Imieninowo

Ogród jest wspaniały. Imponujący w moim przekonaniu i na prawdę warto go zobaczyć. Jednak próżno... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 3 dni temu
586kamild
Ogród ładny ale z ceną przesadzili.

Byliśmy tu na Dzień Dziecka, myślę, że pierwszy i ostatni raz. Cena jest powalajaca. Nie jest to... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 4 czerwca 2019
Iwonazimtre
Jelenia Góra, Polska

Zrecenzowano: 16 października 2018

Godny odwiedzenia ogród japoński. W dolince rosną wspaniałe rośliny z japonii i nie tylko. Otoczenie zrobione na wzór japoński, alejki wodospadziki i mosteczki. Jest też muzeum ubrań samurajskich.

Dziękujemy, Adam M
Zrecenzowano: 15 października 2018

Polecam bezwzględnie, to naprawdę śliczne miejsce,trochę jeszcze nie dopracowane, a pracy tam jest wiele, ale też i ogrom pracy został tam włożony i to widać, natomiast odradzam stanowczo zamawianie kawy z tzw "expresu" - można się zatruć ! Sanepid by tam się przydał, lura zalana zimną wodą i co ciekawe, Pani widać nie ma pojęcia jak robi się kawę, jak ma smakować i wyglądać kawa z ekspresu, natomiast wie ja łupić klientów, bo pieniądze duże za to sobie życzy, za to co kawą się nie nazywa i grozi zatruciem!
P.s.- Przydałyby się dobrze widoczne i z " głową osadzone" tabliczki o kierunku poruszania się i zwiedzania tego przepięknego miejsca.Tyle.

Dziękujemy, Muzyk Z
Zrecenzowano: 2 października 2018

W podróży motocyklowej po Sudetach zatrzymaliśmy się w ogrodzie, dojazd ciężki ale do wielu miejsc są takie drogi. Wspaniałe miejsce owoc pasji właścicieli, podziwiam ogrom pracy włożony w ten ogród. Pomimo ceny za bilety myślę, że to dobrze wydane pieniądze. Fajny z klepik z dziwnymi japońskimi smakołykami.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2018
1  Dziękujemy, werangel
Zrecenzowano: 25 września 2018 z urządzeń przenośnych

Ciężki dojazd, ceny biletów nieadekwatne do obiektu i czasu w nim spędzonego, nie należy się sugerować czasem pobytu - przy spokojnym spacerze maks 30 minut. W cenie biletu możliwość zwiedzenia mini muzeum kultury japońskiej niestety Pani opiekun budynku niezbyt kompetentna, więcej informacji można było przeczytać z tabliczek niż usłyszeć. Wejście nie warte swojej ceny. Na plus jedynie można zaliczyć odwzorowanie prawdziwego japońskiego stylu.

1  Dziękujemy, E518NKmichals
Zrecenzowano: 17 września 2018

Ten ogród pełen tajemnic ulokowany jest w miejscu równie tajemniczym. To niemal "koniec świata", a na pewno koniec drogi. Trudno tam trafić, ale przeniesienie się w japońskie klimaty sprzyja wyciszeniu, pobraniu w pewnym sensie wschodniej filozofii życiowej. Samo usytowanie miejsca i wykorzystanie naturalnych jego walorów budzi podziw. Rośliny rosną tu ciekawe i piękne, ale brak informacji o tym jak się nazywają. To dodałoby funkcji terapeutycznej także kształcącą. Niektórzy uważają, że kształtowanie drzew zgodnie z japońska sztuką rani rośliny, ale tak musi już zostać. Każda ścieżka, którą by się nie poszło wychodzi na kolejną, a potem...przed spacerowiczem pojawia się dylemat: w prawo czy w lewo? I tak co chwilę. Można spędzić tu wiele czasu wybierając kolejne kierunki spaceru. Na drodze do pawilonu herbacianego pomyślałam jednak, że chętnie spróbowałabym herbaty parzonej po japońsku... Nie ma tu takiej możliwości, szkoda. Muzeum z japońskimi pamiątkami też jest ciekawe i nieco dopowiada do powszechnie znanych historii Kraju Kwitnącej Wiśni. Cena biletu nie jest niska, a ulga dla emerytów, rencistów, studentów itp. zbyt mało różniąca się od pełnej ceny. Nie przepadam za konwencjonalnymi paiątkami, ale tu, oprócz folderów nie tylko o tym miejscu, nie ma nic. A może warto pomyśleć a jakichś roślinkach, może japońskich laleczkach czy czymś podobnym?

Dziękujemy, emmazgaju