Miejsce warte poznania i zobaczenia.

W pięknym i coraz bardziej zadbanym Grybowie,niesamowita atrakcja zamek Stara Baśń.W ciekawych... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
Wojciech O
Magiczne miejsce

Super atrakcje dla młodszych i starszych, bardzo mili właściciele, każdy znajdzie coś dla... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
Marzena M

Odwiedziliśmy to miejsce 07.09.2019 r. z grupą mocno dorosłych turystów. Wrażenie jest zgodne
z nazwą – znaleźliśmy się w czarodziejskim miejscu – w baśni. Jest tu tajemniczo i pięknie zarazem. Pachnie drewno użyte do wykonania budowli a całe otoczenie wypełnione jest przedmiotami niegdyś codziennego użytku a dziś trudnymi do odgadnięcia ich przeznaczenia – wszystko na wyciągnięcie ręki. Nie ma tu szklanych, podświetlanych gablot, barier odgradzających, nie ma nawet eksponatów – bo wszystko jest dostępne. Nie chcę zdradzać za dużo szczegółów ale jedno jest pewne – Kasztelan, który się z nami spotkał ma na pewno tak jak mówi 600 lat i jeszcze długie lata przed sobą bo inaczej nie mógłby dokonać tego czego dokonał wspólnie z małżonką. Cała nasza grupa była pod wielkim wrażeniem pieczołowitości i staranności wszystkich elementów tego miejsca – zwłaszcza monumentalnych budowli. Nie znajdziecie tu bylejakości czy niedbałego wykonania czegokolwiek. Zazdrościmy niespożytej energii, humoru, wspaniałego podejścia do zwiedzających. Żeby sprawdzić, czy tak tu jest zawsze zaplanujemy kolejną wizytę za rok.
PS.1.Naszym bardzo skromnym zdaniem jedno co nie pasuje do całości to telefon komórkowy
z którego lektor uzupełnia wypowiedź Pani przewodniczki – słabo go słychać i jest to przedmiot zaburzający urok tego miejsca.
2.Mieliśmy okazję zobaczyć Kasztelana przy ciężkiej, fizycznej robocie obsypanego pyłem. Nie dopytaliśmy czy w innych okolicznościach wystąpił by w stroju kasztelana? Oto jest nasze pytanie?
Barbara

1  Dziękujemy, BasiaiJanusz

Miejsce godne polecenia, jakby podróż w czasie, zwłaszcza dla fanów średniowiecza. Za każdym razem kiedy przekraczam mury wpadam w zachwt, jak za pierwszym razem . Daję słowo że na każdym z Was wywrze takie samo wrażenie. Zapraszam do odwiedzenia.

1  Dziękujemy, ciociakosa

Stara Baśń to niesamowite miejsce! Wyjątkowa atmosfera żywej historii i niespodziewanych odkryć. Pasja Właścicieli wyczuwalna jest na każdym kroku. Aż chce się przenieść do przeszłości. Gorąco polecam każdemu wizytę w tym magicznym miejscu! :-)

1  Dziękujemy, Ania U

Aplikacja i oprowadzający nas animator w bardzo ciekawy i w przystępny sposób opowiedział nam przepiękną historię o Grodzie, gorąco polecam

1  Dziękujemy, pawel_jarzabek
Zrecenzowano: 30 sierpnia 2019

Z mężem wybraliśmy się do Starej Baśni na poślubną sesję zdjęciową. Miejsce dosłownie jak z bajki, mieliśmy wrażenie jakbyśmy cofnęli się w czasie. Miejsce z duszą, stworzone od podstaw przez ludzi z sercem i pasją. Brak wyobraźni by użyć słów adekwatych do opisu tego wspaniałego miejsca. Właściciele z ogromnym ciepłem w sobie i życzliwością. Polecamy każdemu i wrócimy. Będąc tam spelnilo sie kolejne z naszych marzeń. Dziękujemy !!!

1  Dziękujemy, Madziorek88