Zapisz
Pieskowa Skała

Piękne miejsce :) W zamku mnóstwo ciekawych eksponatów, wrażenie też robi położne zamku na skale... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 19 września 2020
raftv
Otwock, Polska
Zawsze przyjemny przystanek w podróży.

Byłem już wielokrotnie rodzinnie i jeszcze jako dziecko :-) Zawsze bardzo przyjemna wizyta. Fakt... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 12 września 2020
banach222001
Sosnowiec, Polska

Zrecenzowano: 28 sierpnia 2019

pojechałem z córką i dwójką wnuków 5 i 3 lata. Parking poniżej zamku 10 zł ( no cóż turysta płaci) wyjście na górę do zamku bezpieczne dla maluchów i osób starszych. Tylko nie wiem jak z dojazdem na zamek osób niepełnosprawnych, tego nie sprawdzałem. Bilety dla nas dwojga maluchu bezpłatnie. Skorzystaliśmy z toalet, bo przecież one świadczą też o dbałości o turystów. Bardzo czysto, pachnąco. Fajne wystawy , dostajesz do reki opis z numeracją co oglądasz a wnuki były szczęśliwe bo dostały przewodnik z możliwością wklejania obejrzanych eksponatów. Tanie bilety wstępu. Polecam na wyjazd rodzinny.

1  Dziękujemy, brzeszczanin
Zrecenzowano: 2 lipca 2019

Pięknie odrestaurowany zamek w stylu renesansowym, obecnie oddział Muzeum na Wawelu. Umiejscowiony wysoko na skale, ale roztaczające się z jego murów widoki w pełni rekomensują trudy wspinaczki. Ponadto, można usiąść w na górnym dziedzińcu przy stoliku, w cieniu parasoli ogrodowych i rozkoszować się zimnym piwem lub innym napojem!

Dziękujemy, tur07_13
Zrecenzowano: 30 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Miejsce warte poświęcenia czasu na zwiedzenie. Obowiązkowo z przewodnikiem, który opowie nie tylko o historii zamku, jednego z kilku wybudowanych w tym rejonie doliny Prądnika na szlaku Orlich Gniazd, ale umiejscowi wystawiane tu obrazy, czy meble w szerszym kontekście danej epoki. Nas oprowadzał kustosz muzeum. Zapewnił nam rewelacyjne 1,5 godziny, ktore zleciało nie wiadomo kiedy. Podzielił się z nami ogromem informacji podanych w ciekawy i interesujący sposób. Bardzo ciekawe zbiory muzeum, będącego oddziałem Zamku Królewskiego na Wawelu. Niestety w środku nie można robić zdjęć.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, 883beatab
Zrecenzowano: 13 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Piękny zamek, mnóstwo artefaktów, doskonale utrzymanych.
Zwiedzanie rozpoczynamy od dziedzińca za którego nie płacimy za wstęp. Płatne są natomiast komnaty podzielone tematycznie okresami od średniowiecza do dwudziestolecia międzywojennego.
Niestety na zamku obowiązują surowe standardy rodem z PRLu a mianowicie: zwiedzamy w ochronnych kapciach :) oraz obowiązuje całkowity zakaz fotografowania o czym dowiedziałem się w czwartej sali! Czego się opiekunowie zamku boją?
No nic, generalnie zamek jest obowiązkowym punktem zwiedzania Ojcowskiego Parku Narodowego.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
1  Dziękujemy, jozef1975
Zrecenzowano: 9 maja 2019

Mam wrażenie, że miejsce nie wykorzystuje swojego potencjału - duży gmach, świetnie zorganizowane kasy... kolekcja sreber na dwa piętra budynku, kolekcja malarstwa na piętro i ... mała salka informująca o historii zamku... Spodziewałam się oprowadzania przez przewodnika po krużgankach, dziedzińcach, ogrodach, wskazywania co gdzie się mieściło i dlaczego... a szurałam w kapciach po różnych pietrach oglądając - co prawda zacną - ale kolekcję sreber...

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
Dziękujemy, Joanna H