Brenna
Polecam to miejsce

Zrecenzowano: 4 września 2019
RYSZARD S
Warszawa, Polska
Świetny pomysł, powrót do wiejskiego życia w dawnych latach

Zrecenzowano: 30 sierpnia 2019
BARBARA S
Warszawa, Polska

Zrecenzowano: 4 września 2019

Wspaniałe miejsce w którym można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy jak w dawnych czasach ludzie żyli i pracowali na wsi.
Można samemu przygotować i upiec podpłomyk, zrobić masło i zjeść chleb pieczony według starej receptury, posmarowany masłem własnej roboty lub domowym smalcem, albo miodem z pasieki, która się tam znajduje.
Polecam, naprawdę warto.

Dziękujemy, RYSZARD S
Zrecenzowano: 30 sierpnia 2019

Miejsce, klimatyczne, do którego została przeniesiona mini wieś z przed 100 lat, (zabudowania wyposażenie). Jest wiejski dom, pomieszczenia gospodarcze, olbrzymi zbiór narzędzi rolniczych, polski wiatrak, są zwierzęta, malownicza roślinność dawnej wsi i pola uprawne, są ule i pszczółki.
Na dzień dobry wszyscy zebrani w starej wiejskiej izbie zapoznają się, w ciekawy, momentami dowcipny sposób z historią życia codziennego mieszkańców wsi. Jak są dzieci, Pani przewodnik zaprasza je do pomocy w demonstrowaniu pewnych czynności. Dowiedzieliśmy się też jak z małego ziarenka powstaje bochen chleba i jak wyrabiało się masło.
Kolejny krok, to spacer do stodoły gdzie zebrano wiele narzędzi rolniczych, można tu pomłócić cepem, mleć na żarnach, zasiąść w starych saniach czy bryczce jak i poczuć się przez chwilę jak traktorzysta z lat 50 wieku XX.
Jest też opowieść o pszczołach i obrazowa lekcja produkcji miodu.
Spotkanie w Chlebowej Chacie kończy się smakowicie, każdy z przybyłych może zrobić podpłomyk, który upieczony w starym piecu chlebowym wyśmienicie smakuje z miodem i masłem (produkcja metodą tradycyjną), chętni mogą sami zrobić masło.
Gospodarze częstują nas również pachnącym chlebem, który można zjeść z masłem, miodem, smalcem, mamy też możliwość napić się kawy zbożowej z prawdziwym mlekiem.

Dziękujemy, BARBARA S
Zrecenzowano: 7 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Dobrze spędzony czas. Mnóstwo informacji dla dorosłych i dla dzieci. Ciekawa prezentacja. Żywe zwierzęta.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
1  Dziękujemy, krzyzanowski100
Zrecenzowano: 6 maja 2019

Jeśli nie wiesz jak żyli i co robili ludzie w czasach gdy nie było komputerów, tabletów czy telefonów komórkowych, to koniecznie wybierz się do Chlebowej Chaty. Ciekawy przekaz ze szczyptą dowcipu. Możliwość samodzielnego przygotowania masła, białego sera czy podpłomyków. Fajna i pouczająca zabawa dla całej rodziny.
UWAGA: Brak możliwości płacenia kartą i dobrze jest się wcześniej umówić na wizytę.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
Dziękujemy, arturoxp2018
Zrecenzowano: 29 kwietnia 2019

Bardzo ciekawe miejsce bez względu na wiek. Panie przewodniczki w sposób ciekawy i z humorem przekazują wiadomości- tradycje polskiej wsi.Każdy ma możliwość upiec swój własny podpłomyk, zrobić masło itp. Czas mija szybko. Polecam.

Termin skorzystania z atrakcji: kwiecień 2019
1  Dziękujemy, mareksosnowiec