“Czysty spontan do karczmy!”
KARCZMA KUBALONKA — recenzja

KARCZMA KUBALONKA
Nr 1 wśród 13 Restauracje (Istebna)
Opis: Zajazd „U Michała” a obecnie Karczma Kubalonka rozpoczęła przyjmowanie gości w 1997 roku. Początkowo był to niewielki obiekt z restauracją dla 50 osób i kilkoma pokojami gościnnymi. Drewniana konstrukcja budynku miała elewację z desek w tak zwanym systemie kanadyjskim. W wyniku ciągłej rozbudowy i przebudowy aktualny obiekt jest zbudowany z bali drewnianych mszonych przez miejscowych mech-optyków i zakonserwowanych bejcą, która nadaje mu charakterystyczny oryginalny, jasny kolor. Zewnętrzna budowa i wystrój oraz wyposażenie restauracji stanowią, że obecnie obiekt nabrał charakteru drewnianej karczmy mogącej jednorazowo ugościć do 130 osób z pokojami gościnnymi na 35 miejsc. Stąd aktualna nazwa Karczma Kubalonka.W drugim budynku znajduje się piękne pomieszczenie z ogniskiem nazwane Istebniańską Izbą Regionalną utrzymaną w stylu góralskim, w której możemy ugościć około 40 gości.
Zrecenzowano 7 września 2019

Bardzo sympatyczna obsługa . Nieduży pokój dwuosobowy, podstawowe wyposażenie, ale gwarantujący dobry wypoczynek w podróży. Niesamowite śniadania , wieczorna kolacja - przepyszna. Bezpieczny parking Polecam.

Dziękujemy, sprincik

Zrecenzowano 1 września 2019

W dniu 27.07.2019 mieliśmy przyjęcie weselne w Karczmie Kubalonka. Warto było jechać 90 kilometrów żeby w tym miejscu przeżyć naszą uroczystość. Obsługiwali nas przesympatyczni kelnerzy, którzy w każdej chwili służyli pomocą, a uśmiech nie znikał z ich twarzy. Serwowane jedzenie bardzo smaczne, zachwalane przez każdego gościa. Zupa grzybowa wyjątkowa, mięsa świetnie przyrządzone, zimna płyta bardzo urozmaicona, a lody z malinami niebo w gębie itp. itd. Izba z paleniskiem, w której odbywało się przyjęcie bardzo klimatyczna i przytulna. Obok plac zabaw, na którym dzieci mogły szaleć bez końca. Dodatkowym atutem Karczmy Kubalonka jest możliwość wynajęcia noclegów dla gości weselnych. Pokoje czyste, zadbane - czego chcieć więcej:) W pakiecie z noclegiem dostajemy pyszne śniadanie czym goście byli pozytywnie zaskoczeni. Na koniec nie możemy nie wspomnieć o właścicielce Pani Marzenie, z którą można się dogadać w każdej sprawie. Modyfikacje menu weselnego, osobne menu dla osoby ze specjalną dietą, dekoracja sali wedle naszych oczekiwań - żaden problem. Wielkim ułatwieniem dla nas z racji odległości była możliwość kontaktu mailowego w trakcie ustalania wszelkich szczegółów naszej uroczystości. Pani Marzena starała się nam zawsze doradzić i podpowiedzieć najlepsze rozwiązania.
Możemy z czystym sumieniem polecić wszystkim Karczmę Kubalonka na organizację wesela.
Dziękujemy i pozdrawiamy,
Magda z Mariuszem.

Dziękujemy, Marioss1988
Zrecenzowano 1 września 2019

Mieszkamy w Mysłowicach, kochamy góry, do Istebnej mamy ok. 100km. Bywamy więc w Beskidzie Śląskim dość często. I za każdym razem staramy się odwiedzić Karczmę Kubalonka. Przede wszystkim ze względu na pyszne świeże jedzenie ale również ze względu na atmosferę, którą tworzą pracujący tam ludzie (pozdrawiamy Panią Madzię:)). Spędziliśmy tam niejednego Sylwestra, Andrzejki oraz rewelacyjne Wieczorki Góralskie z kuligiem. Jest wspaniale! Często w zimie po nartach w drodze do domu wpadamy tam na obiad i moje dzieci niejadki nigdy nie odmawiają pysznego gorącego rosołu. Polecam wszystkim, którzy kochają góry oraz dobre jedzenie!!

Dziękujemy, iPati75
Zrecenzowano 1 września 2019

Zjedliśmy Półmisek Gaździny, który jest przewidziany w menu dla 2 osób, a tak naprawdę mogłyby się nim spokojnie najeść dwie dorosłe osoby i jedno dziecko :) 6 chrupiących placków ziemniaczanych, 4 oscypki i chyba z 16 różnych pierogów :) przystawka w formie świeżego chleba ze smalcem i obiad bardzo pyszne. Na pewno tu jeszcze wrócimy :)

Dziękujemy, Bartłomiej D
Zrecenzowano 1 września 2019 z urządzeń przenośnych

Właśnie wróciliśmy z tygodniowego pobytu w Karczmie KUBALONKA. Fantastyczne miejsce dla rodzin z dziećmi. Przepyszne jedzenie (najlepsze w okolicy oraz przepięknie podane). Obsługa bardzo miła, pokoje czyste i przestronne. Największy plus za czekadełko chlebek własnej roboty i smalczyk. Wrócimy niebawem bo naprawdę warto.

Dziękujemy, simon7902

KARCZMA KUBALONKA — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Wisła, Województwo śląskie

Wisła, Województwo śląskie

Byłeś(-aś) w KARCZMA KUBALONKA? Podziel się wrażeniami!