“Ogród z ponad 100 letnią tradycją”

Arboretum w Wojsławicach
Nr 1 wśród 2 atrakcji (Niemcza)
Informacje o atrakcji
Zrecenzowano 14 września 2016

Zwiedzaliśmy arboretum we wrześniu. Niesamowite wrażenia robią drzewa, które mają ponad 100 lat i zostały sprowadzone jako sadzonki z odległych z zakątków Ameryki Północnej czy Azji. Kwitną też byliny, hortensje i astry. Urokliwe widoki na wzgórza niemczańskie i Ślężę.
Myśląc o zwiedzaniu warto zabrać wygodne buty oraz zarezerwować przynajmniej ze 3 -4 godziny czasu. Najmniej zwiedzających jest w tygodniu.
W kawiarni polecam spróbować "lawendowego cappuccino".

Dziękujemy, Joami K
Napisz recenzję
Arboretum w Wojsławicach — pojawiły się nowe recenzje!
Sprawdź najnowsze recenzje

Zrecenzowano 13 września 2016

Najpiękniejszy ogród w jakim byłem. Mnóstwo kwiatów i innych roślin, jeziorka, malownicze położenie. Po wejściu na wzniesienie widok na urokliwą okolicę. W maju kwitnące rododendrony, potem czereśnie do zjedzenia na łące, jeszcze później kwitnące autostrady liliowców. Obiekt obecnie jest powiększany o nowe tereny do spacerów i podziwiania przyrody. Byłem tu wielokrotnie, a za każdym razem arboretum robi niesamowite wrażenie.

2  Dziękujemy, lukaaszek
Zrecenzowano 12 września 2016 z urządzeń przenośnych

Arboretum najlepiej prezentuje się pod koniec maja, w okresie rozkwitu rododendronów. Miejsce jest zadbane, pełne różnorakich gatunków roślin, zdecydowane warte odwiedzenia dla par lub rodzin z dziećmi.

1  Dziękujemy, Igor K
Zrecenzowano 5 września 2016

zadbane arboretrum, warte obejrzenia na pewno, ale raczej wiosną i latem. Minus: mały plan ogrodu dodatkowo płatny. W całym świecie, przy niemałej cenie biletu, zwiedzający otrzymuje dokładniejszy plan z trasą zwiedzania, przydatny zwłaszcza gdy jest się w takim miejscu pierwszy raz.

1  Dziękujemy, 274florek
Zrecenzowano 5 września 2016 z urządzeń przenośnych

Duży, bezpłatny parking. Dużo toalet. Plac zabaw dla dzieci. Wydzielone miejsca na piknik. Jest restauracja, gdzie można zjeść np pełny obiad. To od strony praktycznej. Bardzo dobrze zagospodarowany ogród botaniczny, wiele ciekawych gatunków roślin- dla tych bardziej zainteresowanych. Polecam

Dziękujemy, majdafil

Arboretum w Wojsławicach — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Głuszyca, Województwo dolnośląskie
Srebrna Góra, Województwo dolnośląskie

Niemcza, Województwo dolnośląskie
Złoty Stok, Województwo dolnośląskie

Byłeś(-aś) w Arboretum w Wojsławicach? Podziel się wrażeniami!