Istebna

“Polecamy o każdej porze roku”
KARCZMA KUBALONKA — recenzja

KARCZMA KUBALONKA
Nr 1 wśród 13 Restauracje (Istebna)
Opis: Zajazd „U Michała” a obecnie Karczma Kubalonka rozpoczęła przyjmowanie gości w 1997 roku. Początkowo był to niewielki obiekt z restauracją dla 50 osób i kilkoma pokojami gościnnymi. Drewniana konstrukcja budynku miała elewację z desek w tak zwanym systemie kanadyjskim. W wyniku ciągłej rozbudowy i przebudowy aktualny obiekt jest zbudowany z bali drewnianych mszonych przez miejscowych mech-optyków i zakonserwowanych bejcą, która nadaje mu charakterystyczny oryginalny, jasny kolor. Zewnętrzna budowa i wystrój oraz wyposażenie restauracji stanowią, że obecnie obiekt nabrał charakteru drewnianej karczmy mogącej jednorazowo ugościć do 130 osób z pokojami gościnnymi na 35 miejsc. Stąd aktualna nazwa Karczma Kubalonka.W drugim budynku znajduje się piękne pomieszczenie z ogniskiem nazwane Istebniańską Izbą Regionalną utrzymaną w stylu góralskim, w której możemy ugościć około 40 gości.
Zrecenzowano 1 września 2019

Mieszkamy w Mysłowicach, kochamy góry, do Istebnej mamy ok. 100km. Bywamy więc w Beskidzie Śląskim dość często. I za każdym razem staramy się odwiedzić Karczmę Kubalonka. Przede wszystkim ze względu na pyszne świeże jedzenie ale również ze względu na atmosferę, którą tworzą pracujący tam ludzie (pozdrawiamy Panią Madzię:)). Spędziliśmy tam niejednego Sylwestra, Andrzejki oraz rewelacyjne Wieczorki Góralskie z kuligiem. Jest wspaniale! Często w zimie po nartach w drodze do domu wpadamy tam na obiad i moje dzieci niejadki nigdy nie odmawiają pysznego gorącego rosołu. Polecam wszystkim, którzy kochają góry oraz dobre jedzenie!!

Dziękujemy, iPati75

Zrecenzowano 1 września 2019

Zjedliśmy Półmisek Gaździny, który jest przewidziany w menu dla 2 osób, a tak naprawdę mogłyby się nim spokojnie najeść dwie dorosłe osoby i jedno dziecko :) 6 chrupiących placków ziemniaczanych, 4 oscypki i chyba z 16 różnych pierogów :) przystawka w formie świeżego chleba ze smalcem i obiad bardzo pyszne. Na pewno tu jeszcze wrócimy :)

Dziękujemy, Bartłomiej D
Zrecenzowano 1 września 2019 z urządzeń przenośnych

Właśnie wróciliśmy z tygodniowego pobytu w Karczmie KUBALONKA. Fantastyczne miejsce dla rodzin z dziećmi. Przepyszne jedzenie (najlepsze w okolicy oraz przepięknie podane). Obsługa bardzo miła, pokoje czyste i przestronne. Największy plus za czekadełko chlebek własnej roboty i smalczyk. Wrócimy niebawem bo naprawdę warto.

Dziękujemy, simon7902
Zrecenzowano 30 sierpnia 2019

Nie raz bywałam gościem karczmy, za każdym razem wychodziłam w pełni usatysfakcjonowana kulinarnie. Zawsze świeżo, smacznie, solidnie w rozsądnych cenach. Smaku żurku nie sposób zapomnieć. Wnętrze bardzo przyjemne, klimatyczne, przemili właściciele oraz profesjonalna załoga.
Na miejscu można kupić własne wyroby- wędzone wędliny oraz przepyszny wypiekany na miejscu chleb. W 100% polecam!

Dziękujemy, Escape220143
Zrecenzowano 21 sierpnia 2019

Piękne miejsce z niepowtarzalnym klimatem. Goście weselni byli zachwyceni jakością podawanych posiłków jak i obsługą. Nigdy nie brakowało niczego na stołach. Dzięki Wam ten dzień był wyjątkowy i zawsze będziemy to miło wspominać. Dziękujemy.

Dziękujemy, Klaudia G

KARCZMA KUBALONKA — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Wisła, Województwo śląskie

Wisła, Województwo śląskie

Byłeś(-aś) w KARCZMA KUBALONKA? Podziel się wrażeniami!