“warto, ale chyba nie jesienią”

Arboretum w Wojsławicach
Nr 1 wśród 2 atrakcji (Niemcza)
Informacje o atrakcji
Zrecenzowano 5 września 2016

zadbane arboretrum, warte obejrzenia na pewno, ale raczej wiosną i latem. Minus: mały plan ogrodu dodatkowo płatny. W całym świecie, przy niemałej cenie biletu, zwiedzający otrzymuje dokładniejszy plan z trasą zwiedzania, przydatny zwłaszcza gdy jest się w takim miejscu pierwszy raz.

1  Dziękujemy, 274florek
Napisz recenzję
Arboretum w Wojsławicach — pojawiły się nowe recenzje!
Sprawdź najnowsze recenzje

Zrecenzowano 5 września 2016 z urządzeń przenośnych

Duży, bezpłatny parking. Dużo toalet. Plac zabaw dla dzieci. Wydzielone miejsca na piknik. Jest restauracja, gdzie można zjeść np pełny obiad. To od strony praktycznej. Bardzo dobrze zagospodarowany ogród botaniczny, wiele ciekawych gatunków roślin- dla tych bardziej zainteresowanych. Polecam

Dziękujemy, majdafil
Zrecenzowano 2 września 2016

Moim zdaniem arboretum to należy do absolutnej czołówki tego typu placówek w Polsce. Wprawdzie mieszkam od niego o blisko 500 km, ale byłem tam już 3-krotnie.
Nie da się ukryć, że w stosunku do np. takiego Rogowa czy Kórnika jest jeszcze młode, ale zaprojektowane z rozmachem i z czasem jego pozycja niewątpliwie okrzepnie.
A czego mi tam brakuje? Chyba stałego, firmowego sklepu z materiałem szkółkarskim, czynnego przez cały rok, dla tych, którzy mieszkają daleko i wpadają tam tylko wtedy, kiedy akurat jest im po drodze ...

1  Dziękujemy, Jacek K
Zrecenzowano 24 sierpnia 2016

Miejsce zadbane widać niedawne inwestycje, niektóre wciąż w realizacji np. domek ogrodnika). Dla przebywających w okolicy miejsce obowiązkowe do zwiedzenia nawet z dziećmi - jest tam mały placyk zabaw. Warto zrobić sobie niespieszny spacer ciesząc się wspaniałą zielenią. Prócz tego można pooglądać zgromadzone stare rolnicze oraz domowe sprzęty. Jest też galeria sztuki.Troszkę gorzej z restauracją, nie jest najgorsza, ale do takiego miejsca przydało by się coś bardziej eleganckiego.

Dziękujemy, Leszczu23
Zrecenzowano 11 sierpnia 2016

Miejsce, w którym można odpocząć, zwyczajnie posiedzieć i zachwycać się otaczającym pięknem. Ukłony w stronę osób zajmujących się całą roślinnością- wszystko dopracowane w każdym calu. Polecam!

Dziękujemy, Justyna X

Arboretum w Wojsławicach — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Głuszyca, Województwo dolnośląskie
Srebrna Góra, Województwo dolnośląskie

Niemcza, Województwo dolnośląskie
Złoty Stok, Województwo dolnośląskie

Byłeś(-aś) w Arboretum w Wojsławicach? Podziel się wrażeniami!