“Zagadka sobotniego zakalca”
Restauracja Zorbas — recenzja

Restauracja Zorbas
Nr 11 wśród 15 Restauracje (Uniejów)
Zrecenzowano 1 września 2019

Wymęczeni pływaniem w pobliskich termach, rzuciliśmy się ku zabudowaniom Uniejowa aby nadrobić straty kalorii. Wybór padł na lokal Zorbas niedaleko rynku. Wystrój choć staranny, skonstruowany raczej na podstawie gazetek wnętrzarskich sprzed piętnastu lat- białe latarenki, sztuczne kwiecie i sute firanki.
Już podczas zamawiania pizzy z karty w mojej głowie zakwitł niepokój, czy aby właściciele lokalu są ludźmi nawykłymi do szukania prawdy, w tym wypadku prawdy dotyczącej receptury dobrej pizzy. Niepokój wziął się stąd, że ilość paskudnych błędów ortograficznych, literówek i niechlujstwa wynikającego z braku zadania sobie trudu sprawdzenia, jak należy napisać znane powszechnie nazwy potraw, przekraczała granice statystycznego błędu i budziła obawy, iż nie tylko sfera leksykalna wymyka się kontroli właścicieli. Pizza „Gut fadern” ( sic!) po przekrojeniu ukazała charakterystyczną, litą kluchę. Poproszona o konsultację pani zza baru orzekła po naradzie z kucharzem, że to wcale nie zakalec tylko miejsce po krojeniu. Ponieważ już w trakcie pierwszego kawałka okazało się, że każde miejsce po krojeniu jest zdecydowanie słabym punktem tej pizzy i robi nam się coraz bardziej niedobrze, poprosiliśmy o wymianę. Następną pizzę, o dziwo ozdobioną dużo mniejszą ilością składników, zabraliśmy na wynos aby w domowym zaciszu dokonać rzetelnej analizy ciasta (farszu nie analizowaliśmy, bo materiał badawczy był słabo zaznaczony). I tutaj należy oddać sprawiedliwość kucharzowi i pani zza baru. To nie był zakalec. Z pasją i nieposkromioną ciekawością oddzieraliśmy warstwę po warstwie tego, co zwykło się w pizzy nazywać ciastem i po chwili wszystko było jasne. Szara, pozbawiona znamion drożdżowego wyrośnięcia podstawa produktu Gut Fadern kazała się domyślać, że receptura pizzy w lokalu Zorbas nie wyszła jeszcze poza fazę eksperymentów. Możliwe również, że to dobór kadry jest słabym punktem lokalu, podobnie jak miejsce po krojeniu. Ale możliwy jest też trzeci scenariusz- że zastana przez nas sytuacja jest wypadkową oszczędzania na składnikach, oszczędzania na kompetentnej załodze, jednym słowem - oszczędzania przez właścicieli na lepszy dom. Tego jednak nie będziemy sprawdzać, na pizzę pójdziemy gdzie indziej. Ta lekcja kosztowała nas 35 zł. No ale wiadomo, wiedza kosztuje.

1  Dziękujemy, Harfistka

Zrecenzowano 12 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Stołowaliśmy się we 4 rodziny. Stoły duże także pomieścilismy się bez problemu przy jednym. Jedzenie pyszne, zarówno pizze jak i dania bardziej tradycyjne. 4/5 ponieważ knajpka była obłożona ludźmi (nie ma co się dziwić) a obsługa nie sadza gości, przez co doszło do małej, niepotrzebnej, sprzeczki wśród wygłodniałej klienteli czekającej na stolik Wystarczyło by gdyby to obsługa kierowała do stolika, lecz patrząc na typ knajpy (jedzenie zamawiamy przy kontuarze) to bardziej bar niż restauracja (chodź jedzenie na to nie wskazuje)

Dziękujemy, 370mateuszw
Zrecenzowano 31 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Świetna pizza, przemiła obsługa, przystępne ceny - nawet powiem że bardzo tanio w stosunku do jakości - polecam to miejsce dla rodzin, dla par i dla grup

Dziękujemy, BarNaw
Zrecenzowano 30 lipca 2019

Bardzo nie polecam.... chciałam zorganizować spotkanie 10 koleżanek w tej restauracji... miesiąc wcześniej dowiadywałam się o możliwości rezerwacji itp, zostałam poinformowana, że jak najbardziej jest taka możliwość. Natomiast później zostałam wystawiona z kwitkiem tydzień przed, kiedy chciałam dokonać płatności i ustalić szczegóły. Najpierw wykonałam telefon i gdy Pan nie umiał mi odpowiedzieć na pytania spytał się osoby stojącej obok i usłyszał " teraz nie mam czasu " i powiedział że zapisuje mój numer i oddzwoni w najbliższym czasie. Spokojnie oczekiwałam na telefon, którego niestety nie było. Następnego dnia to samo, Pan który nic nie wie, powiedział że ktoś oddzwoni, po jakimś czasie zadzwoniła Pani i oznajmiła że nie można już rezerwować stolików. Nie polecam tego miejsca ze względu na niedoświadczony personel !!!!

Dziękujemy, Kinga S
Zrecenzowano 20 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Gorąco polecam żeberka. Palce lizac. Żurek sycacy ale na ciezki. No i brak obslugi kelnerskiej... ogolnie bardzo dobre :)

Dziękujemy, TomekWrona88

Restauracja Zorbas — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Uniejów, Łódzkie
Uniejów, Łódzkie

Byłeś(-aś) w Restauracja Zorbas? Podziel się wrażeniami!