“Przepiękne miejsce”

Arboretum w Wojsławicach
Nr 1 wśród 2 atrakcji (Niemcza)
Informacje o atrakcji
Bielawa, Polska
Liczba recenzji: 1
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 2
“Przepiękne miejsce”
Zrecenzowano: 13 września 2016

Najpiękniejszy ogród w jakim byłem. Mnóstwo kwiatów i innych roślin, jeziorka, malownicze położenie. Po wejściu na wzniesienie widok na urokliwą okolicę. W maju kwitnące rododendrony, potem czereśnie do zjedzenia na łące, jeszcze później kwitnące autostrady liliowców. Obiekt obecnie jest powiększany o nowe tereny do spacerów i podziwiania przyrody. Byłem tu wielokrotnie, a za każdym razem arboretum robi niesamowite wrażenie.

Data wizyty: czerwcu 2016

15 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 11
“Kolorowe, urokliwe miejsce”
Zrecenzowano: 12 września 2016 z urządzeń przenośnych

Arboretum najlepiej prezentuje się pod koniec maja, w okresie rozkwitu rododendronów. Miejsce jest zadbane, pełne różnorakich gatunków roślin, zdecydowane warte odwiedzenia dla par lub rodzin z dziećmi.

Data wizyty: maju 2016
1 Dziękujemy, Igor K
Kraków, Polska
Kontrybutor: poziom 4
Liczba recenzji: 43
8 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 23
“warto, ale chyba nie jesienią”
Zrecenzowano: 5 września 2016

zadbane arboretrum, warte obejrzenia na pewno, ale raczej wiosną i latem. Minus: mały plan ogrodu dodatkowo płatny. W całym świecie, przy niemałej cenie biletu, zwiedzający otrzymuje dokładniejszy plan z trasą zwiedzania, przydatny zwłaszcza gdy jest się w takim miejscu pierwszy raz.

Data wizyty: wrześniu 2016
42 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 10
“Godne polecenia.”
Zrecenzowano: 5 września 2016 z urządzeń przenośnych

Duży, bezpłatny parking. Dużo toalet. Plac zabaw dla dzieci. Wydzielone miejsca na piknik. Jest restauracja, gdzie można zjeść np pełny obiad. To od strony praktycznej. Bardzo dobrze zagospodarowany ogród botaniczny, wiele ciekawych gatunków roślin- dla tych bardziej zainteresowanych. Polecam

Data wizyty: wrześniu 2016
Dziękujemy, majdafil
Kontrybutor: poziom 6
Liczba recenzji: 80
60 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 27
“Nie można tam nie pojechać”
Zrecenzowano: 2 września 2016

Moim zdaniem arboretum to należy do absolutnej czołówki tego typu placówek w Polsce. Wprawdzie mieszkam od niego o blisko 500 km, ale byłem tam już 3-krotnie.
Nie da się ukryć, że w stosunku do np. takiego Rogowa czy Kórnika jest jeszcze młode, ale zaprojektowane z rozmachem i z czasem jego pozycja niewątpliwie okrzepnie.
A czego mi tam brakuje? Chyba stałego, firmowego sklepu z materiałem szkółkarskim, czynnego przez cały rok, dla tych, którzy mieszkają daleko i wpadają tam tylko wtedy, kiedy akurat jest im po drodze ...

Data wizyty: październiku 2015
1 Dziękujemy, Jacek K

Arboretum w Wojsławicach — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Głuszyca, Województwo dolnośląskie
Srebrna Góra, Województwo dolnośląskie

Niemcza, Województwo dolnośląskie
Złoty Stok, Województwo dolnośląskie

Byłeś(-aś) w Arboretum w Wojsławicach? Podziel się wrażeniami!