Iłża

Zrecenzowano: 24 sierpnia 2018
Lucjan W
Olsztyn, Polska

Zrecenzowano: 10 września 2018 z urządzeń przenośnych

Oceniam bardzo wysoko,piękne otoczenie zamku,widoki,wejście na wzgórze zamkowe nie jest ciężkie,zwiedzanie ruin bez opłat,jedynie wejście na sam szczyt wieży za jakąś drobną opłatą(ja akurat nie wchodziłam,ze względu na lęk wysokości),bardzo nam się podobało

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2018
Dziękujemy, Edyta K
Zrecenzowano: 24 sierpnia 2018

Wydaje mi się, że bardzo duży potencjał jaki tkwi od lat w tym zamku dopiero niedawno został dostrzeżony, a podjęte ruchy konserwatorskie i otwarcia się na przybyszów z zewnątrz dają o sobie znać. Świetne położenie sprawia, że szczególnie dla jadących od strony Radomia jawi się jako urokliwa budowla niczym z nadreńskich landszaftów. Trzeba tylko w porę znaleźć miejsce, w którym bezpiecznie parkując swój pojazd możemy uchwycić w obiektywie piękny motyw samego zamku lub też z perspektywą miasteczka. Dodatkową atrakcją jest dość strome podejście od parkingu, ale to co zobaczymy na podzamczu jak i w górnym zamku, a zwłaszcza z wieży! To już ciepełko na serce każdego zwiedzacza. Panorama miasteczka, najbliższej okolicy, Iłżanki i jej zalewu, widok całego założenia zamkowego z góry zadowolą każdego konesera pięknych widoków. Włodarzom tych wspaniałości polecam jednak większą dbałość o turystów, bo nawet udostępnianie wieży jest niezgodne z informacją na wieży. Ale i tak wszyscy pędzący przez te tereny powinni się tutaj zatrzymać-ominięcie zamkowej atrakcji byłoby niewybaczalne.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2018
Dziękujemy, Lucjan W
Zrecenzowano: 20 sierpnia 2018

Miejsce totalnie zaniedbane. Brak opisów, brak obsługi. Po prostu można pochodzić po ruinach. Szkoda, bo potencjał jest ogromny.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2018
Dziękujemy, Michal K
Zrecenzowano: 30 lipca 2018 z urządzeń przenośnych

Małe miasteczko z ruinami zamku na wzniesieniu jest oczywiście pełne uroku ale jechać tam specjalnie raczej nie warto. Będąc jednak w okolicy lub będąc fanem zamków i ich ruin trzeba wpaść koniecznie.
Czas zwiedzenia ruin wynosi jakiś kwadrans czyli mniej więcej tyle co dotarcie do niego leśną ścieżką pod górę.
Wieża niestety zamknięta.

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2018
Dziękujemy, marcinkG6302QW
Zrecenzowano: 3 maja 2018 z urządzeń przenośnych

Dużo do oglądania nie ma. Ale zamek coraz bardziej zadbany. Warto go odwiedzić od czasu do czasu. Pamiętam go z lat 80-tych i zmiana jest zasadnicza.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2018
Dziękujemy, 832pawe_s