejskich.
Zdecydowanie polecamy.

1  Dziękujemy, Arkadiusz Ć
Zrecenzowano 23 marca 2016

Odwiedziliśmy skansen podczas świętowania Niedzieli Palmowej. Obiekt był przygotowany do tego święta i pokazywał jak kiedyś obchodziło się Wielkanoc. Gorąco polecam!

Dziękujemy, Agnieszka M
Zrecenzowano 14 marca 2016

Bardzo mile spędzony weekend we dwoje. Pokoje nowocześnie urządzone,czyste ,szlafroki ,ręczniki do dyspozycji .Wyżywienie urozmaicone w formie bufetu szwedzkiego. Dostęp do basenów i strefy spa .Polecam

1  Dziękujemy, AniaChorzele

Muzeum Wsi Mazowieckiej — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Płock, Mazowieckie
Płock, Mazowieckie

Byłeś(-aś) w Muzeum Wsi Mazowieckiej? Podziel się wrażeniami!