W Beskidach

Zrecenzowano: 8 sierpnia 2018
ninawielg75
Gdynia, Polska

Zrecenzowano: 18 sierpnia 2019

Jedno z dość łatwo dostępnych miejsc w Beskidach, do którego dojście prowadzi z różnych stron, np. z Milówki, Żabnicy, Rajczy - jest kilka szlaków. Na Hali można przyjemnie, relaksowo spędzić czas, ciesząc oczy zielonymi, górskimi widokami, można wypatrzyć owce i kozy. Jest tam również schronisko - z życzliwą obsługą. Jako posiłek polecam placki ziemniaczane na obiad, a jagodzianki na deser :) Na bocznej ścianie schroniska ciekawe 10 przykazań dla turystów. Jak cudownie byłoby w górach, gdyby wszyscy je uwzględniali podczas swoich wycieczek po górach.
Z Hali można iść wyżej w góry, lub zejść tym samym lub innym szlakiem.

20  Dziękujemy, AniaMW
Zrecenzowano: 25 marca 2019

Bardzo krótka, przyjemna trasa. Zarówno z Żabnicy jak i z Milówki. W weekendy bardzo dużo osób, nie wszyscy niestety wiedzą, jak się zachować w górach. Trasa traktowana jest raczej jako "deptak". W tygodniu potężna ilość wycieczek, szkolnych - niby idą w góry, ale niestety zachowanie pozostawia wiele do życzenia. Samo schronisko bardzo nieatrakcyjne, wygląda jak rozpadający się blok z wielkiej płyty. Obsługa niezbyt życzliwa, we wspólnych pomieszczeniach (jadalnia, sanitariaty) panuje najprawdziwszy bród. Na prośbę o wytarcie stołu pani z obsługi (nie ukrywając swojego niezadowolenia) przetarła brudną szmatą tylko ten kawałek stołu, przy którym siedziała osoba prosząca o posprzątanie. Resztę stołu wytarła dopiero po na nasze usilne domagania. Z kuchni nie ośmieliliśmy się skorzystać. Po stanie higienicznym stwierdzonym w jadalni doszliśmy do wniosku, że butelkowana woda nam wystarczy. Podobno mają bardzo dobre jagodzianki, ale nie spróbowaliśmy. Podsumowując - na miły spacer w tygodniu, ale od strony Milówki, z własnym prowiantem. Ładne widoki spod schroniska i za to jedynie ocena średnia

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2018
Dziękujemy, Anna N
Zrecenzowano: 8 sierpnia 2018

Spacerkiem z Milówki, Węgierskiej Górki czy z Rajczy można dotrzeć do Hali Boraczą. W nagrodę otrzymamy ciszę, spokój, czyste powietrze i piękne widoki. Przy odrobinie szczęścia załapiemy się na przepyszne jagodzianki. Z całego serca polecam.

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2018
Dziękujemy, ninawielg75
Zrecenzowano: 14 czerwca 2018

Do schroniska można bardzo łatwo się dostać kilkoma szlakami niewymagającymi jakichś specjalnych umiejętności i myślę, że każdy da rada tam wejść i podążyć szlakami w dalsze kierunki. Jedzenie bardzo dobre, polecam jagodzianki. Jedyny minus jest to, że w weekendy to jest tam multum ludzi i czasem kolejka do kasy zniechęca na dzień dobry odwiedzających, a co za tym idzie czas oczekiwania na posiłki też. Poza tym małym mankamentem to polecam to miejsce jak ktoś się wybiera w te strony.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2018
1  Dziękujemy, Maciej G
Zrecenzowano: 7 czerwca 2018

Na hali krzyżują się 6 szlaków a samo dojście nie jest jakieś utrudnione nawet dla tych co po górach nie chodzą. Polecam na wycieczki z dziećmi Znajduje się tu schronisko gdzie można zjeść i przenocować. Na hali ponownie wrocono do wypasu owiec a jesienią odbywa się tu redyk.
Piękne widoki Ale wekendami bywa tu dużo turystów.
Polecam.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2018