Podpłomyki

Polecam Super miejsce dla Wszystkich Dowiadujemy się wszystkiego o pszczołach, robimy masło... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 9 września 2019
Kaska7612
Świetny pomysł, powrót do wiejskiego życia w dawnych latach

Zrecenzowano: 30 sierpnia 2019
BARBARA S
Warszawa, Polska

Zrecenzowano: 30 sierpnia 2019

Miejsce, klimatyczne, do którego została przeniesiona mini wieś z przed 100 lat, (zabudowania wyposażenie). Jest wiejski dom, pomieszczenia gospodarcze, olbrzymi zbiór narzędzi rolniczych, polski wiatrak, są zwierzęta, malownicza roślinność dawnej wsi i pola uprawne, są ule i pszczółki.
Na dzień dobry wszyscy zebrani w starej wiejskiej izbie zapoznają się, w ciekawy, momentami dowcipny sposób z historią życia codziennego mieszkańców wsi. Jak są dzieci, Pani przewodnik zaprasza je do pomocy w demonstrowaniu pewnych czynności. Dowiedzieliśmy się też jak z małego ziarenka powstaje bochen chleba i jak wyrabiało się masło.
Kolejny krok, to spacer do stodoły gdzie zebrano wiele narzędzi rolniczych, można tu pomłócić cepem, mleć na żarnach, zasiąść w starych saniach czy bryczce jak i poczuć się przez chwilę jak traktorzysta z lat 50 wieku XX.
Jest też opowieść o pszczołach i obrazowa lekcja produkcji miodu.
Spotkanie w Chlebowej Chacie kończy się smakowicie, każdy z przybyłych może zrobić podpłomyk, który upieczony w starym piecu chlebowym wyśmienicie smakuje z miodem i masłem (produkcja metodą tradycyjną), chętni mogą sami zrobić masło.
Gospodarze częstują nas również pachnącym chlebem, który można zjeść z masłem, miodem, smalcem, mamy też możliwość napić się kawy zbożowej z prawdziwym mlekiem.

Dziękujemy, BARBARA S
Zrecenzowano: 7 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Dobrze spędzony czas. Mnóstwo informacji dla dorosłych i dla dzieci. Ciekawa prezentacja. Żywe zwierzęta.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
1  Dziękujemy, krzyzanowski100
Zrecenzowano: 6 maja 2019

Jeśli nie wiesz jak żyli i co robili ludzie w czasach gdy nie było komputerów, tabletów czy telefonów komórkowych, to koniecznie wybierz się do Chlebowej Chaty. Ciekawy przekaz ze szczyptą dowcipu. Możliwość samodzielnego przygotowania masła, białego sera czy podpłomyków. Fajna i pouczająca zabawa dla całej rodziny.
UWAGA: Brak możliwości płacenia kartą i dobrze jest się wcześniej umówić na wizytę.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
Dziękujemy, arturoxp2018
Zrecenzowano: 29 kwietnia 2019

Bardzo ciekawe miejsce bez względu na wiek. Panie przewodniczki w sposób ciekawy i z humorem przekazują wiadomości- tradycje polskiej wsi.Każdy ma możliwość upiec swój własny podpłomyk, zrobić masło itp. Czas mija szybko. Polecam.

Termin skorzystania z atrakcji: kwiecień 2019
1  Dziękujemy, mareksosnowiec
Zrecenzowano: 16 lutego 2019

Rewelacyjne miejsce zarówno na wyjazd samemu, ze znajomymi, jak również dla rodzin z dziećmi. Bardzo ciekawie opowiedziana historia chleba. Ponadto samemu można przygotować sobie posiłek z naturalnych składników i poznać smaki naszych pradziadków. Świetna atrakcja!

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2018
Dziękujemy, Ewa W